Září 2016

Vyzkoušeli jste již novou UniFi aplikaci?

1. září 2016 v 14:52 | Michal |  Telekomunikace
Aplikace UniFi pro mobilní zařízení s operačním systémem Android a iOS umožňuje jednoduše adaptovat a monitorovat vaše UniFi hotspotové jednotky.

Výhodou UniFi aplikace je možnost adoptovat UniFi zařízení do lokálního kontroléru nebo do kontroléru, který není v místní síti přes cloudový účet Ubiquiti, například na klíčenku UniFi Cloud Key.

Co UniFi aplikace umí?

V prvním kroku vybíráte způsob přístupu na UniFi zařízení:
  • bez kontroléru (USE WITHOUT CONTROLLER)
  • s lokálním kontrolérem UniFi Controller (LOCAL - Saved Controllers)
  • na vzdáleném kontroléru přes cloudový účet (REMOTE)

Po zalogování do kontroléru vidíte v menu záložky Current Site, Dashboard, Devices, Clients, Insights, Events, Alerts, Live Chat a Log out, viz obrázek níže.

DashBoard a Devices

Záložka Dashboard zobrazuje celkový přehled UniFi zařízení (adaptované, čekající na adopci, odpojené zařízení) a počet připojených klientů. V případě použití UniFi Security GateWay zobrazuje i aktuální datovou propustnost a latenci. Záložka Devices zobrazuje přehled zařízení, je možné filtrovat dle typu (All, Gateway/Switches, APs, Phones). Kliknutím na dané zařízení vidíte další podrobnosti jako IP adresa, MAC adresa, verze firmwaru, počet připojených klientů na daném AP, bezdrátové parametry a další statistiky.


Clients a Insights

Záložka Clients zobrazuje přehled připojených klientů, dobu připojení, sílu signálu a jejich aktivitu. Po rozkliknutí konkrétního klienta jsou vidět jeho detailní informace a historie. Záložka Insights zobrazuje klienty s historií stahování a možností blokace. Klienty lze filtrovat (připojené bezdrátově, po LAN nebo uživatelé, hosti) v časovém horizontu za posledních 24 hodin, 3 dny, 7 dní, 2 týdny, 30 dní, 120 dní a všechny.Events, Alerts, Live Chat

Záložka Events zobrazuje informace o roamingu klientských zařízení mezi AP a časy nově připojených/odpojených klientů. Záložka Alerts ukazuje odpojené UniFi AP a Live Chat je podpora Ubiquiti.


Aplikace UniFi je vhodná jak pro profesionála, který chce mít nonstop přehled o své síti, tak pro začátečníka s možností rychlého nastavení jednotky bez kontroléru. Do budoucna se navíc můžete těšit na další vylepšení a přínosné aktualizace.

Aplikace UniFi stahujte níže