Novinky září 2018

1. září 2018 v 10:23 | Tomáš |  Telekomunikace
Léto se nám pomalu chýlí ke konci a než venku budeme brzy trávit více časů před monitory. Alespoň tak neprošvihneme novinky z oblasti telekomunikací a fotovoltaiky:

Jako první se podíváme na Záložní zdroj MPU-1200-12. Jedná se o měnič napětí 12V/230V-1200W s funkcí UPS. Připojte akumulátor a máte k dispozici kompletní záložní zdroj s automatickým přepnutím na záložní napájení. Jak to funguje? Při napájení ze sítě jsou napájeny připojené spotřebiče přímo ze sítě, externí akumulátor je dobíjen, při výpadku sítě zdroj automaticky přepne na měnič napětí, energie je odebírána z akumulátoru, spotřebiče jsou napájeny z měniče. Po obnovení el. energie zdroj automaticky přepne na síť, začne se akumulátor dobíjet. Jako každý měsíc, i tentokrát u máme něco od UBIQUITI. Tentokrát je to Vypínač UniFi Dimmer Switch, který umožňuje zapnout/vypnout UniFi LED panely nebo měnit jejich jas v rozsahu 10-100%. Vypínač podporuje PoE napájení 802.3af.

Záložní zdroj MPU-1200-12, UPS, 1200W, čistý sinus, 12VUBIQUITI Vypínač UniFi Dimmer Switch, PoE 802.3af

Další dvě novinky budou z oblasti fotovoltaiky. První novinkou bude CARSPA Měnič s nabíječkou 24V/230V 2000W Měnič napětí 24V/230V-2000W s funkcí UPS. Připojte akumulátor a máte k dispozici kompletní záložní zdroj s automatickým přepnutím na záložní napájení. Měnič s funkcí UPS funguje jako nabíječka, frekvenční měnič a off-line UPS současně. Výhodou oproti standardním uzavřeným UPS je možnost větších kapacit baterií, snadná výměna a nejste odkázáni na často drahé baterie přímo od výrobce UPS. S tímto měničem můžete použít jakoukoliv GEL nebo AGM baterii, které jsou pro zálohování vhodné.
Technologie měniče zajistí, že Vaše zařízení pracuje nepřetržitě i po výpadku proudu.
Měnič má trvalý výkon 2000W a v případě špičky spotřebiče je schopný dodat až 4000W. Je vhodný pro zálohování všech spotřebičů včetně větší indukční zátěže - např. lednice. jelikož využívá na výstupu čistou sinusovku a má vysoká výkon. Nabízíme rovněž sestavu GWL/Power Ostrovní solární elektrárna OffGrid 2000. Ta slouží k přímé výrobě elektrické energie ze solárních panelů, která je prostřednictvím měniče využívána pro napájení spotřebičů. To vše bez nutnosti el. přípojky.
Tento model ostrovní (offgrid) elektrárny se hodí do všech míst, kde není přípojka el. sítě. V elektrárně jsou vybrané komponenty tak, aby byla udržena rozumná cena, ale aby elektrárna dlouho a dobře sloužila. Volba baterií je s ohledem na občasné používaní cca 3cykly/týden. Zvolené gelové baterie s AGM separátorem jsou vhodné i pro cyklické používání, ale z povahy olověných akumulátorů je cyklická životnost nižší než u LiFePO4 akumulátorů. Pro tyto účely jsou však vhodné.

CARSPA Měnič s nabíječkou 24V/230V 2000W, čistá sinus, CARSPA CPS2000-242GWL/Power Ostrovní solární elektrárna OffGrid 2000

Podívejte se na celý přehled novinek v pdf nebo přímo na webu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Petr Petr | Web | 7. září 2018 v 14:36 | Reagovat

Ten MPU-1200-12 zdá celkem zajímavý. Jednak má vícero funkcí a jako UPS vydrží celkem dlouho. Co jsem nedávko koumal nabídku UPS tak jich hodně vydrželo jen řádově pár minut :/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama