Listopad 2016

Skladroid - Skladové služby od odborníků. Zajišťujeme kompletní logistiku na profesionální úrovni.

30. listopadu 2016 v 10:32
Za necelý měsíc tu máme Vánoce a s tím je spojený i zvýšený zájem klientů o dodání objednaného zboží včas. Stejně jako u mnoha zaběhnutých i nových e-shopů se v tomto čase řeší logistika a skladovací plocha. A přiznejme si, že ne vždy to jde hladce a ne vždy je příprava na vánoční sezónu dokonalá, což může pro e-shopy znamenat problém ve ztrátě obratů a nespokojených zákazníků. Jak to všechno víme? Prošli jsme si vším od začátku jako Vy a museli jsme rychle objevovat nové cesty v logistice, které rostoucí e-shopy mohou brzdit. Naše nová a inovativní služba SKLADROID.cz Vám pomůže k tomu, abyste nárůst objednávek zvládli lehce a Vaši klienti byli spokojeni. A to nejen v předvánočním čase.

Replika Trolejbusu Mérdédes electrique Stoll

25. listopadu 2016 v 16:03 | TMG |  Zajímavosti
V roce 1909 spojovalo České Velenice a Rakouský Gmünd nejstarší trolejbusové spojení ve střední Evropě.

Image result for mércédes electrique stoll
Původní trolejbus se do dnešního dne nezachoval, a tak byl spolek GaMu - Galerie a Muzeum České velenice pověřen městem České Velenice stavbou repliky tohoto unikátního vozidla.
Po dvou letech usilovné a kvalitní práce na replice je vůz již v provozu a mimo České Velenice byl k vidění na nedávné konferenci CzechBus v pražském veletržním paláci.


Původní koncept napájení z troleje byl z praktických důvodů nahrazen trakčními bateriemi, které dodala společnost GWL POWER. U repliky se tak prakticky nejedná o trolejbus, jako spíše o elektrobus.

Image result for gwl power

Základem trakční baterie jsou ověřené a bezpečné LiFePO4 články Sinopoly s kapacitou 200Ah.


Poslední školení MTCNA v tomto roce již za 19 dní! Přihlaste se ještě dnes.

24. listopadu 2016 v 11:30 | školitel |  Telekomunikace
 
 
Poslední školení MTCNA v tomto roce již za 19 dní!
Nepropásněte možnost přihlásit se na poslední školení MikroTik Certified Network Associate v tomto roce. Využijte příležitosti a zaškolte se ve vzdělávacím centru i4wifi a.s. s oblíbenými, tradičními, ale stále aktuálními kurzy pro začátečníky.

Na teoretické části se seznámíte s prvky a funkcemi Mikrotik RouterOS, instalací a upgradem systému, ISO/OSI modelem, licencováním, přechodem na routovanou síť a základním nastavení routované sítě (Firewall, Queue, AP, klient).

Na praktické části se seznámíte s RouterOS, DNS, přiřazováním IP Address, Default Route, záložní Gateway, Masquerade, VRRP, tunely - EoIP, PPtP, PPPoE a s příklady dynamického routování RIP.

Zbývá posledních 12 volných míst na každém kurzu!
***

MikroTik Certified Network Associate

MTCRE
13. 12. 2016 - Úvod do systému MikroTik - teorie

15. 12. 2016 - Úvod do systému MikroTik - praxe
Oba dva dny tvoří ucelenou součást certifikovaného školení MTCNA MikroTik Certified Network Associate, a proto je třeba se přihlásit na obě části úvodního školení. Po úspěšném absolvování obou částí
a složení závěrečné zkoušky získáte certifikát MTCNA.
***

S pozdravem,

tým i4wifi a.s.
skoleni@i4wifi.cz
+420 277 007 520
 
www.i4wifi.cz

EVBIKE na Sport Life 2016

10. listopadu 2016 v 13:38 | Svoboda |  EVBIKE

Co bylo zajímavého k vidění

Návštěvníci, kteří ve dnech 4.11 až 6.11. navštívili brněnské výstaviště v rámci mezinárodního sportovního veletrhu Sport Life, měli možnost na vlastní oči vidět a vyzkoušet přestavbové sady EVBIKE. Konkrétně velmi populární elektrokoloběžku, elektrokolo s pohonem do výpletu nebo se středovým pohonem.


