Květen 2018

Fotovoltaická elektrárna GridFree 2kW za 47 127 Kč

16. května 2018 v 10:54 | Martin |  Solární technika
Jarní chladnější vzduch a prodlužující se dny je čas, kdy solární panely dosahují nejlepších okamžitých výkonů. Obecně fotovoltaika ušetří nejvíc nákladů za el. energie právě v období od března do září a je tak nejvyšší čas nainstalovat solární elektrárnu, aby co nejvíce energie vyrobila a tím peněz ušetřila ještě tento rok. Navíc nyní máme kompletní solární elektrárnu GridFree 2000 s výkonem 2kW a instalovaným výkonem solárních panelů 2240Wp jen za 47 127 Kč s DPH včetně nejnutnějšího příslušenství!
Tip i4wifi:
Dobrá cena a snadná instalace jsou hlavními výhodami elektráren GridFree. Navíc jsme pro Vás připravili informace, co a jak použít pro solární elektrárny GridFree.
Solární elektrárna nemusí stát statisíce. Solární elektrárny GridFree jsou mnohem dostupnější a navíc je již roky ověřená jejich spolehlivost!
***
JAK SE LEVNĚ A SPOLEHLIVĚ OCHRÁNIT PROTI VÝPADKU ELEKTŘINY?
Nejen telekomunikační prvky je třeba zálohovat, a tak jsme pro Vás připravili technické články, které pomohou s výběrem vhodného záložního systému:
Tip i4wifi:
Dobrou volbou pro zálohování jsou tzv. UPS měniče tj. měniče s nabíječkou baterie. Pokud je detekováno síťové napětí, spotřebiče jsou napájené standardně z něj. V případě výpadku měnič ihned přepne na baterii a spotřebiče tak výpadek síťového napájení ani nepoznají. Po obnovení síťového napájení měnič přepne zpět na síť a začne zároveň vhodně dobíjet baterii.
UPS Měniče pro 12V baterie jsou velmi oblíbené
z důvodu jednoduchosti instalace jedné 12V baterie. Lze je objednat v několika verzích:
Doporučení i4wifi:
Obecně je však lepší používat co nejvyšší vstupní napětí např 48 V z důvodu menších ztrát a potřeby menších průřezů vodičů. Uvažte, že při výkonu 2000 W a napětí 12 V teče kabely 167 A!

Doporučujeme tedy použít 4x menší kapacitu baterií, ale celkem
4 ks spojené sériově pro získání 48V packu.
UPS měniče pro 48V systémy jsou dostupné v těchto variantách:
UPS měniče lze kombinovat i s GridFree elektrárnou v případě použití baterií tj. jedny baterie lze použít zároveň pro GridFree i pro záložní systém. Měniče s limiterem umožňují nastavení vlastní hodnoty min. napětí baterie, čímž lze rezervovat část její kapacity pro hlubší vybití v případě výpadku proudu.
***
CHCETE LEVNĚ A PŘITOM CHYTŘE ŘÍDIT SPOTŘEBIČE V DOMÁCNOSTI NEBO FIRMĚ?
Systémy pro smart home, IoT, Internet věcí, ... (jak už to chcete nazvat), se pohybují běžně v řádech desítek i stovek tisíc Kč. To není vždy třeba a připravili jsme zcela novou verzi LAN ovladače (v3), který za málo peněz umí hodně muziky. Opravdu zajímavý kus hardwaru dokáže za pár stovek ovládat prakticky celou domácnost nebo automatizaci ve firmě. Navíc je použitelný i bez znalosti programování - přehledný a intuitivní web server obsahuje přímo v sobě. Vhodný je i pro laiky.

Detailní popis všech možností naleznete na produktové stránce.

i4wifi podporuje Zlín Design Week

10. května 2018 v 17:24 | Martin |  Akce
Na právě probíhajícím Zlín Design Week s bohatým programem jsme také přispěli na krásný exponát netradičního kontejneru "Vzpomínky na dětství" od Nikoly Srdošové.


Flexibilní solární panel, solární regulátor a 35Ah gelová baterie se starají o dostatek energie pro vnitřní osvětlení kontejneru LED pásky v noci.Když už jsme u toho solárního napájení. Víte proč je nesmyslné vybírat recyklační poplatek za solární panely? Pak si přečtěte poslední článek i4wifi: Životnost a recyklace solárních panelů.