Říjen 2018

Novinky listopad 2018

31. října 2018 v 19:37 | Tomáš |  Telekomunikace
Jako každý měsíc, i v listopadu se podíváme na přehled nejzajímavějších novinek z oblasti telekomunikací. Tentokrát hlavně na MIKROTIK a UBIQUITI:

MIKROTIK Cloud Router Switch CRS305 je dodáván v kovovém indoor case a nabízí 4x SFP+ a 1x Gbit port. Switch má zálohu napájení (dva zdroje). Jedná se o novinku představenou na MUM. Cena ani datum dodání zatím nejsou známé. Od stejného výrobce pochází také MIKROTIK RB4011iGS+5HacQ2HnD. RouterBoard je ideální pro malé i větší podniky, domácnosti i kanceláře. Dokáže routovat až 2,5 Gbps, díky integrovanému akcelerátoru má v tunelu s robustním šifrování AES-256-CBC + SHA256 propustnost až 2 Gbps a v režimu switch zvládne přenášet data rychlostí až 9,7 Gbit. Je tak ideální v kombinaci s 10 Gbps miniGBIC modulem, kterým lze RouterBoard rozšířit v rámci integrovaného SFP+ portu.

MIKROTIK Cloud Router Switch CRS305, 4x SFP+, 1x Gbit LAN, Dual PSU, vč. L5MIKROTIK RB4011iGS+5HacQ2HnD, 4x 1,4 GHz, 10x Gigabit LAN, SFP+, 2,4, 5 GHz, 802.11ac, 4x4 MIMO L5

Samozřejmě nesmí chybět novinky od UBIQUITI. Tentokrát je to Cloud Key Gen2. UniFi Cloud Key Gen2 má předinstalovaný software UniFi SDN centralizovanou správu hotspotového systému UniFi. Je 4x výkonnější než UniFi Cloud Key. Podporuje Bluetooth pro rychlou konfiguraci přes mobilní aplikace. UniFi Cloud Key kombinuje to nejlepší z lokální a cloudové správy zařízení. Přední displej zobrazuje základní informace o vaší síti UniFi SDN, například počet připojených AP a klientů. A poslední v tomto krátkém výběru bude UBIQUITI EdgeSwitch 10X. EdgeSwitch 10X je nastavitelný gigabitový switch s 8 ethernetovými porty a 2 SFP porty pro připojení do optické sítě. Konfigurační rozhraní je standardně v prohlížeči na IP adrese zařízení nebo pomocí softwaru UNMS pro centrální správu. EdgeSwitch podporuje PoE napájení 24V na portu PoE In a průchozí na PoE Out, lze softwarově povolit/zakázat.

UBIQUITI UniFi Cloud Key Gen2 - Centrální správa UniFi SDNGWL/Power Ostrovní solární elektrárna OffGrid 2000SOLARIX Instalační kabel CAT6 UTP LSOH 305m boxUBIQUITI EdgeSwitch 10X - 8x Gbit LAN, 2x SFP port, PoE In/PoE Out

Podívejte se na celý přehled novinek v pdf nebo přímo na webu.

i4wifi a 100MEGA Distribution spojují své síly

3. října 2018 v 17:08 | Martin |  Telekomunikace
Společnosti 100MEGA Distribution s.r.o. a i4wifi distribution a.s.
se domluvili na strategickém partnerství, ke kterému dojde od 1. 10. 2018.
     

Co se tedy mění od 1. 10. 2018 pro Vás?
Prakticky vše zůstává, tak jak jste zvyklí. Objednáváte na e-shopu i4wifi.cz, na kterém se nic nemění a všechny Vaše dosavadní výhody i produkty zůstávají. Stále budete v kontaktu se stejnými lidmi, ať už obchodníky, techniky nebo produktovými manažery. Technicky se jedná o převod "části podniku" s telekomunikačními produkty a příslušenstvím.


Když už jsem v tom spojování, tak v našem posledním pravidelném zpravodaji naleznete tipy na vhodné spojení prvků od Ubiquiti a RFelements , které vylepší bezdrátové spoje a v předposledním zpravodaji se dozvíte o novinkách z Mikrotiku, které je možné již objednávat a pomohou Vám zrychlit síť!