Červenec 2015

Zelená do vašeho domu

31. července 2015 v 11:48 | Ditris |  Solární technika

Pusťte zelenou do vašeho života a přejděte k šetrnějšímu využití solární energie, která nezatěžuje naši planetu.
Stále máte možnost využít dotací Zelená úsporám, více informací naleznete v níže uvedeném článku:


Žádosti na solární sytém pro ohřev vody a solární systém pro ohřev vody a vytápění je možné podat až do 31.října 2015.

Využijte této příležitosti včas. Tímto ušetříte za rok až 60% energie, kterou spotřebujeme k ohřevu užitkové vody.

Tento systém je možné doplnít o uvedený produkt:Šetřeme s rozmyslem na správném místě!

Novinka LiteBeam 23 dBi

31. července 2015 v 9:49 | Willy |  Telekomunikace
Již brzy bude k dodání dlouho očekávaný produkt od Ubiquiti LiteBeam 23 dBi.
Na rozjezd pro vás máme nastavenou cenovku již od 990,- Kč bez DPH.


Prohlédněte si kompletní přehled výrobků Ubiquiti.

Letní zátěžové testy v i4wifi

17. července 2015 v 16:15 | Petra
Vážení zákazníci a obchodní partneři,


ani o prázdninách nezahálíme a testujeme naše produkty různými způsoby a podrobujeme je zátěžovým testům, abychom nabízeli zákazníkům kvalitní zboží...


Malou fotoreportáž z našeho testování Vám přinášime v tomto článku :-)
Zátěžovému testu jsme podrobili UBIQUITI Venkovní IP kameru UniFi, 1 Mpix, IR přísvit, H.264, PoE, která má velmi kvalitní obraz v HD rozlišení 720p s možností nočního vidění. Samozřejmostí je napájení přes PoE a pevná konstrukce. Není tak nutné mít obavy, pokud Vaši kameru navštíví nechtění návštěvníci.


Dalším produktem, který prošel zátěžovým testem je UBIQUITI AirFiber AF-24 - venkovní PtP spoj 24 GHz, Gigabit LAN, revoluční jednotka pracující v pásmu 24 GHz. Díky pokročilé technologii HDD komunikuje jednotka rychlostí až 1,4 Gbps a to až na vzdálenost 13 km! S takovou rychlostí přenesete 100 MB soubor za méně než jednu vteřinu. Součástí spoje jsou obě strany spoje a napájecí adpatéry. Jak lze poznat z fotografie, produkt je též odolný i proti exotickým opeřencům. K jednotce doporučujeme koupit přepěťovou ochranu.


Další testování v tuto chvíli nemáme v plánu, ale jakmile nějaké proběhne, opět Vás pomocí malé fotoreportáže budeme informovat :-)


Přejeme Vám hezký tropický víkend!!!


Váš tým i4wifi

Video z přestavby EVBIKE WHEEL KIT

16. července 2015 v 16:15 | Mikesh |  EVBIKE
Na jaře tohoto roku jsme přinesli na trh inovované sady EVBIKE WHEEL KIT, které mají novou plně programovatelnou jednotku s možností napájení 36 i 48V a dosahující špičkového výkonu motoru až 960W.

Jak sadu sestavit ukazuje video, na videu je kromě šikovného mechanika vidět kolo Amulet s rámem 10.300 ve velikosti pro kola 26"

Video shlédněte na našem Youtube kanálu:


Solární nabíjení elektrokola

16. července 2015 v 12:58 | Mikesh |  EVBIKE
Získávat energii zdarma a nezávisle je atraktivní záležitostí! Níže přinášíme jednoduchý nápad na nabíjení elektrokola ze slunce, bez složité elektroniky, pouze na solární panely.

Co jsme použili:

3x solární panel 40Wp za á 927 Kč (cena aktuální k 10/7/2015)
2x dvoužilový kabel cca 2 m barva modrá/hnědá - zkrátka co bylo po ruce
1x měřák napětí a proudu z eBay za 150 Kč včetně masivního 100A bočníku (pro běh systému ale není vůbec nutný)
1x vypínač (experimentálně na foto jsou dva vypínače, pro připojování 2 nebo všech 3 panelů), taktéž není nutné
2x nerez lišta z obi za 19 Kč pro svázání všech panelů v celek a drobný spojovací materiál za 25 Kč
1x odstřižený kabel shodný s průměrem nabíječky od elektrokola

Výsledný nabíjecí systém:


Napětí na prázdno bez zátěže:


Napětí po připojení k akumulátoru, kdy automatika v baterii sama najde optimální napětí a proud (pozor nejedná se o 20A ale 2A - čínský ampérmetr chybně ukazuje desetinou čárku):


Při testování bylo silně pod mrakem a napětí by jinak bylo ještě o pár voltů vyšší:


Nabíjení indikovaly LED diody akumulátoru:


A ještě pohled na zadní stranu panelů, bez měření by byl systém úplně jednoduchý a na principu fyziky a techniky uvnitř akumulátoru také zcela automatický. K nabíjení jsme použili akumulátor EVBAT48V9A.


Přes 3 vrchy Vysočiny

14. července 2015 v 14:27 | Mikesh |  EVBIKE
O weekendu 11/7/2015 jsme se účastnili závodu

Přes 3 vrchy Vysočiny

v rámci naší EVBIKE RoadShow.

Na akci jste si mohli prohlédnout a vyzkoušet přestavěná kola EVBIKE.


Jak závod probíhá?

Závod projíždí krajinou Vysočiny, přes tři nejvyšší vrcholy v okolí, přes Křemešník (765m n.m.), Čeřínek (761m n.m.) a Javořici (837m n.m.). Tratě závodu vedou atraktivním terénem převážně po lesních cestách a zpevněném povrchu, v malé části po asfaltu.Podobně jako loni i letos vypsal pořadatel závodu MTB přes 3 vrchy Vysočiny kategorii pro elektrokola. Oproti loňskému roku však elektrokola pojedou místo turistické projížďky 30 km trať ostré padesátky. Náročnost trati je umocněna zejména prudkými stoupáními na vrchol Čeřínek a trať letos prověří nejen rychlost elektrokol, ale i jejich obratnost a dojezd. Jezdci na elektrokolech startovali půl hodiny za hlavním polem cyklistů a měli všechny náležitosti, jako závod cyklistů. Veškerou energii (baterie) museli vézt po celou dobu závodu sebou a před startem byly baterie označeny a zaplombovány sportovním komisařem. Měnit baterie v průběhu závodu bylo možné, ale jen pokud si je jezdec vezl sebou a měl je označené. Všechny použité baterie musel jezdec ukázat při dojezdu do cíle.

(info k obrázku: Tovární jezdec EVBIKE teamu pan Zdeněk Dokoupil se středovým pohonem EVBIKE, dojel závod s jednou baterií.)

Jak jsme si vedli?


I když tento závod nepřipsal teamu EVBIKE na seznam vítězství první místo, byl pro nás velmi poučný. Tento závod byl tak trochu jiný. Z důvodu náročnosti a délky tratě 50 km, mohl jezdec s sebou vést náhradní baterie (libovolné množství). Proto většina závodníků nehleděla na spotřebu energie a volila maximální výkon - baterie pak v průběhu závodu měnila až 3x. Náš jezdec však jel závod pouze na jedné prototypové baterii s energií 36V/11.2 Ah (403Wh), tedy bez výměny během závodu. Baterie vydržela celý závod a bez jakýchkoliv problémů. V praxi to však znamenalo, oproti ostatním závodníkům, jistou nevýhodu v nemožnosti využívat maximální výkon. K tomu se ještě připojilo dvojí bloudění a jeden defekt. Proto třetí místo se ztrátou na vítěze 14 minut hodnotíme jako výborný výsledek. Nakonec chceme pogratulovat vítězům a děkujeme za další zkušenosti. A co Vy kdy se přidáte a zkusíte nějaký ten závod na svém eBiku?


Odkazy:

Školení za první pololetí v i4wifi

7. července 2015 v 17:00 | Petra
Vážení zákazníci, obchodní partneři a účastníci školení!


