Akce

A je to tu - vracíme se do školních lavic

21. srpna 2013 v 16:20 | Jitka
Podzimní školení MikroTik


Léto pomalu končí a spolu s ním děti usedají do školních lavic. Pojďte s námi zavzpomínat na školní léta a naučit se novým věcem v oblasti Mikrotik RouterOS.

Pro začátečníky nabízíme školení MTCNA - Úvod do systému Mikrotik - teoretická část, kde se seznámíte s prvky a funkcemi Mikrotik RouterOS, instalací a upgrade systému, ISO/OSI model, licencováním a základním nastavením routované sítě (Firewall, Queue, AP, klient).

Školení MTCNA - Úvod do systému Mikrotik - praktická část vás seznámí s RouterOS prakticky. Procvičíte typické příklady použití, DNS, přiřazování IP Address, záložní Gateway, Masquerade apod.

Všechna školení jsou na základě schválených osnov společností Mikrotik a procházejí neustálým vývojem. Pokud jste školení navštívili již před lety a přijdete znovu, naučíte se nové věci. Školení je zakončeno certifikačním testem, po jehož úspěšném absolvování získáte oficiální certifikát Mikrotik.

Pro pokročilé nabízíme školení MTCTCE - Správce síťového provozu, kde se seznámíte s praktickými ukázkami nastavení DNS, DHCP, Firewall či nastavením Simple Queue a ochraně proti škůdcům.

Zrovna tak se můžete účastnit i školení MTCWE - Expert na bezdrátové rozhraní, s jehož přihlášením neváhejte, neboť zbývá pár posledních volných míst. Na školení MTCWE se seznámíte s praktickými ukázkami plánování a nastavení systému RouterOS pro optimální využití přenosového pásma, a to i v zarušeném prostředí. Setkáte se s přehledem typů modulací, správným využitím nástrojů RouterOS pro bezdrátové sítě, Spectrum analyser a podobně.

Doufám, že se s vámi na našich podzimních školeních setkám a těším se na Vaši účast.

Přeji vám krásný zbytek léta, Jitka Kubátová.

Letní dětský tábor 2013

30. července 2013 v 11:05 | hubert
Naše společnost nemyslí jen na sebe, ale také pomáhá jiným. Letos to byl již tradičně letní tábor jednoho ze skautských středisek z Berouna. Pro nejrůznější táborové hry jsme poskytli krabice, které našly nejrůznější využití, ať už jako kameny pro stavbu pyramid, hradby starověké Tróje nebo nejrůznější brnění a štíty středověkých ozbrojenců.

Také jsme pomohli s osvětlením. Jídelna a kuchyně byly osvětleny LED žárovkami, které napojenou elektrocentrálu zatížily pouze na zlomek jejího výkonu a přitom umožnili jak večerní hry dětí, tak i přípravu programu na dny příští.

Novinkou byla nabíjecí stanice. Pomocí LiFePo baterií a invertoru bylo možné dobíjet mobily a tablety kdykoli, nezávisle na běhu elektrocentrály.

I přes značně nepřívětivé prostředí a polní podmínky (vysoké teploty a extremní prašnost) se všechna zařízení zhostila svého úkolu se ctí a ke spokojenosti táborníků.

MUM Live - Zagreb 2013

14. března 2013 v 13:10 | Mikesh

Letošní ročník MUM (Mikrotik User Meeting) se odehrává v Chorvatském Zahřebu.

V případě, že se nemůžete účastnit osobně, můžete být přítomni on-line pomocí dvou přenosů. Jeden je přímo z hlavního sálu a druhý z předsálí, kde jako vždy mají své stánky distributoři a prodejci příslušenství.

Na http://www.tiktube.com/ budete moci později celý MUM shlédnout ze záznamu. Určitě to výrazně doporučujeme. Na MUM vždy Mikrotik ukáže nějaké výrazné novinky. Minulý rok v Polsku odhalil Cloud Core Router.

Na tomto video portálu naleznete krom MUM i spousty dalších zajímavostí okolo ROS.


Například se mrkněte na video pořízené v roce 2009 během MUM pořádaném v Praze. Video ukazuje 4 RouterBOARDy 433, které hrají skladbu "Come Again" (složenou před 400 lety Johnem Dowlandem). Video vtipně ukazuje na variabilitu a rozmanitost systému ROS.