Tradičně velký zájem vzbudila elektrokoloběžka s přímým pohonem o výkonu 750W do předního kola. Takto silný pohon poskytuje dostatek síly pro každou situaci, koloběžka je velmi flexibilní pro pohyb ve městě i mimo něj a dá se s ní užít i hodně zábavy.

Další přestavby, které se těšily velkému zájmu u návštěvníků veletrhu byly FATBIKE a celoodpružené kolo. Obě kola byla s 1000W středovým pohonem. Tento motor má špičkový kroutivý moment 160 Nm, což umožňuje vyjet skoro každý kopec a otevře tak nový pohled na elektrokola v terénu. Spolu s těmito motory byly představeny nové vysokokapacitní baterie, ke kterým bude brzy možné zakoupit rychlonabíječku, která umožňuje nabíjení 5A.


K vidění také bylo doplňkové zboží, které je plně kompatibilní se středovými pohony EVBIKE a umožnuje variabilně si přizpůsobit elektokolo podle svých potřeb a to hlavně: displeje, dvoupřevodník 42/52, senzor řeazení, obaly na baterie a další.

Proč jsou přestavbové sady EVBIKE tak populární?

Hlavní výhodou je možnost namontovat sadu na libovolné kolo bez nutnosti mechanického zásahu a znehodnocení kola a není třeba si pořizovat nové kolo v řádu desitek tisic.

Těšíme se na Vás i v příštím roce.

Akční ceny na produkty MikroTik se spolehlivostí až 99,9 %.

7. listopadu 2016 v 9:21 | i4wifi |  Telekomunikace
 
 
***
 
Polohovatelný držák
pro venkovní jednotku LHG 5
  Nízká hmotnost
  Možnost připevnit na stožár i zeď
  Polohovatelný do všech směrů
  (elevace 140°)
134 KčKoupit
***
 
 
 
***
 
Venkovní jednotka SXT Lite5 ac
Venkovní klientská jednotka s podporou standardu 802.11ac je ideální pro spoj PtP nebo jako koncový bod. Je umístěna
v kvalitním vodotěsném, UV odolném boxu.
  Spolehlivost 99,7 %
  Reálná propustnost až 100 Mbps
  Podpora 802.11a/n/ac
  Integrované 2,4GHz rádio
  Zisk 16 dBi
1 137 KčKoupit
***
 
Duální outdoorové AP
Jednotka podporuje frekvence 2,4 GHz
i 5 GHz. Hodí se nejen do venkovních prostor, ale také pro pokrytí hal či vestibulů. Na ethernetové i rádiové části má integrovanou přepěťovou ochranu.
  Spolehlivost 99,9 %
  Podpora 802.11a/n/ac a 802.11b/g/n
  Podpora 2x2 MIMO pro 2,4 GHz
  Podpora 3x3 MIMO pro 5 GHz
1 619 KčKoupit
***
 
 
U NÁS ZÍSKÁTE INDIVIDUÁLNÍ PÉČI
 
 
 
V rámci Technické podpory systému RouterOS Mikrotik Vám pomůžeme
s konkrétním požadavkem:
*
Nastavíme IP adresy, routování, Wi-Fi, Firewall a zkrátka vše pro připojení
a hladký chod internetu.
*
Nastavíme všechny typy tunelů OpenVPN (vč. vygenerování certifikátů),
PPTP, EoIP, SSTP nebo IPsec.
*
Aktivujeme a nastavíme CAPsMAN, který umožní centralizovanou správu
Vašich vysílačů.
*
Lze také nastavit detekování a blokování SPAMU a virů, uzavření DNS pro rekurzivní requesty, automatické odeslání zálohy na email a mnoho dalšího.
*
Nastavíme VRRP, tedy automatické přepínání konfigurace v případě
výpadku zařízení.
*
Nastavíme Queue Simple/Tree pro nastavení omezování rychlosti klientů.
Více informací k technické podpoře >>
***
 
 
ROUTERY DO KAŽDÉ DOMÁCNOSTI
 
 
 
***
 
hAP ac dual band Wi-Fi router
Domácí router podporující frekvence
2,4 GHz i 5 GHz a technologii 3x3 MIMO
s výkonem až 29 dBm. Výhodou je ochrana proti přepětí, USB 2.0 a SFP port pro připojení optického modulu.
  Spolehlivost 99,9 %
  Podpora technologie 802.11a/n/ac
  a 802.11b/g/n
  Podpora 3x3 MIMO
  USB a SFP port
2 482 KčKoupit
 
 
***
Ubiquiti   Mikrotik   LB-link   TP-link
GWL Power   RF elements   EVBIKE
Uvedené ceny jsou v Kč bez DPH a platí od 4. 11. 2016 do 13. 11. 2016, do odvolání nebo vyčerpání interních skladových zásob. Změna ceny vyhrazena, aktuální ceny najdete vždy po přihlášení na www.i4wifi.cz.
 

AKČNÍ CENY NA SADY EVBIKE

4. listopadu 2016 v 14:32 | Svoboda |  EVBIKE
Využijte jedinečných akčních slev na přestavbové sady EVBIKE.

Připravili jsme pro Vás akční sady, díky kterým proměníte Vaše kolo na ELEKTROKOLO a to snadno a rychle.
V akční nabídce jsou sady se středovým pohonem a sady s přímym pohonem do předního výpletu.

Pro sportovně laděné cyklisty máme připravený středový pohon 750W s příslušenstvím.
Pro kola s osou 100 mm nabízíme středový pohon o výkonu 1000W se senzorem řazení a displejem s USB výstupem pro nabíjení externího zařízení, třeba telefonu s GPS.
Do města nebo nenáročného terénu jsme připravili sadu do výpletu o výkonu 750W s kompletním příslušenstvím a baterií 48V 9Ah.
EVBIKE-SET-CMS-48 - Středový pohon o výkonu 750W, který je možné v řídící jednotce přeprogramovat na 500W nebo 350W pro úsporu energie. Sada obsahuje kompletní kabeláž, převodník 46T, kryt převodníku a akcelerační páčku. Stačí jen doplnit o libovolný displej a baterii.

CMS-100-C10-GSD - Tato sada obsahuje středový pohon o výkonu 1000W, který je můžete rovněž programovat. Motor je s prodlouženou středovou osou o délce 100 mm, která je vhodná pro montáž na kola se širčí osou než je 73 mm, což jsou kola s Press Fitem a Fatbiky. Senzor řazení je unikátní tím, že při změně rychlosti odpojí motor a díky tomu dojde k hladké změně rychlosti a nedochází k takovému opotřebení řetězu a vícekolečka. Displej má USB výstup, ke keterému je možné připojit telefon nebo jiné zařízení a během jízdy jej dobíjet.

SET-M28F-48V9AR - M28F je dodáván s výpletem i ráfkem a je určen pro instralaci do přední vidlice. V sadě je kompletní kabeláž i ovládací prvky. Řídící jednotka je programovatelná, což umožňuje různá nastavení jízdních vlastností kola. Součástí sady je 48V 9Ah baterie do nosiče nad zadní kolo. Motor s touto baterií má výkon 750W a vysoký kroutivý moment.

Přijďte se podívat a vyzkoušet si sady na sportovní veletrh SPORT LIVE 2016 v Brně 4. - 6. listopadu na brněnské výstaviště.

Změny v MikroTik RouterOS

3. listopadu 2016 v 14:29 | RADAR |  Telekomunikace
V nedávném článku jsme psali o změně balíčků wireless, ke které Mikrotik přistoupil. Důvodem bylo sjednotit všechny balíčky do jednoho a tím značně zjednodušit jejich instalaci a správu. Balíček wireless nyní zažívá další velké změny. Důvodem je tlak ze strany telekomunikačních úřadů u kterých si stěžují provozovatelé meteo stanic. Předmětem stížností není nic menšího než rušení meteo radarů poskytovateli internetu. Zde se můžete podívat, zda nepatříte do seznamu stanic, které meteo radary ruší.


Stejně jako Ubiquiti i Mikrotik v nové verzi přistoupil k tomu, aby skryl volbu detekce radarů (Dynamic Frequency Selection) a napevno ji nechal zapnutou. V praxi to funguje tak, že než se jednotka usadí na předem nadefinované frekvenci, nejprve několik minut skenuje, zda nezachytí radar. Tato funkce je nepříjemná zejména pro spoje, které spoléhají na rychlé navázání spojení. V případě uzamčení frekvence (kdy si předem vydefinujete frekvenci na které nesedí radar) byl spoj schopný navázat komunikaci do několika málo vteřin, což nyní nebude možné. Osobně ale tipuji, že v budoucnu (aby Mikrotik splňoval legislativu a zároveň vyšel vstříc poskytovatelům) se spustí radar detek na pozadí, stejně jako to umí sken bezdrátových sítí (Backgound scan).

Kompletní přehled změn najdete na mikrotiku v changelogu sekci download.

Listopadové novinky

1. listopadu 2016 v 16:15 | Lucka |  Telekomunikace
Milí zákazníci,

neustále se posouváme kupředu a do sortimentu jsme v listopadu zařadili tyto nové produkty:

RF elements TwistPort Adaptér Rocket 5AC Prism


Adaptér umožní snadné připojení na antény s TwistPortem. Integrace do TwistPort "ekosystému" zajistí řadu výhod jako jsou nízké ztráty, vysokou škálovatelnost a bezproblémové umístění více antén na jeden stožár.
TwistPort adaptér pro Rocket 5AC Prism disponuje speciálními koaxiálními konektory, které jsou bez závitu, takže spojení adaptéru a rádiového zařízení je rychlé a jednoduché.

RF elements Sektorová anténa s N-female konektorem, 18.5 dBi, 30° (5 GHz)


Revoluční sektorová anténa od RF elements. Jedná se o anténu s N-female konektorem. Anténa má zisk 18,5 dBi a vyzařovací úhel je v obou rovinách 30°.
Symetrické sektorové antény jsou skalární antény ve tvaru rohu resp. nálevky se symetrickým vyzařovacím diagramem. Symetrické sektorové antény nabízejí dokonalou kombinaci funkcí, které řeší slabiny současných anténních technologií.

RF elements Sektorová anténa s N-female konektorem, 13.2 dBi, 60° (5 GHz)

Revoluční sektorová anténa od RF elements. Jedná se o anténu s N-female konektorem. Anténa má zisk 18,5 dBi a vyzařovací úhel je v obou rovinách 60°.
Symetrické sektorové antény jsou skalární antény ve tvaru rohu resp. nálevky se symetrickým vyzařovacím diagramem. Symetrické sektorové antény nabízejí dokonalou kombinaci funkcí, které řeší slabiny současných anténních technologií.

RF elements Sektorová anténa s N-female konektorem, 10 dBi, 90° (5 GHz)Revoluční sektorová anténa od RF elements. Jedná se o anténu s N-female konektorem. Anténa má zisk 18,5 dBi a vyzařovací úhel je v obou rovinách 90°.
Symetrické sektorové antény jsou skalární antény ve tvaru rohu resp. nálevky se symetrickým vyzařovacím diagramem. Symetrické sektorové antény nabízejí dokonalou kombinaci funkcí, které řeší slabiny současných anténních technologií.

