Srpen 2015

Zelená síť - pokračování

24. srpna 2015 v 14:30 | hubert |  Zajímavosti
Před časem jsme vás informovali v článku Zelená síť o netradičním využití porouchaných jednotek AifFiber AF-24. A jaký je současný stav? I přes horké a suché léto a minimální údržbu rostlinky prospívají a přinášejí blahodárné vitamíny našim skladníkům. Přesvědčit se můžete sami před naším výdejním místem v Praze Hostivaři.

Projekt Google SunRoof - jak lze také využít google maps

19. srpna 2015 v 20:18 | Martin |  Solární technika
Společnost Google - provozovatel stejnojmeného vyhledávače a množství dalších projektů a služeb, se stále častěji zaměřuje na projekty i zcela mimo původní obor jako je např. projekt samořídících automobilů (čili autoautomobilů:)

Aktuálně se Google pustil také do fotovoltaiky a to zajímavou službou Google Sunroof.
O co se jedná?

Google Vám za využití svých Google Maps přímo spočítá roční výkon potencionálně naistalovaných solárních panelů na střeše Vašeho domu. Využívá proto znalosti roční doby svitu v dané lokalitě, natočení střechy domu a prý i statistiky z počasí v místě instalace.


Dle velikosti ročního výkonu pak na mapách pěkně zabarví konkrétní plochu střechy čímž už opticky pomáhá v rozhodnutí o umístění panelů.

Projekt je bohužel zatím dostupný pouze v USA, ale pokud chcete zjistit vhodnost instalace třeba systému GridFree na Vašem domě (nebo i bytě), navštivte školení Certifikovaný poradce pro fotovoltaické systémy.
Zde se naučíte vhodně instalovat fotovoltaiku i bez Googlu.

Plánovaná školení na podzim 2015

14. srpna 2015 v 12:00 | Petra
Vážení zákazníci a obchodní partneři,

léto a čas dovolených jsou skoro u konce a my bychom Vám tímto rádi představili podzimní plán dalších školení roku 2015 a pozvali Vás na ně.


Neváhejte tedy a přihlašte se na další školení, která se budou konat po skončení prázdnin, začínáme již 16.9.2015 školením Fotovoltaiky :-)


Přejeme Vám tímto příjemné prožití zbyktu léta a budeme se těšit na osobní setkání opět na podzim.


Váš tým i4wifi a.s.

Další velký úspěch středových pohonů EVBike

13. srpna 2015 v 16:37 | Lucka |  Akce
Obrovský úspěch slaví tým největšího asijského výrobce elektropohonů společnost Bafang, která mimo jiné na zakázku vyrábí pohony EVBIKE CENTRAL KIT. Bafangu se podařilo historicky poprvé porazit etablovanou značku Bosch a to na známém německém okruhu Nurburgring. Závodu se účastnilo celkem 13 týmů, mezi nimi i závodníci z Francie, Itálie a Lucemburska. Závod se jel jako 24 hodinový a je tradiční událostí na kterou se každý rok pečlivě připravují desítky závodníků. Vítězství nad koly s pohonem Bosch, tak ukazuje srovnatelnou kvalitu a výkon alternativ z dílen prověřených čínských výrobců. Ostatně to potvrzují i výsledky EVBIKE teamu, kdy jsme letos získali titul mistra ČR v kategorii elektrokola!


Fotografie ze závodu:EVBIKE využívá technologii vyvinutou Bafangem a v České republice ji prodává v rámci oblíbených sad se středovým pohonem. Kompletní sadu stačí doplnit o akumulátor a můžete vyrazit rovnou na cestu. Velkou předností středových pohonů je jejich velmi snadná instalace, neutrální těžiště a delší dojezdy až o 30% oproti standardnímu přímému pohonu.

Přijďte se na nás podívat, pohovořit o EVBiku a obecně o elektrokolech. Tento rok naposledy na Pytlákově Schovance 12.9.2015.

Teplota v Čechách stoupá, ceny v i4wifi klesají

6. srpna 2015 v 12:45 | Ditris |  Akce

!! Snížení cen u produktů UBIQUITI !!

Připravili jsme pro vás letní ceny na produkty UBIQUITI. Jedinečná příležitost je pouze do konce měsíce srpna nebo vyčerpání zásob. Využijte jedinečnou nabídku a neváhejte - v akci jsou produkty: PowerBeam M5, NanoStation M5 Loco, UniFi a další...Toto cenové zvýhodnění platí pouze pro dealery - musíte se tedy přihlásit!
Horké novinky pro horké léto 2015!

4. srpna 2015 v 10:44 | Machy
Pro druhý prázdninový měsíc jsme si pro Vás připravili přehled novinek v našem sortimentu.

Přehled tří nejzajímavějších naleznete níže v článku:

Baterie pro EV kola v nosiči - EVBIKE 48V/9Ah


Pohonný akumulátor EVBIKE do nosiče zavazadel. Akumulátor má kapacitu 9 Ah při napětí 48V. Maximální dojezd až 100 km.

Baterie EVBIKE využívají speciálně navržené trakční články SAMSUNG SDI, díky nimž baterie podává vynikající jízdní výkon a dlouho vydrží. Průměrný počet ujetých kilometrů než baterie překročí garantovaný počet cyklů je odhadován na 20 000 km. Pro většinu jezdců je tento údaj "doživotní". Garantovaný počet cyklů je 300, po tomto počtu cyklů může kapacita akumulátoru klesnout až o 30%. Akumulátor je však možno i nadále bezpečně využívat. Počet cyklů se vždy počítá na úplné vybíjecí cykly, pokud baterii vybíjíte pouze do 50%, bude váš počet cyklů dvojnásobný - tedy 600 cyklů.


GWL/Power Nabíječ 12V/20A pro LiFePO4 články (4 články, 1 baterie)Univerzální nabíječ pro LiFePO4 články a baterie. Lze použít pro nabíjení čtyř článků v serii (4S) nebo pro nabíjení 12V baterie s PCM, nebo 12V LiFeYPO4 baterií.
Vstupní 100V-240V AC umožňuje nabíjet kdekoliv.
Určený pro nabíjení jakékoliv LiFePO4 baterie, složené ze čtyř článků.
Ochranné funkce: Přepěťová ochrana, ochrana proti zkratu, ochrana přepólování výstupu.

Nabíječ automaticky ukončí nabíjení po plném nabití článku.

UBIQUITI AirFiber AF-5X - venkovní jednotka pro PtP spoje, 5 GHz, Gigabit LAN
AirFiber (AF-5X) je revoluční jednotka výrobce Ubiquiti pro páteřní spoje pracující v pásmu 5 GHz. Díky pokročilé technologii komunikuje rychlostí až 500 Mbps. Spoj je možné realizovat až na vzdálenost 200 km.
AirFiber-5X stojí na architektuře INVICTUS pro rychlé zpracování dat v reálném čase. AF-5X díky technologii xRT (eXtended Range Technology) umožňuje maximální dosah spoje až 200km.
Kromě standardní podpory FDD AirFiber přišel s novou techologií HDD (Hybrid Division Duplexing). To spolu s dalšími inovativními technologiemi a systému AirOS tvoří jedinečný spoj, který je velmi snadný na obsluhu a instalaci a který dosahuje velmi vysokých přenosových rychlostí při velmi nízkých latencích. Spektrální účinnost dosahuje až 10,6bps/Hz při použití modulace 256QAM.