Pokud chcete využít i Vy naplno systém ROS, zeptejte se jak na to našich kolegů.

-> Využijte naší technickou podporu MikroTik
-> Nebo přijďte na školení MikroTik

Nové dárky k vašim objednávkám

20. prosince 2012 v 11:41 | Mikesh
Jak už jste zvyklí, pokud přesáhne objednávka nějakou hranici, můžete si k ní přihodit za zvýhodněnou cenu zajímavý produkt. Tuto nabídku jsme nově rozšířili o:

PROM-WARM-BAG - Pomocník pro všechny kterým není sympatická zima. Polštářek s tekutinou, která po aktivaci hřeje po dobu cca 20 minut. Vícenásobné použití.


Za korunku pokud objednáte alespoň za 10 000 Kč bez DPH.

--------------------------------------------------------------------------------------

SIM-V-200 - Vodafone předplacená SIM karta s kreditem 200 Kč vč DPH pro telefony sítě GSM. Do sítě Vodafone za 7 Kč za celý hodinový hovor. Pokud kartu aktivujete do 31/1/2013 získáte navíc 100 SMS do všech sítí zdarma! Ideální jako doplněk pro váš GPS Tracker!


Za 125 Kč pro objednávky od 10 000 Kč bez DPH.

--------------------------------------------------------------------------------------

PROMO-VEST-XXL a PROMO-VEST-S - Výstražná vesta s motivem www.EVBIKE.cz . Tato vesta je vhodná jako povinná součást výbavy vozidla, nebo pro chodce či cyklisty pro větší bezpečnost pohybu. Vesta je v pánské, dámské nebo dětské velikosti. Oblékněte bezpečně celou svou rodinu.Za 59 Kč pro objednávky od 10 000 Kč bez DPH.

--------------------------------------------------------------------------------------

Velkou výhodou je, že si můžete všechny dárky vzít najednou. Tedy čím více jich bude, tím více výhod získáváte.

Pro doručení mezi svátky nakupujte do pátku 21/12/2012 na www.i4wifi.cz

Úklid na reklamačním skladu

11. prosince 2012 v 13:02 | Mikesh

Vyhnali jsme pavouky na reklamačním skladu a výsledkem je celá řada zánovních produktů, které 100% fungují za skvělé výprodejové ceny. Zejména se jedná o rozbalené kusy vrácené v rámci 14ti dnů, které nejsou v originálním obalu nebo jim chybí nějaká část příslušenství.

Malý výběr toho co můžete zakoupit:
  • Indoor case pro RB600 a RB800 za 99 Kč
  • Router GW-WR151ND za 199 Kč
  • NanoStation Loco 2 za 699 Kč
  • Venkovní jednotka RouterBoard SXT za 999,- Kč
  • RouterBoard RB433 1 199,- Kč
  • Nastavitelný switch TL-SG3216, 16x Gbit port, 2x Combo SFP slot za 1 999 Kč
Ceny jsou uvedené v Kč bez DPH.

Všechny položky výprodeje můžete zobrazit na tomto odkazu. A znáte to "kdo dřív přijde.... ten nakoupí nejlepší kousky".

Co bude letos pod stromečkem?

3. prosince 2012 v 14:40 | Modeler
Je začátek Prosince a mnoho z nás napadá, co svým blízkým darovat pod stromeček.

Požadavky na dárek se u každého samozřejmě liší, ale to by nebylo, aby jsme v sortimentu i4wifi nenašli něco vhodného.

Mám pro Vás ještě jeden zajímavý tip. Elektrokola!

No jo, ale elektrická kola jsou prý drahá a navíc pokud máte své oblíbené klasické kolo, je to dvojnásobná investice a navíc Vás bude mrzet, že na jedno z kol bude v garáži padat jen prach.

Proto je zde šalamounské řešení - přestavbová sada. Nemusíte měnit kolo a přitom využijete výhod elektrického pohonu.Sada obsahuje vše potřebné k přestavbě klasického kola na elektrokolo. Naví si můžete volit ze dvou typů baterií, 6Ah a 10Ah.

Typ se 6Ah je v pěkném designu "láhve na pití" a instalace elektrokola tak není na první pohled téměř patrná. Dojezd u této verze je okolo 35 km bez šlapání, ale třeba i 70 km, pokud kolu pomáháte vlastní silou.

