close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!

Únor 2018

Novinky březen 2018

28. února 2018 v 23:59 | Tomáš |  Telekomunikace
Březen, za kamna vlezem. Snad tam bude teplo a silné připojení. A pokud ne, snad vám inspiraci ke změně přinese nový přehled novinek z oblasti telekomunikací.

Od Mikrotiku se podíváme na model DISC Lite5 ac. Jedná se o výbornou jednotku za skvělou cenu s 12° anténou, díky které se hodí, jak pro velmi vzdálené klienty, tak i pro delší spoje bod-bod. Jednotka má velmi pěkný design s výbornými parametry. Další novinka ze stejné dílny bude MIKROTIK Cloud Router Switch CRS112, která je výborným řešením pro firmy a poskytovatele internetu. Tento switch má 8 gigabitových PoE LAN portů a 4 SFP porty pro optické moduly. Switch lze spravovat i přes sériový port, který je vyveden na konektoru RJ45.

MIKROTIK DISC Lite5 ac outdoor klient, anténa 21 dBi, 12°, 802.11a/n/ac, L3 (5GHz)MIKROTIK Cloud Router Switch CRS112, 8x Gbit PoE LAN, 4x SFP, vč. L5

RF elements UltraDish TP-400. ULD-TP-400 je směrová anténa s TwistPort konektorem od společnosti RF elements, která se vyznačuje symetrickým vyzařovacím úhlem, snížením bočních laloků a ziskem 24.5dBi. Nakonec představím Netis ST3108GM, kompaktní gigabitový 8-portový switch v kovovém provedení, který plně vyhoví všem požadavkům domácnosti či malé kanceláře. Všechny porty podporují funkce Auto MDI/MDIX a zamezují potřebě užívání křížených kabelů nebo uplink portů. Další z důležitých prvků jsou Plug-and-Play a Green Energy, jenž vedou k nízko nákladovému provozu, vysokému výkonu a dokáží vylepšit vaší sít na 1000 Mbps síť.

RF elements UltraDish TP-400 - Směrová anténa s TwistPortem - 24,5 dBi (5 GHz)Netis ST3108GM 8x 10/100/1000 Mbps LAN Ethernet switch - kovový

Podívejte se na celý přehled novinek v pdf nebo přímo na webu.

i4wifi získalo ocenění ChannelWorld Awards

21. února 2018 v 15:35 | Martin |  Akce


Získali jsme krásné ocenění ChannelWorld Awards! Děkujeme všem našim zákazníkům za vysoké hodnocení naší společnosti, díky kterému jsme získali 3. místo v kategorii nejlepší specializovaný distributor roku 2017.












Také nás velmi potěšilo ocenění našeho úsilí na konkrétních značkách a Ubiquiti se stalo nejlepším výrobcem síťových zařízení za rok 2017. Druhé místo obsadil též výrobce v naší distribuci Mikrotik!


Další informace k ChannelWorlds awards.


Celý tým i4wifi děkuje svým zákazníkům za skvělé hodnocení!


450 Mbps vzduchem na 5GHz

15. února 2018 v 15:43 | Michal |  Telekomunikace

Trendem v bezdrátových sítích jsou jednotky se standardem 802.11ac. Většina poskytovatelů internetu jsou ve fázi upgradu sítí a díky tomu nabízejí zákazníkům vyšší datové rychlosti. Nejčastěji nasazují novinky od Ubiquiti z řady airMAX ac Gen2 podporující propustnost více než 450 Mbps a navíc nabízejí další vychytávky.

Cover art

Konfigurace bezdrátově přes Wi-Fi

Jednotky airMAX AC Gen2 obsahují dedikované rádio pro bezdrátový přístup. Díky aplikaci UNMS se Vašim technikům výrazně zjednoduší instalace. Pomáhá při zaměření spoje a s konfigurací jednotek pohodlně bez nutnosti připojení kabelem.
 

Maximální odolnost proti rušení

Druhá generace poskytuje několik vylepšení v oblasti odolnosti proti rušení. Nové hornové antény je možné instalovat na jeden stožár bez vzájemného rušení. Výhodou je patentovaná technologie filtrace airPrism® a GPS synchronizace více AP.
 

Robustnější držáky a přepěťová ochrana

Jednotky airMAX AC Gen2 mají upravené držáky pro snadnější manipulaci a vylepšené přepěťové ochrany proti elektrostatickému přepětí. Díky tomu jednotky dosahují delší životnosti v proměnlivých venkovních podmínkách.

Možná si říkáte, novější a lepší technologie rovná se automaticky vyšší cena produktů. Ne vždy. V i4wifi distribution chceme pomoci poskytovatelům s "bezbolestným" přechodem na novější standard. Proto nabízíme Ubiquiti jednotky airMAX AC za skvělou cenu, například

LiteBeam 5AC 120 - přístupový bod (AP) s integrovanou 120° anténou MIMO2x2 16dBi, 1x Gbit port
LiteBeam 5AC Gen2 - klientská jednotka (nebo spoj PTP), 23dBi antény MIMO2x2, podpora UNMS, 1x Gbit port
NanoStation AC loco - klientská jednotka (nebo spoj PTP), 13dBi antény MIMO2x2, podpora UNMS, 1x Gbit port

Hledáte-li TOP třídu, výkonné AP do zarušeného prostředí, doporučujeme Rocket 5AC Prism Gen2 nebo PrismStation 5AC s podporou GPS synchronizace a filtrace signálu airPrism.
TOP klienti se super vyzařovací charakteristikou jsou IsoStation 5AC nebo na delší vzdálenosti řada PowerBeamů, například PowerBeam AC Gen2.

Na závěr častý dotaz. Je možné kombinovat starší řadu airMAX M5 a airMAX AC?
Ano, ale jsou zde dvě podmínky. Ta první je, že airMAX AC produkt musí být vždy v režimu AP-PTMP mixed, poté lze připojit starší klienty. Začínejte tedy výměnou vždy od přístupových bodů. Tou druhou podmínkou je aktuální firmware, u jednotek airMAX AC v8.0 a vyšší u airMAX M5 v6.0 a vyšší.