Softwarová podpora Ubiquiti airMAX

25. ledna 2017 v 16:26 | Michal |  Telekomunikace
Máte-li vaší síť postavenou na Ubiquiti jednotkách řady airMAX M5, airMAX 5AC a airFiber, je možné využívat i oficiální podpůrné programy, které Vám zjednoduší plánování a správu zařízení.

airLink je online simulátor venkovních bezdrátových spojů Bod-Bod tvořených z produktů airMAX a airFiber. Lze si tak zanést plánovaný spoj přímo do Google maps a simulovat jeho parametry. Simulátor zobrazuje například kapacitu a úroveň signálu v závislosti na jeho geografické poloze. AirLink počítá dokonce s reliéfem terénu a zakřivením země. Výsledkem je grafické zobrazení proveditelnosti spoje včetně zobrazení první Fresnelovy zóny*. Rozhraní je intuitivní a responzibilní bez nutnosti instalace pluginů, díky tomu lze simulovat spoje na mobilním zařízení.

*Co je Fresnelova zóna? Fresnelovu zónu si lze představit jako oblast ve tvaru elipsoidu mezi dvěma anténami, který by měl být bez překážek. V případě umístění překážky do první Fresnelovy zóny signál může dorazit s fázovým posunem a způsobit sníženou kvalitu přijímaného signálu. Výpočet Fresnelovy zóny v i4wifi kalkulátoru.

airControl je centralizovaný management pro zařízení airMAX a airFiber. Výhodou je nepřetržitý přehled o vlastní síti, možnost změn v nastavení zařízení a hromadný upgrade firmwaru. Software umožňuje přiřazení jednotek do skupin, zanesení do mapy, zobrazení síťové topologie, vizualizaci úrovně signálu a dalších údajů. Dále nastavení upozornění v případě výpadku nebo nástroje na vyhledávání zařízení v síti, ping a speed test.
U CRM™ je komplexní systém pro řízení sítě, správu zákazníků a organizaci fakturačních/platebních procesů. Systém poskytuje administrátorovi databázi zákazníků, sítí a síťových komponentů. Směrem k zákazníkům nabízí klientský portál, pravidelné fakturace služeb a zabezpečené platby kartou. Je možné nastavit odeslání oznámení o neuhrazené platbě nebo automaticky pozastavit přístup k internetu v případě neplatících zákazníků.
U NMS je připravovaný centralizovaný management pro zařízení EdgeMAX a novou řadu produktů U Fiber. Software bude umožňovat kompletní správu zařízení, vytváření záloh, hromadný upgrade firmwaru a zobrazení statistik aktuálního provozu. Tak jako u programu airControl bude možné vložit zařízení do topologie a mapy nebo dostávat upozornění v případě výpadku.


U Mobile je mobilní aplikace pro nastavení airMAX jednotek. Poskytuje vyhledávání zařízení v síti, nastavení jednotky, pomáhá se zaměřováním spoje a umožňuje zálohu konfigurace a upgrade. Dostupná ke stažení na App Store a Google Play.


Hledáte řešení pro kompletní monitoring sítě s jednotkami řady airMAX M5, airMAX 5AC a airFiber? CRM Point je nástroj pro správu síťě (bez fakturačních funkcí). Výhodou je vyhledání Ubiquiti jednotek v síti, hromadný upgrade, plánování spoje atd.. V i4wifi nyní za bezkonkurenční cenu!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama