Červen 2015

TOP 100 ITC výsledky za rok 2014

29. června 2015 v 14:44 | Mikesh
Již 8 let se účastníme prestižního žebříčku TOP 100 ICT společností v České Republice.

Tento žebříček ukazuje, že to s podnikáním myslíme opravdu vážně a že se snažíme neustále zlepšovat a posilovat stabilní pozici na trhu.

V minulém roce jsme o pouhé jedno místo přišli o umístění v TOP 50-ti a přáli jsme si za rok 2014 vyrůst tak, abychom se do ní dostali. A je to tu, skutečně se nám to podařilo, z čehož máme náramnou radost!

Umístění za rok 2014 na místě číslo 45. s obratem 449,5 mil Kč!

Výsledky za rok 2013 (51. místo) s obratem 416,5 mil Kč
Výsledky za rok 2012 (58. místo) s obratem 349,5 mil Kč
Výsledky za rok 2011 (72. místo) s obratem 269,2 mil Kč
Výsledky za rok 2010 (59. místo) s obratem 302,3 mil Kč
Výsledky za rok 2009 (57. místo) s obratem 315,5 mil Kč
Výsledky za rok 2008 (61. místo) s obratem 307,2 mil Kč
Výsledky za rok 2007 (63. místo) s obratem 271,8 mil Kč

Díky tímto za podporu všem věrným zákazníků, kteří jsou s námi již zmíněných 8 let.
A náš cíl na příští rok? Pokoříme hranici obratu 0,5 mld? Ne, naším hlavním cílem je spokojenost našich milých zákazníků.

Ještě jednou vřelé díky.


RouterOS Mikrotik plný nových funkcí

18. června 2015 v 12:40 | ROS
Mikrotik poslední dobou chrlil jeden RouterBoard za druhým, ale softwarových novinek bylo poskrovnu. Teď se kormidlo obrátilo. Mikrotik v posledním novinkovém zpravodaji představil pouze jeden RouterBoard a to recyklovanou RB750 v nové revizi RB750r2 řady hEX lite. Za to ale přestavil hned několik zcela nových funkcí přidaných do RouterOS Mikrotik. A o jaké funkce se jedná?

Virtuální tlačítko "WPS Accept"

Technologie WPS se již nadobro usídlila v bezdrátovým jednotkách. Počínaje verzí 6.25 tuto technologii Mikrotik zapracoval i do svého systému. Podmínkou je mít nainstalovaný balíček wireless-cm2 (Wireless CAPsMANv2). Výhodou je, že nemusíte nic nastavovat. Dokonce ani nemusíte zadávat žádné heslo. Celé to připomíná propojení dvou zařízení přes Bluetooth. Jak na to? Přes Winbox či webové rozhraní (Webfig) povolíte WPS. Když se potom k routeru někdo přihlásí, kliknete na tlačítko WPS Accept a klienta přidáte do sítě. Výhodou je, že máte pod kontrolou všechny připojené klienty a nikdo nezná heslo do sítě. Mikrotik také obešel bezpečnostní díru pro přihlášení tím, že nepoužívá PIN, který je snadno prolomitelný. Použití technologie WPS je tak na Mikrotiku bezpečné a nepředstavuje žádné bezpečnostní riziko.

Centrální správa RouterBoardů přes RoMON

Centrální nastavení RouterBoardů byla jedna z věcí, která doposud v nastavení scházela. Od verze 6.28 ji konečně Mikrotik zapracoval do RouterOS Mikrotiku. Konkrétně se jedná o systém RoMON (Router Management Overlay Network). Jak to funguje? Ve winboxu s záložce "Tools" kliknete na "RoMON" a zaškrnete "Enabled". Funkci postupně zapnete na všech RouterBoardech v síti. Pak se již stačí připojit ke kterémukoli RouterBoardu v síti přes winbox a tlačítko "Connect To RoMON" čímž se Vám načtou všechny Mikrotiky v síti. Správa RouterBoardů je tak zas o krok jednoduší.

Akcelerujte data přes fasttrack connection

Mikrotik představil novinku, která dokáže "akcelorovat" datový přenos. Novinku "fasttrack-connection" přidal Mikrotik jako samostatnou akci do firewallu pod filter a mangle. Díky tomu lze snadno implamentovat i do stávajícího firewallu. O co se jedná? Systém je podobný existujícímu řešení značování paketů přes "mark-connection" Ve firewallu tak jednoduše označíte některé pakety nálepkou fasttrack-connection a ty jsou následně akcelerovány. Fígl spočívá v tom, že většina paketů označených touto nálepkou již neputuje přes "Connection Tracking". V případě RouterBoardu RB2011UiAS-2HnD může být rozdíl i ve více než dvojnásobné propustnosti.

Protokolu EoIP bude 20 let

Poprvé byl EoIP protokol zveřejněn v systému RouterOS v2.1 beta v roce 2000. Jedná se o proprietární protokol Mikrotiku, který oproti GRE tunelu přidává Ethernetovou hlavičku a MAC adresy. Oblíben je zejména pro svoji velmi snadnou konfiguraci. Na oslavu 15. výročí, které bude v září, Mikrotik přidá EoIP protokolu podporu šifrování. Jednoduše tak přidáte heslo v EoIP rozhraní a veškerý provoz přes tunel bude šifrován přes IPsec protokol.


Kompletní přehled novinek najdete v tomto novinkovém zpravodaji.

Produktové novinky pro měsíc Červen

12. června 2015 v 12:08 | Červeňák
Měsíc červen přináší celou řadu zajímavých novinek.

Mikrotik představil nástupce oblíbeného routeru RB750. Konkrétně se jedná o model RB750r2 řady hEX lite. Oproti předchozímu modelu má rychlejší procesor a vyšší paměť RAM. RouterBoard se dodává se včetně plastového krytu a zdroje. Velkou výhodou routeru je nízká spotřeba, která je pouhé 2 W.
Další novinka je také od Mikrotiku. Jedná se o jednotku PowerBox. To je venkovní RouterBoard bez Wi-Fi, za to ale s PoE výstupem. PoE výstup lze zapnout na portech 2-5 a napájet tak až 4 další zařízení. Odpadají tedy starosti s více zdroji a UTP kabely.

Uvažujete o koupi elektrokola? Pokud ano, máme pro Vás k dispozici nejen široký výběr pohonných systémů, ale také velký výběr akumulátorů. Nově i akumulátory do zadního nosiče zavazadel. K dispozici je s kapacitu 9 Ah při napětí 48V. Maximální dojezd je až 100 km. Druhá má kapacitu 13Ah při napětí 36V. Dojezd je stejný jako v případě 48V verze.Na kompletní přehled novinek se podívejte v tomto odkazu.

Velká žranice 2015

9. června 2015 v 8:25 | Lucka |  Akce
Velká žranice v i4wifi

V pátek 29.5.2015 proběhl u nás, v i4wifi, třetí ročník Dni otevřených dveří, který je již tradičně pojmenován Velká žranice.

Kdo dorazil, tak rozhodně neprohloupil, ba naopak!

Účastníci mohli vidět množství produktů a novinek z portfolia i4wifi, poslechnout si odborné přednášky, vyzkoušet si jízdu na elektrokole nebo se projet v elektromobilu. Hlavně se ale všichni pořádně najedli a o zábavu se nám postaraly holky z restaurace HOOTERS.

Pro představu a připomenutí si prohlédněte fotografie z tohoto báječného dne.

Všem, kteří dorazili, děkujeme za účast a v následujícím roce se budeme opět těšit.


Dotace, zelená úsporám anebo příspěvek na energetiské úspory a síťovou infrastrukturu

3. června 2015 v 23:22 | Martin |  Zajímavosti
V médiích jste možná zaznamenali zprávu o nějakém systému pro správu dotací od Evropské unie a že nám EU náklady na zavedení toho systému nezaplatí, protože tomu špatně dopad audit, a že teda Babiš řek, že to zaplatíme z rozpočtu, hlavně ať už to jede, jinak bysme přišli o miliardy...

Klasická ukázka jednoho z další tunelů alá Blanka, přesun od hlavní otázky (Proč tomu nevyšel audit a kdo za to může), k zástupné otázce pro odklonění pozornosti (Kdo to zaplatí?).
Smutné a na denním pořádku současné české politiky.

O co jde?

V rámci dotačního programu OPPIK (OPERAČNÍ PROGRAM PODNIKÁNÍ A INOVACE PRO KONKURENCESCHOPNOST) pro roky 2014! - 2020 se bude rozdělovat celkem 116 miliard Kč z eurodotačního systému - Strukturálních fondů EU
Tento program v květnu schválila Evropská komise Následně na to MPO zveřejnilo podmínky prvních výzev v 11 programech.


Ministrestvo pro místní rozvoj vybralo systém MS2014+ pro kompletní administraci, řízení a monitoring všech operačních programů hrazených ze Strukturálních fondů EU v programovém období 2014-2020. Tento systém bude stát (nás všechny, protože jej EU nezaplatí) přes půl miliardy korun.


Pokud chcete vědět co jste si to koupili můžete si systém otestovat na adrese:

Login: CSSKOL10/Heslo123

Mezi 11 ohlášených výzev mimo jiné patří a mohlo by Vás zajímat
Do úspor energie přímo patří instalace obnovitelných zdrojů energie pro vlastní spotřebu podniku a do ICT a sdílených služeb např. pořízení potřebného HW a sítí.
To zní dobře, ale


1) Pro instalace obnovitelných zdrojů energie pro vlastní spotřebu podniku je vyčleněno 0,5 - 250 mil Kč na projekt!. Menší projekty jsou tím diskvalifikované....
Navíc nejsou podporované hotely, volnočasová střediska, restaurace apod. Použitelné je pouze pro průmysl, obchod a ICT podniky.
Technologická část obsahuje podporu pro "SmartGrids" což je však napsané na míru třem velkým energetickým operátorů. Hádejte jakým.
6) Projekt musí zaštítit Energetický auditor, který doslova spočítá ušetřené emise CO2

Image result for grant EU

Další podrobnosti.
1) Nízkouhlíkovými technologiemi je mimo projektů zavádění elektromobilů do silniční dopravy také míněno:
- akumulace elektřiny v budovách
- zavádění offgrid systémů (městské a komunitní sítě) v budovách
2) Realizace projektů pouze mimo Prahu, vyjmenované okresy zvýhodněné.
3) Dotace ve výši kolem 45% z celého projektu. Při spolupráci s VŠ to může být 65%
Ve výsledku je to tedy použitelné pro projekty nad 1 mil Kč.
Pro malé projekty se nevyplatí o dotace žádat z důvodu náročné administrativy kolem dotací.

Dres EVBIKE

1. června 2015 v 15:21 | Mikesh
EVBIKE Team má již své závodní dresy.

Na fotografii můžete vidět komplet všech dílů.


Pro naše milé zákazníky jsou k dispozici Tour dresy se stejným motivem v různých velikostech.