TP-LINK CPE210 - Venkovní CPE zařízení, 2,4GHz, 300 Mbit/s, 9 dBi


Venkovní CPE zařízení je určeno pro ekonomické řešení venkovní bezdrátové sítě. Díky centralizovanému systému správy je ideální pro point-to-point, point-to-multipoint a venkovní pokrytí bezdrátové sítě.
Profesionální výkon spolu s uživatelsky přívětivým designem dělá ze zařízení CPE210 ideální volbu pro práci i pro domácí použití.

UBIQUITI UniFi AC In-Wall 1167 Mbps AP/Hotspot 2,4/5 GHz, 802.11ac - vnitřní

UniFi AC In-Wall je malé AP pracující v pásmu 2,4GHz a 5GHz vhodné pro instalaci na zeď místo datové zásuvky. Ideální pro pokrytí administrativních budov, hotelových pokojů, studentských kolejí Wi-Fi signálem s propustností až 1167 Mbps.
Největší výhodou je centralizovaná správa a nastavení všech zařízení v UniFi kontroléru.

UBIQUITI UniFi Switch - 8x Gbit LAN, 1x PoE In, 1x PoE Out

UniFi Switch US-8 je 8-portový gigabitový switch, který nabízí jeden POE in port pro napájení samotného switche a jeden POE out port pro napájení dalšího UniFi zařízení, například UniFi Cloud Key. Switch nabízí vysokou propustnost až 8 Gbps, forwarding rate 11,9 Mpps.
Je vhodný pro podnikovou síť s centralizovanou správou.

UBIQUITI UniFi Switch - 8x Gbit LAN, 4x POE+, 60W

UniFi Switch US-8-60W je 8-portový gigabitový switch, který navíc nabízí čtyři POE+ porty pro napájení dalších UniFi zařízení. Switch nabízí vysokou propustnost až 8 Gbps, forwarding rate 11,9 Mpps.
Je ideální pro menší instalace hotspotového systému UniFi, které požadují výkonný switch s managementem ve stolním provedení. Ideální pro napájení několika UniFi AP a UniFi Cloud Key.

UBIQUITI UniFi Switch 16 XG - 12x SFP+, 4x 10Gbit LAN, 36W

UniFi Switch 16-XG je profesionální 10gigabitový optický switch s 12 SFP+ porty centrálně sprvovaný v UniFi kontroléru, v rackovém provedení 1U.
Výkonný switch je ideální pro UniFi podnikové sítě a propojení s datovými úložišti.
Má 12 gigabitových SFP+ portů pro připojení do optické sítě a navícčtyři 10gigabitové RJ45 porty dle normy 802.3an-2006.

MIKROTIK hEX PoE 128 MB RAM, 800 MHz, 5x Gbit LAN, USB, SFP, PoE 802.3at, L4

RouterBoard je možné napájet nejen pomocí klasického konektoru jack, ale také přes PoE. Velkou předností je možnost napájení dalších zařízení po PoE.
Maximální výstup na jeden port je 1A, dohromady pak max. 2A RouterBoard podporuje normu 802.3at, Součástí balení je také kvalitní napájecí adaptér.
RouterBoard je dodáván s licencí L4.

MIKROTIK hEX 256 MB RAM, Dual-Core 880 MHz, 5x Gigabit LAN, USB, slot microSD, L4

RouterBoard hEX RB750Gr3 má nyní rychlejší procesor Dual-Core 880 MHz, novější verzi RouterOS Mikrotik (v6) a má čtyřikrát vyšší paměť, celkem 256 MB RAM.

Nově byla přidána hardware acceleration a tak se výborně hodí jako VPN koncentrátor (podporuje rychlosti až do 450 Mbps!). RouterBoard také nově podporuje balíček Dude Server a má slot microSD pro ukládání dat. Jedná se tak o nejlepší monitorovací systém od Mikrotiku v poměru cena/výkon.

Vzhledem k velkému výkonu se hodí i jako domácí či firemní firewall. Stejně jako předchůdce má hEX USB port a je dodáván včetně krytu a zdroje.


Další novinky můžete sledovat zde.