Leden 2018

Novinky únor 2018

31. ledna 2018 v 10:01 | Tomáš |  Telekomunikace
Máme tu počátek dalšího z chladných zimních měsíců a s ním i nejzajímavější novinky z oblasti telekomunikací.

Žhavou novinkou z dílny Ubiquiti je router UBIQUITI EdgeRouter 4, který kombinuje vysoký routovací výkon až 3,4 milionů packetů/s, spolehlivost, zabezpečení a pokročilé funkce v cenově dostupném provedení. Výhodou je SFP port pro připojení do optické sítě. Od Mikrotiku se můžete podívat na MIKROTIK RBM11G, který je ideální pro stavbu vlastního řešení ať už jako základ pro inteligentní domácnost či do auta. Deska má integrovaný duální procesor, má slot na SIM kartu a lze rozšířit o Wi-Fi modul či LTE modem.

UBIQUITI EdgeRouter 4MIKROTIK RBM11G

S Mikrotikem ještě nekončíme, máme tu také Woobm-USB management asistent. Je to vynikající pomocník pro správu RouterBoardů, které nemají Wi-Fi rozhraní, ale mají USB port. Jednoduše USB připojíte do RouterBoardu, kde se vytvoří Wi-Fi bod na který se pak připojíte a RouterBoard nastavíte. Nakonec představím NanoSwitch - venkovní PoE switch, 4-portový Gigabitový venkovní switch s podporou pasivního PoE napájení 24V pro napájení dalších 2-3 zařízení na stožáru. Kompaktní all-in one provedení redukuje náklady na PoE injektory a další kabeláž.

Woobm-USB management asistentZáložní akumulátorNanoSwitch - venkovní PoE switch

Podívejte se na celý přehled novinek v pdf nebo přímo na webu.

i4wifi distribution získalo zlatou pečeť ověřeno zákazníky

30. ledna 2018 v 16:42 | Martin |  Zajímavosti
Od našich zákazníků dostáváme skvělá doporučení a recenze. S nákupem je spokojeno 98% všech zákazníků, kteří u nás na poslední 3 měsíce nakoupili, což je skvělý výsledek!

Získali jsme tak zlatou pečeť Ověřeno zákazníky z porovnávače Heureka.cz.


Recenzí se velmi vážíme a moc za ně děkujeme.
Svůj názor, za který budeme rádi, můžete vložit také na Google recenze a sledujte novinky i na našem facebooku.

Nejpoužívanější zařízení v sítích WISP za 2017

23. ledna 2018 v 11:57 | Martin |  Telekomunikace
 
 
Po roce je opět čas podívat se na přehled nejoblíbenějších zařízení v sítích českých a slovenských ISP. Jelikož byl rok 2017 obzvlášť plodný na novinky, které zároveň nahrazují starší modely, je na následujících grafech přehled za poslední kvartál roku 2017. Jedná se o podíl na celku daného výrobce dle použité technologie. Data vychází z prodejů i4wifi distribution a.s.
 
 

1. Ubiquiti

***
Už za rok 2016 obsadil první příčku produkt, který není typicky používaný pro poskytování internetu. I v roce 2017 to byl produkt z řady UniFi, konkrétně UAP AC PRO, který se podílel na celku 8 %.
 
Druhou příčku obsadila jednotka PowerBeam M300 (6 %), která nemá podporu nejrychlejšího standardu 802.11ac, ale ostatní jednotky s podporou normy AC v součtu již značně převažují a v sítích českých ISP se usadily.

I letos čeští a slovenští ISP ocenili výkon páteřního spoje AirFiber AF24 (5 %) pro pásmo 24 GHz.

Na čtvrtém místě se umístil Rocket Prism gen2, jehož výhody se projeví hlavně v zarušeném prostředí. Právě zkušenosti z praxe jsou jeho nejlepší vizitkou, a proto se řadí mezi top přístupové body.

Pátý v pořadí je LiteBeam 5AC, nemusíme ani hádat proč. Klientská jednotka s podporou 802.11ac a 23dBi anténou za tak úžasnou cenu? Co jiného svým zákazníkům nabídnout.
 
 

2. MikroTik

***
MikroTik překvapil cenou 60 GHz spoje Wireles Wire, který pracuje s normou 802.11ad a je určen pro nestálé spoje na krátké vzdálenosti dle aktuálně platného VO, které snad již brzy upraví ČTU pro možnost použití na stálých spojích. Díky tomu a skvělé ceně obsadil první místo (6 %).
 
Na druhém místě skončila jednotka oblíbené řady SXT, konkrétně model s podporou normy 802.11ac, který kromě ceny vyniká i velmi vysokou spolehlivostí, která je přes 99 %. Na třetím místě je klientská jednotka LHG, která je ideální do zarušeného prostředí či pro vzdálené klienty a to díky úzkému vyzařovacímu úhlu pouhých 7°.
 
 

3. Ostatní

***
Z ostatních produktů má významný podíl technologie GPON. Je patrné,
že čeští ISP to berou s optikou vážně a do optických sítí i v roce 2017 investovali.
 
Druhé místo obsadil oblíbený domácí router TP-LINK TL-WR841N (5 %),
který je všem ISP známý a jsou s ním již několik let nadmíru spokojeni.
Dále páteřní spoje SIKLU Etherhaul pro pásmo 80 GHz. Na další příčky se také povedlo dostat dvěma novým routerům od společnosti Netis, jedná
se o WF2780 (3 %) a WF2419 (2 %), které jsme do nabídky zařadili i z důvodu jejich nízké poruchovosti tj. vysoké spolehlivosti, kvalitního zpracování a dobré ceny.
 
 
***

Ubiquiti nebo MikroTik?

***
A na závěr oblíbená otázka zda je lepší použít Ubiquiti nebo MikroTik? Jak kdy, jak kde a jak u koho je správná odpověď. Přesto jedna značka z reálných dat převládá.
 
Ať uže je Vaše volba jakákoliv, svoje oblíbené jednotky koupíte nejlépe samozřejmě na www.i4wifi.cz
***
 

Další Wi-Fi standard na cestě. Přichází 802.11ax od Intelu!

9. ledna 2018 v 11:01 | Pavel |  Telekomunikace
4. ledna spatřilo světlo světa oznámení od Intelu, který dal zelenou novému Wi-Fi standardu 802.11ax.

Maximální rychlost by se podle Intelu měla pohybovat okolo 2,4 Gbps na 160 MHz kanále a to vše v domácích podmínkách, jedná se ovšem o linkové rychlosti a vše bude záviset na využitém hardwaru na obou stranách.

Jak se Intelu podaří tento marketingový tah uvidíme s první várkou nových čipsetů, které Intel plánuje dodávat už v tomto roce, masová produkce se očekává až v roce 2019.


V dnešní době zažívají boom produkty s podporou 802.11ac, které se implementují do starších sítí, jenž donedávna pracovaly v "nkových" standardech. Jedná se například o produkty Ubiquiti, Mikrotik a další.

Jaký máte názor na toto oznámení a myslíte si, že pomůže v současném zarušeném prostředí bezdrátových sítí?

PF2018 od i4wifi

2. ledna 2018 v 16:23 | Martin |  Zajímavosti
S naší s loňskou PF2017 jsme vyhráli soutěž o nejlepší PFko roku. Letošní PF2018 jsme posunuli ještě o kus dál:


Za Vaší přízeň děkuje a na spolupráci v roce 2018 se těší celý tým i4wifi.