Říjen 2017

Pozor na bezpečnostní chybu ve WPA2!

18. října 2017 v 10:37 | Key Reinstallation Attacks
Experti oznámili, že se jim podařilo najít bezpečnostní chybu v šifrování WPA2. Tato chyba umožňuje odposlouchávat či dokonce pozměnit obsah komunikace šifrované tímto klíčem. Vzhledem k tomu, že se jedná o nejrozšířenější způsob šifrování, jedná se o velmi závažnou bezpečností chybu. Podrobnější informace najdete v naší technické podpoře.

Mnoho výrobců již oznámilo vydání opravných patchů, které mají útoku zabránit. Patří mezi ně i Ubiquiti a Mikrotik. Pro Android by měl být opravný patch k dispozici do několika dnů.

Doporučujeme tedy sledovat stránky výrobců a co nejdříve provést aktualizaci software.
V případě routerů od Mikrotiku je potřeba mít verzi RouterOS v6.39.3 a vyšší.
Ubiquiti vytvořilo stránkou se seznamem routerů, které je potřeba aktualizovat. Přikládám odkaz ke stažení již opraveného firmware v3.9.2 pro nejpoužívanější jednotky UniFi.

Hledáte náhradu za spoje Ubiquiti PBM10? Použijte Summit BTD.

16. října 2017 v 12:57 Akce
 
 
Hledáte náhradu za spoje Ubiquiti PBM10? Pak využijte profesionálních spojů Summit Development řady BTD 10G, které vám přinesou zejména tyto výhody:
  • nelicenční pásmo 10,5 GHz s možností realizace na vzdálenost i desítek kilometrů
  • licence na přenosové rychlosti od 100 do 385 Mbps ve full duplexním režimu
  • gigabitové porty s možností zálohování napájení
  • vhodné pro IPTV
  • zabudovaný spektrální analyzátor
  • intuitivní management
  • záruka 5 let na FODU jednotky, 2 roky na příslušenství
  • servis, vývoj, výroba a podpora v České republice
  • možnost financování u výhradního distributora i4wifi distribution a.s.
***
 
  
Karel Simon, projektový manažer

V oboru telekomunikací a datových technologií se pohybuji 18 let. S výrobcem Summit Development jsem začal spolupracovat před více jak 10 lety, neboť jako první nabídnul na trhu vynikající koncepci FODU jednotek s PoE napájením a unikátní koncepci softwarově definovaného mikrovlnného spoje, který vyhovuje prakticky všem požadavkům na přenos dat s vysokou propustností a spolehlivostí. Za tu dobu je tento koncept dostatečně osvědčený, o čemž svědčí tisíce prodaných spojů, které jsou provozovány v ČR i mnoha dalších zemích.

Pokud máte jakýkoliv dotaz, neváhejte mi napsat na simon@i4wifi.cz. Rád se vám budu věnovat.

 
 
***
 
Summit Development BTD 10G
BTD je duální FULL Outdoor a FULL Duplex mikrovlnný spoj do volného pásma 10,5 GHz s kapacitou přenosové rychlosti až 385 Mbps full duplex.
26 750 Kč
 
 
***
Ubiquiti   Mikrotik   TP-link   Turis Omnia
GWL Power   RF elements   EVBIKE   Netis
Uvedené ceny se zobrazí po přihlášení k vašemu účtu.

Uvedené ceny jsou v Kč bez DPH a platí do 26. 10. 2017, do odvolání nebo vyčerpání interních skladových zásob. Změna ceny vyhrazena, aktuální ceny najdete vždy po přihlášení na www.i4wifi.cz. Toto obchodní sdělení Vám bylo zasláno společností i4wifi a.s. na základě Vaší registrace nebo nákupu na e-shopu i4wifi.cz.
 

Co nového se objevilo na WISPApalooza 2017?

13. října 2017 v 14:54 | Michal |  Telekomunikace
Rok se s rokem sešel a opět proběhla v Las Vegas akce WISPApalooza zaměřená na poskytovatele internetu. Stejně jako loni, společnost Ubiquiti nastínila budoucí vývoj produktů a představila novinky na rok 2018. Ne všichni máme možnost se akce zúčastnit, proto bych vám rád tímto článkem zprostředkoval několik zajímavých produktů, které byly představeny. Na co se tedy můžeme těšit?

airFiber 5X-HD


AF5X-HD má nový LTU chipset, níže je detailní pohled na osazený "tišták" přes průhledný plastový kryt. Oproti AF-5X má mnohem nižší spotřebu a nabízí 10, 20, 30, 40, 50, 60, 80 a 100MHz kanály. Další zásadní vylepšení je modulace, nový model podporuje až 1024QAM (10 bitů/symbol) a do budoucna 4096QAM (12 bitů/symbol).


AF5X-HD má jak datový port, tak management port pro správu stejně jako standardní AF5X. Zůstává i GPS konektor pro GPS synchronizaci. Model AF5X-HD US verze je už nyní k dispozici pro beta testery v Americe a zde jsou základní parametry:

Procesor: LTU IC
Data Port: 1x 10/100/1000 Ethernet Port
Management Port: 1x 10/100/1000 Ethernet Port
Maximální propustnost*: 1+Gbps
Maximální dosah*: 200+ km
Operační systém: airOS F
Frekvence: 5150-5250MHz a 5740-5850MHz (pozn. rozsah se týká US verze na beta-store)
Šířka kanálu*: 10/20/30/40/50/60/80/100 MHz
Šifrování: 128-bit AES
Maximální výkon TX*: 29dBm
Maximální spotřeba: 12W
Napájení: 24V/ 1A PoE Gigabit injektor (součástí balení)
Podporovaný rozsah napájení: 20-50V
Norma: FCC

* Závisí na lokálních podmínkách a regulaci.

PrismStation a IsoStation LTU

Další novinkou s LTU chipsetem bude jednotka PrismStation a IsoStation. Na fotografii můžete vidět upravené verze pro prezentaci s plastovým krytem a s plastovou 30°hornovou anténou. Už nynější verze PrismStation AC mají skvělé výsledky v městkém zarušeném prostředí, takže je dobře, že Ubiquiti tyto modely dál rozvíjí.Parabola LTU 30dBi

Novinkou je 30dBi parabolická anténa o průměru 500mm se stejným systémem zámku jako hornové antény Prism. Bude možné zkombinovat s PrismStation AC, IsoStation AC nebo novými modely LTU.Novinky představené na této akci mají vždy velký potenciál. Jak se můžete přesvědčit z loňského článku o Wispapalooza 2016, tak všechny produkty najdete v nabídce i4wifi. Například UniFi Switche, UniFi AC Mesh a UniFi AC HD se stali velmi oblíbenými a často nasazovanými v různorodých instalacích po celém světě i u nás.

Rozšiřujeme počet dárků za obejdnávky

13. října 2017 v 11:37 | Santa |  Zajímavosti

Rádi nakupujete na i4wifi.cz, ale všechny předchozí dárky za objednávky už máte minimálně čtyřikrát? Přidáváme nové a hlavně užitečné dárky:
Nakupovat u i4wifi se vyplatí - podívejte se na celý přehled dárků.

Co se to děje v i4wifi?

12. října 2017 v 15:05 | Martin |  Zajímavosti
Asi jste si všimli , že za poslední měsíc zde nebylo zrovna moc nových článků. Byli jsme zcela vytíženi událostí rozdělení firmy na dva subjekty, které se zabývají prakticky zcela odlišným oborem a to:

a) telekomunikacemi
b) solárními systémy, průmyslovými akumulátory a přestavbovými sadami EVBIKE


Proč jsem to vlastně celé dělali?

Už před pár lety, když jsem byl na setkání distributorů, se mě jeden produkt manažer ptal: Co jsme to za společnost, že máme na stránkách nějaká elektrokola a to je dost divný atd. Mě to přišlo zase dost úsměvné, proč jako ne? Je někde napsáno, že když děláme telekomunikace, tak nemůžeme dělat třeba preclíky?
Každopádně se nám byznys s fotovoltaikou a elektrokoly rozjel natolik, že si zasloužil mít vlastní firmu.

Z čistě technických důvodů se tak původní i4wifi a.s. s IČ 27651851 jako firma přejmenovala na
EVpower a.s., která má na starosti právě fotovoltaiku, elektrosady EVBIKE, průmyslové LiFePO4 akumulátory atd.

i4wifi distribution a.s. (IČ: 06471579) přebírá vše co je i bylo s Telco byznysem spojeno včetně hlavních značek Ubiquiti a Mikrotik, ale i reklamace atd. Pro vás se tedy nic nemění.

i4wifi a.s.

Kdo někdy procházel ve firmě něčím podobným dobře ví, co je to za spoustu práce a chci moc poděkovat našemu IT oddělení, které mělo desítky hodiny přesčasů v kritické době, zanedbané rodiny a prázných pytlů s kafem, že zajistili prakticky bezproblémový průběh celé této akce.

S dalšími články již snad nebudeme tolik otálet, přestože je s rozdělením i tento měsíc spousty práce.
Další infomace ohledně rozdělení jsou přímo na našich stránkách.