close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!

UniFi Protect

24. ledna 2019 v 13:29 | Michal |  Telekomunikace
UniFi Protect je nový systém pro kamerové zabezpečení, kterým Ubiquiti navazuje na úspěšnou řadu UniFi Video. Je primárně určen pro kontinuální nahrávání s možností rychlého prohlížení záznamů, snadné nastavení a přístup přes mobilní aplikace. Budoucí aktualizace doplní další funkce, tak jak byli uživatelé zvyklí u řady UniFi Video.

Mimochodem, co bude dál s UniFi Video? Ubiquiti bude vydávat bezpečnostní aktualizace, opravy chyb a slibuje podporu všech UniFi Video G3 kamer. Software UniFi Video je volně ke stažení na stránkách UBNT s možností instalace na vlastní PC nebo server - což může být pro někoho výhodou.

Nový UniFi Protect je totiž výhradně předinstalovaný na hardwaru UniFi Cloud Key Gen2 Plus, který se stává jeho základním kamenem, bez kterého se při nasazení tohoto systému neobejdete. Pozn.: Zvažuje se implementace i na UniFi Application server UAS-XG nebo NVR-2TB (no, uvidíme).

Hardwarové parametry

Co Ubiquiti umí, je pěkný design. UCK-G2+ (zkr. UniFi Cloud Key Gen2 Plus) má kovové stříbrné šasí s logem Ubiquiti a předním displejem, kde rotují základní informace o síti. Je třeba dodat, že UCK-G2+ má předinstalované hned dva kontroléry - UniFi Protect a UniFi SDN. UniFi SDN může běžet simultánně a stará se o správu Wi-Fi sítě, jednotek UniFi AP, UniFi Switch a UniFi Security Gateway (router).


Na spodní straně je zámek pro vyjmutí HDD. UCK-G2+ má integrovaný 1TB disk, který je možné vyměnit až za 5TB HDD 2.5" SATA. Navíc má vestavěnou ochrannou baterii. V případě výpadku proudu se spustí časový odpočet 10 sekund, který je viditelný na displeji. Pokud časovač dosáhne hodnoty 0, než se obnoví napájení, zařízení se samo bezpečně vypne.

Napájení je buď PoE switchem podporující standard 802.3af, pasivním PoE injektorem 48V nebo přes konektor USB-C. Zdroje nejsou součástí balení.
Pokud chcete zařízení schovat do racku, tak bude možné přikoupit rackovou sadu CKG2-RM (zatím není známa dostupnost).

Konfigurace

Pro přístup je potřeba založit Ubiquiti cloudový účet, ten využívá službu WebRTC pro vytvoření bezpečného peer-to-peer spojení. Účet je zdarma. Pokud již máte u Ubiquiti, použijte stávající. Máte dvě možnosti nastavení přes mobilní aplikace nebo přes webový prohlížeč.

Aplikace UniFi Protect
Aplikaci si stáhnete na Google Play (Android) nebo iTunes (iOS). Pro adoptování UCK-G2+ je nutné zapnout Bluetooth, aplikace zařízení lokalizuje a spáruje s Vaším účtem. Rozhraní je intuitivní, umožňuje například vytvořit účty s rolí View Only nebo Administator. Přímo z aplikace můžete odeslat pozvánku, která přijde na e-mail pozvaného uživatele.

Samozřejmě lze přidávat kamery a konfigurovat jejich parametry. Nastavit IR přísvit (on, off, auto), mikrofon, parametry obrazu (jas, kontrast, saturace, barvy, rotace - vertikální/horizontální, dynamický rozsah, atd.). Vytvořit zóny detekce pohybu a privátní zóny (zakrytý obraz). Všechny detekce pohybu jsou zaznamenávány v záložce Activity.


S čím si určitě všichni budete hrát je funkce Time-Lapse. Kde si scrollováním prstem po telefonu posouváte nahraný video záznam v čase. Rychlým pohybem prstu tak proběhne zrychlený video záznam z celého dne jako nic. Hlavní význam funkce Time-lapse je přehled o událostech (detekce pohybu) v konkrétním čase a možnost přehrání, exportování videa.


Webový prohlížeč (Chrome)
Jednoduše zadáte URL https://protect.ui.com/. Zobrazí se všechny spárované UCK-G2+. V pravém horním rohu je možné rozkliknout kontrolér UniFi Protect nebo UniFi SDN, viz obrázek níže.


Rozhraní UniFi Protect nabízí všechny výše zmíněné funkce jako aplikace. Navíc umožnuje vložit kamery do gridu a zobrazit obraz až z 26 kamer, vygenerovat odkaz na RTSP stream o rozlišení High 1920x1080, Medium 1024x576, Low 640x360 a měnit bitrate nebo snímkování.


Další způsob je zadat do prohlížeče IP adresu UCK-G2+. Kde se otevře menu pro oba kontroléry (s defaultním portem :8443 pro UniFi SDN a :7443 pro UniFi Protect) a separátní přístup na UCK.


V samotném UCK vidíte vytíženost hardwaru, můžete provádět základní operace jako změna názvu, IP adresy, zapnout/vypnout kontroléry, udělat reboot, factory reset.


UniFi Cloud Key Gen2 Plus podporuje kamery UniFi Video G2, UniFi Video G3 a bude podporovat i plánované UniFi Video G4.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 babysitting services dubai babysitting services dubai | E-mail | Web | 17. listopadu 2019 v 14:54 | Reagovat

Together with parents, our personal specialist ahead of time years instructor will result in a curriculum specifically for your child in the house. Suitable designed for pre-school infants, or for little ones after nursery with the afternoon, the curriculum will feature activities worthy of age your infant, such simply because arts and even crafts, guided have fun and exploring the whole world around your ex boyfriend. Our childcare team can assist enable your children to build up his motor unit and physical skills, and maximum benefit out in playtime in the house.

2 zdenek zdenek | E-mail | 23. června 2020 v 18:06 | Reagovat

Zde potkate osamele divky - http://horkedivky.top

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama