Duben 2017

Přehled PoE napájení v řadě Ubiquiti UniFi

13. dubna 2017 v 16:27 | Michal |  Telekomunikace
Ubiquiti využívá v řadě UniFi několik způsobů PoE napájení a ne vždy je to přehledné. Sestavili jsme pro Vás tabulku kompatibility mezi UniFi Switchi a UniFi AP, která Vám pomůže při plánování síťe a výběru produktů.

X - značí vzájemnou kompatibilitu.

Detailní informace o produktech UniFi switch na tomto odkazu.

Pozn.:
UniFi Switch 8jeden port PoE In a jeden port PoE out. V případě napájení 802.3at lze z výstupního portu napájet další zařízení (802.3af). V případě napájení PoE 48V pasivní na vstupu je i na výstupu 48V pasivní PoE. Při použití přibaleného DC adaptéru je na výstupu 48V pasivní PoE. Napájení na portu PoE OUT je v základním nastavení vypnuto, je třeba ho aktivovat v rozhraní UniFi Controller.

UniFi Switch 8-60W4 porty PoE Out dle normy 802.3af. Nestačí na napájení UniFi AC EDU a UniFi AC HD, které vyžadují větší příkon. Naopak je možné napájet UniFi AC PRO, UniFi Cloud Key, UniFi AC Mesh, UniFi AC Mesh PRO.

Detailní možnosti PoE napájení na jednotlivých UniFi produktech jsou uvedeny níže.
Detailní informace o produktech UniFi AP na tomto odkazu.
Pozn.:
Jednotky UniFi AP a UniFi Long Range ze starší řady UniFi podporují napájení PoE 24V pasivní.

Máte-li switch 802.3af a potřebujete napájet zařízení s pasivním PoE 24V, i v tomto případě má Ubiquiti řešení, jedná se o konvertory. Přidaná hodnota konvertorů je integrovaná přepěťová ochrana připojeného zařízení.

UniFi AC In Wall - při použití 802.3at na vstupu je možné napájet další zařízení na výstupu (802.3af) například VoIP telefon, zabezpečovací kamery atd.

802.3af mód A (1000Mbit) - využívá všech vodičů pro přenos dat s tím, že na žílách 1,2+ a 3,6- je napájení. Zatímco mód B využívá k napájení žíly 4,5+ a 7,8-.

Pro kompletní přehled udáváme i PoE napájení kamer z řady UniFi Video.
Detailní informace o produktech UniFi Video na tomto odkazu.

Konference Energetické úspory 2020

10. dubna 2017 v 11:21


Na konci dubna se v Písku koná konference a technologická burza Energetické úspory 2020. Hlavním tématem celé akce bude standard pro budovy s téměř nulovou spotřebou energie, který vychází z evropské normy a od roku 2020 bude povinný pro všechny budovy.

Přijďte si poslechnout našeho kolegu Jakuba Stanička, který bude mít přednášku na téma: Solární elektrárny podle vlastních představ, aneb GridFree s regulací výkonu. Dozvíte se i o novince, která nás naprosto uchvátila. O nových GridFree měničních s limiterem, které pracují obdobně jako jiné GridFree mikroměniče, ale navíc omezují vlastní výkon dle aktuální spotřeby a efektivně zabraňují nežádoucím přetokům do distribuční sítě.


Kromě informací, které načerpáte v průběhu dalších zajímavých přednášek, budete mít příležitost setkat se "tváří v tvář" s Jakub a i ostatními přednášejícími.

  • Jak zajistím téměř nulovou spotřebu energie v různých typech staveb?
  • Jak nejlépe splním požadavky nové normy?
  • Jak si nejlépe vyrobím vlastní energii z obnovitelných zdrojů?
  • Jak nejlépe si energii uložím pro svou vlastní spotřebu?
  • Jak mi zajistí inteligentní řízení úsporu energie?
  • Jaké nejnovější technologie a materiály mohu na trhu najít?
  • Jak zajistím zdravé prostředí v domě s nulovou spotřebou energie?
  • Jak mohu optimálně financovat dům s nulovou spotřebou a nové technologie?
  • Mohu získat dotaci?
Pokud si kladete alespoň jednu z těchto otázek, máte možnost je prodiskutovat s nejpovolanějšími odborníky, kteří mimo jiné také dodávají na trh nové technologie.

Oficiální představení měničů s limiterem

5. dubna 2017 v 15:13 | Martin |  Solární technika
Na dnešním školení Certifikovaný poradce pro fotovoltaické systémy pořádaným i4wifi byla oficiálně představena technologická novinka v podobě GridFree měničů, které umí regulovat vlastní výrobu dle aktuální spotřeby domu či bytu.


Zájem účastníků o technologii GridFree a hlavně o nové měniče s limiterem nás velmi potěšil, protože i my vidíme obrovskou užitnou hodnotu v tomto cenově dostupném a škálovatelném řešení, které umí 100% zabránit přetokům do distribuční sítě.

Účastnili jsme se workshopu o soběstačnosti budov

5. dubna 2017 v 13:51
Minulý týden se konal první workshop o soběstačnosti budov, který pořádal Český ostrovní dům a úspěšný tedy byl. Posluchárna praskala doslova ve švech. Mezi odborníky, kteří na workshopu vystoupili, byl i Michal Klečka - vizionář a spoluzakladatel naší společnosti. Svou přednáškou nadchl i rozesmál posluchače, kteří měli spoustu zajímavých dotazů. Michal ví, o čem mluví, protože se technologii LiFePO4 věnuje již od roku 2008 a celé energetické řešení soběstačnosti Českého ostrovního domu má na starosti. Záznam z Michalova vystoupení: https://www.facebook.com/ceskyostrovnidum/videos/1375524879177881/

Děkujeme Pavel Podruh a ČODu za pozvání, nás to bavilo, co Vás?