Dovolte, abchom Vám touto cestou poděkovali za hojnou účast na našich školení v období leden - červen 2015.
Za uplynulé pololetí jsme uspořádali 21 certifikovaných školení, proškolili jsme bezmála 450 účastníků a získali tak několik nových obchodních partnerů ať již v oblasti fotovoltaických systémů, přestavbových sad EVBIKE, Ubiquiti zařízení a v neposlední řadě také partnery, kteří odebírají produkty systému MikroTik.


Momentálně plánujeme dva měsíce "prázdnin" od všech školení, abychom upravili, opravili a zvelebili školící místnost, aby se naši další účastníci našich školení cítili komfortně a příjemně.
V průběhu léta budeme publikovat reportáž z rekontrukce a úprav školící místnosti, aby se naši budoucí účastníci školení měli na co těšit.


Již nyní však naleznete na našich stránkách http://www.skoleni-mikrotik.cz/ další program školení od září 2015.


Neváhejte se tedy přihlásit na další zajímavá školení v druhé půlce roku 2015 :)


Ještě jednu děkujeme za projevenou důvěru a spolupráci a přejem Vám příjemné prožití léta :)


S pozdravemTým i4wifiVelká Žranice 2015

2. července 2015 v 10:00 | Mikesh |  Akce
Děkujeme všem návštěvníkům Velké Žranice 2015 jak my v i4wifi nazýváme den otevřených dveří. Děkujeme za kladné ohlasy a těšíme se na příští ročník!

Krátká upoutávka:


Podrobnější záběry z akce:


Solární letoun Solar Impulse 2

1. července 2015 v 15:19 | Lucka |  Solární technika
Letadlo Solar Impulse 2 napájené solární energií v neděli večer v 20:03 středoevropského času odstartovalo na svou osmou etapu ve snaze obletět planetu. Původně měl tento let mít až 8200 km, začínat v čínském Nanjingu a končit na Havaji. Kvůli špatnému počasí byl však tento let přerušen. Aktuální let z Nagoji na Havaj má 7900 km a bude trvat přibližně 120 hodin.

Solar Impulse 2 nenese ani kapku pohonných hmot. Na svém povrchu má 17 248 fotovoltaických článků, které s pomocí lithiových baterií dodávají energii čtyřem motorům. Letoun má rozpětí křídel 72 metrů, což je více než má Boeing 747. Váží ale jen 2,3 tuny, tedy asi jako větší osobní automobil.

Cesta kolem světa začala 9. března 2015 v Abú Zabí ve Spojených arabských emirátech. Má trvat pět měsíců, z toho vlastní let 25 dní. Celá trasa by odhadem měla být dlouhá asi 35 000 km.

První etapy cesty probíhaly v relativně rychlém sledu, na čínském východním pobřeží se však letoun zdržel více než měsíc při čekání na počasí vhodné ke startu přes Pacifik.Produktové novinky pro měsíc Červenec

1. července 2015 v 6:00 | Červenčák |  Telekomunikace
Na co se můžete těšit v novém měsící?

Měsíc Červenec je ve znamení produktů od renomovaného výrobce Ubiquiti.
Pro jednotku AirFiber AF-5X představil dvě precizní parabolické antény. První z nich má průměr 65cm se ziskem 30 dBi. Objednávací kód je UBNTAF5G30-S45. Druhá má průměr 105 cm, zisk 34 dBi a objednat ji můžete pod kódem UBNTAF5G34-S45.


Na anténu AirMAX Rocket Dish 30 dBi je nyní možné namontovat jednotku AirFiber AF-5X. Umožňuje to nová přestavbová sada AF-5G-OMT-S45.


Další novinkou je jednotka AirGateway-PRO. Jedná se o unikátní miniaturní duální AP a router v jednom. Jednoduchým připojením k PoE adaptéru dostanete AP, které Vám spolehlivě pokryje minimálně jednu místnost WiFi signálem a to jak v pásmu 2,4GHz tak i 5 GHz.


Mezi další velmi zajímavé novinky patří startovací power banka BP-D28 s kapacitou 13600 mAh. Toto unikátní zařízení vyniká svojí obrovskou kapacitou, univerzálností a praktičností. Lze použít jak pro nastartování automobilu, tak i pro dobíjení nejrůznějších zařízení jako jsou mobilní telefony, mp3 přehrávače, tablety nebo třeba notebooky.

Zde se podívejte na přehled všech novinek.