Leden 2016

Co s rušením Wi-Fi sítě v domácnosti

20. ledna 2016 v 10:23 | Wi-Fi rušička |  Telekomunikace
V současné době není snadné najít volný kanál pro pokrytí bezdrátovým signálem již ani v domácnosti. Velmi často jsme při spuštění skenu okolních APček svědky nalezení desítek různých Wi-Fi sítí. Co se s tím dá dělat? Okolnímu rušení zabráníme jen velmi těžko. Praktickým řešením by bylo asi pouze odstěhování se do míst s minimální zástavbou, např. na okraj vesnice nebo ještě lépe někam do lesa.


Pokud máte v domácnosti pouze pevné počítače či netobooky vybavené síťovou kartou, pak lze připojení řešit pomocí UTP kabelu. Nicméně v době mobilních zařízení je Wi-Fi signál prakticky nutností. Připravili jsme proto pro Vás pár tipů, jak síť optimalizovat tak, abyste z ní vytěžili maximum.

Jaké je optimální umístění AP?
Wi-Fi router je nejlepší umístit přímo do středu prostoru, který chcete mít pokrytý bezdrátovým signálem. Najděte tedy ve svém bytě takové místo, ke kterému budou mít všechna připojená zařízení přibližně stejně daleko.

Umístit AP na zem či naopak ke stropu?
Všeobecně lze říci, že čím výše AP umístíme, tím lépe uděláme. Nejlepší je tedy umístit Wi-Fi router na co nejvyšší místo v bytě, a pokud možno i co nejdále od nejbližší zdi např. někam nahoru na skříň, kde ani pravděpodobně nikomu nebude překážet.

2,4 nebo 5 GHz?
Z hlediska rychlosti i zarušení vychází lépe 5GHz pásmo. Nevýhodou je menší podpora koncových zařízení, ale i to už se poslední dobou mění. Podpora 5GHz pásma začíná být u mobilních zařízení standardem. Nejlepší volbou je v tomto případě duální Wi-Fi router, tedy takový, který dokáže současně vysílat na 2,4 i 5 GHz, např. RouterBoard hAP ac lite od Mikrotiku a nebo Archer C7 od TP-LINku.



Jak najít nejméně zarušený/používaný kanál?
Existují různé nástroje, které Vám pomohou s volbou optimální frekvence, např. sice starší, ale stále užitečný program NetStumbler. Výborné nástroje v tomto směru poskytuje Mikrotik. Jedná se o nástroje přímo integrované v systému. Např. "Freq. Usage" Vám ukáže, jak jsou aktuálně využívané okolní kanály. Nástroj "Wireless Snooper" je pak doslova miláček. Zobrazuje totiž nejen AP, ale také klientské stanice vč. toho, jaký je aktuální přenos a kolik procent to bere z celkové frekvence. Poslední skvělou funkcí je možnost zvolení auto frekvence, kdy za Vás sám router vybere tu nejméně používanou a zarušenou frekvenci.


Produktové novinky pro měsíc leden

18. ledna 2016 v 14:58 | Petr |  Telekomunikace
Na začátek roku jsme pro vás připravili několik skvělých novinek ze světa telekomunikací!
První novinkou je

První RouterBoard od Mikrotiku, se kterým nemusíte řešit, jakou frekvenci podporuje Vaše zařízení. RouterBoard hAP ac nyní zároveň podporuje frekvence 5 GHz i 2,4 GHz a to včetně nejrychlejších standardů 802.11n a 802.11ac.
Velkou předností je i možnost připojení USB disku a nebo 3/4G modemu přes USB konektor. RouterBoard nabízí i velký výkon v podobě 650MHz procesoru a rychlé paměti RAM.
Další novinkou je
UniFi® Security Gateway PRO dokáže zpracovat 1 milion paketů za sekundu. Celý provoz řídí výkonný dvoujádrový procesor 1 GHz s hardwarovou akcelerací. Router nabízí pokročilé zásady brány firewall pro ochranu Vaší sítě a dat.
Model UniFi® Security Gateway PRO obsahuje 4 gigabitové porty RJ45 a dva gigabitové SFP porty jako možnost pro připojení do optické sítě, to vše v provedení do racku 19".


Dále tu pro Vás máme
Jednotka obsahuje vestavěnou sektorovou anténu s vyzařovacím úhlem 120°, podporuje normu 802.11ac a umožňuje propustnost až 450 Mbps.
Řada produktů LiteBeam kombinuje proprietární softwarové a hardwarové technologie k dosažení maximální dosahu signálu a vysoké propustnosti za příznivou cenu.

Díky integrované sektorové anténě MIMO 2×2 s vyzařovacím úhlem 120°jednoduše pokryje požadovanou oblast a připojí klientské jednotky řady AirMax AC.

3.png
Další novinkou je
Ideální pro pokrytí administrativních budov, hotelových pokojů, studentských kolejí WiFi signálem s rychlostí až 150 Mbps. In-Wall AP podporuje aktivní POE napájení 802.3af.
UniFi In-Wall je součástí systému Ubiquiti Enterprise networks a transformuje datovou zásuvku na přístupový bod pro hotelové hosty, nájemníky, studenty nebo zaměstnance.

Výhodou je jeden ethernetový port pro přímé připojení kabelem se zásuvkou a jeden ethernetový POE port určený pro napájení dalšího zařízení.



4.png
Další novinkou je

Podporuje nejnovější kodek H.265. Výhodou je optický zoom, IR přísvit a možnost POE napájení. Ideální pro zabezpečení a sledování provozu v budovách a halách.
O kvalitu obrazu se starají funkce pokročilé WDR, DIS (Digital Image Stabilization), redukce šumu a smart IR. Noční přísvit zajišťuje 12 IR diod.
A poslední lednovou novinkou je

Výhodou je IR přísvit a možnost POE napájení. Ideální pro zabezpečení a sledování provozu v budovách a halách. 3megapixelový snímač Sony Exmor™ s 3,6mm čočkou umožňuje čistý obraz i při sníženém osvětlení. O kvalitu obrazu se starají funkce pokročilé WDR, DIS (Digital Image Stabilization), redukce šumu a smart IR. Výsledkem je plynulejší obraz při vyšším obrazovém rozlišení, menší zatížení sítě a nároky na velikost úložiště.





Kompletní nabídku novinek naleznete na tomto odkazu.
Váš tým i4wifi

Navštivte nás na veletrhu Solar Praha 2016

15. ledna 2016 v 17:26 | Lucie |  Solární technika
Zveme Vás na veletrh Solar Praha, který se koná ve dnech 21. až 23. ledna v PVA EXPO PRAHA v Letňanech.


Na stánku i4wifi Vám představíme komplexní řešení pro vlastní výrobu elektrické energie, které pomůže snížit Vaše náklady za elektřinu. Na vlastní oči uvidíte, že použití GridFree sady, tedy sady solárního panelu a mikroměniče, je velmi snadné a úspora při použití je hmatatelná.

Vedle diskuze s odborným personálem si můžete zasoutěžit o 500W mikroměnič
nebo využít veletržní slevy a zakoupit mikroměniče a panely za speciální cenu.

Zastavte se u nás. Rádi Vás uvidíme a poradíme, jak ušetřit.


Rozdíly mezi Rocket AC

5. ledna 2016 v 9:46 | Michal |  Telekomunikace
Ubiquiti nabízí hned 4 modely venkovních přístupových bodů Rocket AC. Jedná se o Rocket AC Lite, Rocket AC PtP, Rocket AC PtMP a nejnovější Rocket AC Prism. A teď "dědku" raď, jaký vybrat...

Pro vaši lepší orientaci uvádíme níže základní rozdíly a vhodné použití.

Rocket 5AC-Lite je čistě pro univerzální použití. Vhodný pro spoje bod-bod nebo bod-multibod s propustností až 330 Mbps. Neobsahuje technologii airPrism®.

Rocket 5AC-PTP podporuje technologii airPrism®. Použití je pro spoje bod-bod s propustností až 500 Mbps.

Vhodné antény:

Rocket 5AC-PTMP podporuje technologii airPrism® a je primárně určen jako přístupový bod s propustností až 330 Mbps pro připojení více klientských zařízení.

Vhodné antény:

Pozn.:
Od verze firmwaru 7.1.1 je možné nastavit obě jednotky Rocket AC PtP a Rocket AC PtMP pro PtP i PtMP spoje. Proč tedy nepoužívat Rocket AC PtMP jako spoj bod-bod a Rocket AC PtMP jako přístupový bod?
Rozdíl je v technologii airPrism®. Filtrace signálů jednotky Rocket 5AC-PTMP je optimalizovaná pro šířky kanálu
10, 20, 30 a 40 MHz. Zatímco filtr Rocket 5AC-PTP podporuje všechny kanály, ale nejvíce ho oceníte pro šířky kanálů 50, 60 a 80 MHz.

Rocket AC Prism podporuje technologii airPrism® přes všechny šířky kanálů. Rocket Prism lze použít univerzálně jak pro přístupové body tak jako spoje typu bod-bod s propustností až 500 Mbps. Navíc má speciální konstrukci krytu z litého hliníku pro odstínění elektromagnetického rušení a konektor RSMA pro připojení GPS modulu. GPS umožňuje synchronizaci jednotek Rocket Prism na stožáru a tím dosahuje větší efektivity přenosu.
Vhodné antény:

airPrism® je patentovaná technologie filtrace signálů Ubiquiti. Jedná se o selektivní izolaci nežádoucích kanálů, která vede ke zvýšení kapacity a propustnosti spoje. Její přínos oceníte hlavně v případě provozu více zařízení na stožáru.