Září 2018

Novinky říjen 2018

30. září 2018 v 23:10 | Tomáš |  Telekomunikace
Den se se dnem sešel a je tu nový měsíc a s ním i pravidelný přehled novinek z oblasti telekomunikací:

UBIQUITI LiteAP GPS je přístupový bod 5GHz s integrovanou sektorovou anténu s vyzařovacím úhlem 90°. Podporuje normu 802.11ac a GPS synchronizaci, díky tomu dosahuje vysoké propustnosti 450+ Mbps. LiteAP GPS má vestavěnou sektorovou anténu MIMO2x2 se ziskem 17dBi a GPS modul. Přesná synchronizace rámce GPS umožňuje společně umístěným zařízením vysílat a přijímat data bez vzájemného ovlivňování, tím dosahuje větší stability sítě. Další novinkou je Goowei Energy Pb záložní akumulátor. Trakční gelové akumulátory řady OTL. Jedná se o uzavřené olověné akumulátory v provedení VRLA. Jde o konstrukci, při níž dochází k regulaci vnitřního tlaku pomocí ventilů (VRLA - valve regulated lead acid = ventilem řízené olověné-kyselinové akumulátory). Technologie GEL znamená, že baterie neobsahuje elektrolyt v kapalném skupenství. Elektrolyt je ztužen v hybridním gelu (kombinace s AGM), a tím je pevně vázán v útrobách článků baterie, čímž je vyloučen jeho únik. Extra silná mřížka článků zajišťuje vysokou cyklickou odolnost baterie.

UBIQUITI LiteAP GPS - AirMAX AC, 17 dBi, MIMO 2x2, outdoor 5 GHz, 90° sektor, 1x Gbit LANGoowei Energy Pb záložní akumulátor VRLA GEL 12V/14Ah (OTL14-12)

Uživatelé Ubiquiti jistě rádi uslyší o novém UniFi Cloud Key Gen2 Plus. Ten má předinstalovaný software UniFi a UniFi Video pro centralizovanou správu hotspotového systému UniFi a kamerového systému UniFi Video. Podporuje Bluetooth pro rychlou konfiguraci přes mobilní aplikace. UniFi Cloud Key kombinuje to nejlepší z lokální a cloudové správy zařízení. Video záznam ukládá přímo na vestavěný 1TB HDD, který lze vyměnit až za 5TB (2.5" SATA). Navíc má integrovanou baterii jako automatickou ochranu při ztrátě napájení. A jako poslední se podíváme na SOLARIX Instalační kabel CAT6 UTP LSOH. Tento instalační kabel z produktové řady Solarix - kategorie 6 s označením SXKD-6-UTP-LSOH je vysoce kvalitní kabel určený pro horizontální rozvody strukturované kabeláže.

UBIQUITI UniFi Cloud Key Gen2 Plus - Centrální správa UniFi, UniFi Video, 1TB HDDGWL/Power Ostrovní solární elektrárna OffGrid 2000SOLARIX Instalační kabel CAT6 UTP LSOH 305m box

Podívejte se na celý přehled novinek v pdf nebo přímo na webu.

Bezúročné půjčky na budování vysokorychlostního Internetu

6. září 2018 v 10:31 | Martin |  Telekomunikace
Od 17.9. začne stát skrze Českomoravskou rozvojovou banku přijímat žádosti na poskytnutí bezúročných půjček na zavedení nebo rozvoj "vysokorychlostního" internetu. Vzhledem k možné výši úvěru od 650 tisíc až do 60 mil Kč. se jedná prakticky jen o opravdu velké projekty a tedy spíše na budování optických tras ideálně do míst, kde dosud "vysokorychlostní" internet není dostupný.


Háček je v tom, že úvěr je určen na pokrytí maximálně 45% nákladů a zbytek je třeba řešit kombinací vlastních zdrojů a případně standardního úvěru. Na druhou stranu je poskytován finanční příspěvek na úhradu úroků komerčního úvěru až 1,5 mil. Kč a splatnost ůvěru jemožná na 10 let s 3,5 letým odkladem splátek.

Zároveň je tento úvěr určen pouze pro malé a střední podnikatele což jsou takoví, kteří zaměstnávají max 250 lidí a roční obrat nepřesahuje 50 mil EUR.

Žádosti je možné domluvit přes tento formulář banky. Za i4wifi jsme připraveni vám pomoct s projektováním GPON sítí, které jsou pro budování vhodné.

Novinky září 2018

1. září 2018 v 10:23 | Tomáš |  Telekomunikace
Léto se nám pomalu chýlí ke konci a než venku budeme brzy trávit více časů před monitory. Alespoň tak neprošvihneme novinky z oblasti telekomunikací a fotovoltaiky:

Jako první se podíváme na Záložní zdroj MPU-1200-12. Jedná se o měnič napětí 12V/230V-1200W s funkcí UPS. Připojte akumulátor a máte k dispozici kompletní záložní zdroj s automatickým přepnutím na záložní napájení. Jak to funguje? Při napájení ze sítě jsou napájeny připojené spotřebiče přímo ze sítě, externí akumulátor je dobíjen, při výpadku sítě zdroj automaticky přepne na měnič napětí, energie je odebírána z akumulátoru, spotřebiče jsou napájeny z měniče. Po obnovení el. energie zdroj automaticky přepne na síť, začne se akumulátor dobíjet. Jako každý měsíc, i tentokrát u máme něco od UBIQUITI. Tentokrát je to Vypínač UniFi Dimmer Switch, který umožňuje zapnout/vypnout UniFi LED panely nebo měnit jejich jas v rozsahu 10-100%. Vypínač podporuje PoE napájení 802.3af.

Záložní zdroj MPU-1200-12, UPS, 1200W, čistý sinus, 12VUBIQUITI Vypínač UniFi Dimmer Switch, PoE 802.3af

Další dvě novinky budou z oblasti fotovoltaiky. První novinkou bude CARSPA Měnič s nabíječkou 24V/230V 2000W Měnič napětí 24V/230V-2000W s funkcí UPS. Připojte akumulátor a máte k dispozici kompletní záložní zdroj s automatickým přepnutím na záložní napájení. Měnič s funkcí UPS funguje jako nabíječka, frekvenční měnič a off-line UPS současně. Výhodou oproti standardním uzavřeným UPS je možnost větších kapacit baterií, snadná výměna a nejste odkázáni na často drahé baterie přímo od výrobce UPS. S tímto měničem můžete použít jakoukoliv GEL nebo AGM baterii, které jsou pro zálohování vhodné.
Technologie měniče zajistí, že Vaše zařízení pracuje nepřetržitě i po výpadku proudu.
Měnič má trvalý výkon 2000W a v případě špičky spotřebiče je schopný dodat až 4000W. Je vhodný pro zálohování všech spotřebičů včetně větší indukční zátěže - např. lednice. jelikož využívá na výstupu čistou sinusovku a má vysoká výkon. Nabízíme rovněž sestavu GWL/Power Ostrovní solární elektrárna OffGrid 2000. Ta slouží k přímé výrobě elektrické energie ze solárních panelů, která je prostřednictvím měniče využívána pro napájení spotřebičů. To vše bez nutnosti el. přípojky.
Tento model ostrovní (offgrid) elektrárny se hodí do všech míst, kde není přípojka el. sítě. V elektrárně jsou vybrané komponenty tak, aby byla udržena rozumná cena, ale aby elektrárna dlouho a dobře sloužila. Volba baterií je s ohledem na občasné používaní cca 3cykly/týden. Zvolené gelové baterie s AGM separátorem jsou vhodné i pro cyklické používání, ale z povahy olověných akumulátorů je cyklická životnost nižší než u LiFePO4 akumulátorů. Pro tyto účely jsou však vhodné.

CARSPA Měnič s nabíječkou 24V/230V 2000W, čistá sinus, CARSPA CPS2000-242GWL/Power Ostrovní solární elektrárna OffGrid 2000

Podívejte se na celý přehled novinek v pdf nebo přímo na webu.