Červen 2018

Kim Trump

13. června 2018 v 23:25 | investigativní žulnalist |  Historie
Bojiště nejlepších špiónů světa - tak byl označovám Singapur médii při nedávno proběhlé schůzce mocných mužů Donalda Trumpa a Kim Čong-una. My jakožto distributoři zboží vyráběného v Číně máme svoje osvědčené zdroje právě od Čínských špiónů a s výsledkem jejich zjištění jsme se Vás rozhodli oblažit.

Unův děd, mladý Kim Ir-sen se rozhodl odpočinout od tlaku budování své Severní Koreje a trochu si "odfrknout" ve svobodném světe. Pro tyto účely si vybral milovanou Severní Ameriku, jelikož mají alespoň polovinu názvu území společnou.

Budoucí vládce rudé Koreje však nedokázal dlouho lenivět a vzhledem ke svým rétorickým a propagačním schopnostem byl ihned přivzat co by poradce na natáčení filmu Rudé peklo.

Zde se seznámil s oklouzlující mladou asistentkou režie, američankou irsko-slovanského původu, Kim McKacer. Snad proto si i jeho budoucí syn, ano budoucí syn, vybral za manželku Češku.

Aniž by Ir-sen, cokoliv tušil, byl nucen se vrátit do své rodné země a pokračovat v uchopení moci a zprvu nenáviděných povinnostech komunistického vůdce. Dlouho se mladá Kim snažila kontaktovat Kima a sdělit mu tu radostnou zprávu, ale Severní Korea pro ni, co by nepřítele státu, již zůstala navždy uzavřená.

Ano, pochopili jste správně a v souběhu osudu, jeho nikým neovlivněných událostí, po mnoha letech, nakonec strýc a synovec stanuli jako nejvyšší vůdci každý své země.

Osudově přitahováni skrze hlavice svých atomových raket mířící jeden na druhého, nakonec spočinuli v náručí chránících světový mír.
Protože jak se říká v jednom krásném českém filmu: Padouch nebo hrdina, dyť jsme jedna rodina.


Novinky červen 2018

1. června 2018 v 9:58 | Tomáš |  Telekomunikace
Jako každý měsíc i tentokrát bych Vám rád představil nejzajímavější novinky ze světa telekomunikací.

Za zmínku zcela určitě stojí LtAP mini Wi-Fi hotspot od MIKROTIKu. LtAP mini je miniaturní AP na frekvenci 2,4 GHz s integrovaným LTE modemem, GPS a dvěma sloty pro SIM karty. Napájení je po PoE v rozmezí 9-30V nebo přes 802.3af/at či 5V microUSB. Ideální pro pokrytí autobusů, vlaků, aut a další dopravních prostředků. U stejného výrobce ještě zůstaneme a ukážeme si hEX S 256 MB RAM. Tento routerBoard má procesor Dual-Core 880 MHz a 256 MB RAM paměť. Velkou předností je SFP port, díky kterému je možné připojit optický miniGBIC modul. RouterBoard podporuje PoE vstup i 1x PoE výstup ve standardu 802.11af/at.

MIKROTIK LtAP mini Wi-Fi hotspot 1x LTE modem R11e, 2,4 GHz b/g/n, 2x SIM, GPS, 1x LAN, L4MIKROTIK hEX S 256 MB RAM, Dual-Core 880 MHz, 5x Gigabit LAN, USB, MicroSD, SFP, L4

Od UBIQUITI tu máme UniFi WiFi BaseStationXG. UniFi WiFi BaseStationXG je velmi výkonné AP z řady UniFi speciálně navržené pro bezpečnou Wi-Fi síť do míst s vysokou hustotou klientských zařízení. Díky 4 dedikovaným rádiím v 5GHz pásmu dokáže obsloužit až 1500 klientů. UniFi WiFi BaseStation XG je hotspotové řešení se čtyřmi rádii, kde tři 5GHz klientská rádia podporují technologii 802.11a/n/ac/ac-wave2 MU-MIMO 4×4 s propustností až 3x 1733 Mbps. Čtvrté rádio je bezpečnostní, které aktivně chrání vaší síť před útoky a podezřelou aktivitou. A nakonec UniFi Security Gateway XG, výkonný router UniFi Security Gateway XG obslouží až 20 000 klientů, je vhodný pro rozsáhlé instalace hotspotového systému UniFi. Kombinuje pokročilé bezpečnostní funkce s vysokým výkonem routování. UniFi Security Gateway XG je vybaveno 8 SFP+ porty pro 10Gbit přenosy přes optická vlákna. O velký routovací výkon se stará 16ti jádrový procesor MIPS64 1,8GHz a operační paměť 16GB DDR4 RAM.

UBIQUITI UniFi WiFi BaseStationXG - 5199 Mbps, 5GHz, 802.11ac Wave 2, MU-MIMO 4×4 Quad Radio, blackRF elements UltraDish TP-400 - Směrová anténa s TwistPortem - 24,5 dBi (5 GHz)UBIQUITI UniFi Security Gateway XG - 8x SFP+, 1x Gbit LAN, 16-core 1.8GHz CPU, 16GB DDR4 RAM

Podívejte se na celý přehled novinek v pdf nebo přímo na webu.