Oproti tomu je varianta s 10Ah sice nápadnější, ale kromě dojezdu nějakých přes 80 km je baterie umístěna v praktickém nosiči, který skvěle využijete pro nákup nebo proviant na výlet.

Já jsem rozhodnut. Koupím přestavbovou sadu pro svou drahou polovičku. Již nebudu na výletech poslouchat, že je ten kopec moc prudký a proč jedeme zrovna tak daleko.

Kromě toho díky tomu, že sadu budu instalovat sám, dostanu plusové body za osobní přístup. :)

A co svým blízkým "naježíte" Vy?

TOP100 ICT společností = IT elita v ČR

2. července 2012 v 16:26 | Mikesh
i4wifi a.s. patří mezi elitu v ČR. Jako každý rok i tento jsme se nechali zhodnotit spolu s ostatními IT firmami v ČR. Jedná se o prestižní žebříček TOP 100 ICT společností v České Republice.


V žebříčku naleznete mnoho renomovaných společností jako Hewlett-Packard, eD´system, ATC, Alza a další…. Na tomto místě můžete stáhnout celý report.

Naše společnost se v roce 2011 probojovala na 72. místo!

Výsledky za rok 2010 (59. místo)
Výsledky za rok 2009 (57. místo)
Výsledky za rok 2008 (61. místo)
Výsledky za rok 2007 (63. místo)

Děkujeme tímto za Vaší přízeň, díky níž se držíme v TOP 100. Prozatím můžeme prozradit, že letos máme díky Vám našlápnuto na lepší číslo, než tomu bylo v roce 2011.

Team i4wifi a.s.

Ubiquiti 2012 World Conference in Chicago

23. března 2012 v 12:59 | Emzák
i4wifi a.s rozhodně nezahálí a proto se dne 23.3.2012 vydala na světovou konferenci společnosti Ubiquiti. I když ne v takovém počtu jako minulý týden na MUM v Polsku. Byl jsem vyslán na tuto dalekou cestu, abych přinesl nové poznatky a záměry této populární společnosti. Zejména mezi prodejci a poskytovali wifi sítí.

O čem se bude mluvit a kde se konference koná?
Location: Chicago, IL, USA
Date: March 23, 2012
Time: 10-5pm
- Unveiling of Ubiquiti's Revolutionary Radio Platform
- Product overview/updates and use cases for airMAX, airVision and UniFi platforms
- Q&A

Plný očekávání za chvíli vyrážím na konferenci. Ovšem s ohledem na to kolik je teď hodin 6:52AM, mě čeká bohatá Americká snídaně a první střípky denního světla v samotném centru Chicaga, Downtownu.

Místo konání konference, Hotel Marriott

Konference tedy začala v 10:30. Po krátkém přivítání účastníků proběhlo představení týmu inženýrů pracujících na platformě všech platformách od Ubiquiti. A jak již tomu bývá, Ubiquiti po platformách AirMax, AirVision a UniFi, s hrdostí představilo svou nejnovější platformu. AirFiber.

Zajímají Vás základní parametry tohoto produktu?
Frekvence: 24Ghz
Pro toto pásmo by mělo být určeno 30 kanálů po 100MHz (pokud jsem rozumněl správně) ;-)
Propustnost: 1,4Gbps+ (700Gbps jeden směr)
Možnost připojení na vzdálenost: 13km+
Samozřejmostí je podpora MIMO 2x2.
Pro správnou funkčnost a možnost přesného nastavení obou stran jednotky obsahuji GPS a displej pro ulehčení spojení.-

A jaká je cena? $2995 pro jeden link. Tedy obě strany.

V okamžiku představení produktu byla spuštěna i internetová prezentace na webu Ubiquiti. Je zde i poutavé video, které bylo rovněž představeno. Podrobnosti o produktu najdete ZDE.

Jako další produkt byla představena již známa jednotka UniFi, ale ve verzi PRO. Tedy UniFi AP-PRO. Jednotka poskytne možnost vyšší rychlosti až 450Mbps, Gigabitové porty, schopnost pracovat na frekvenci 5GHz a jiné.

Mezi další představené kousku patří následující:

RocketM5 Titanium
- kovové pouzdro
- silnější procesor
- o 10%+ v případě PtP AirMAX
- o 20%+ v případě PTMP AirMAX
- Gigabitový port
- podporu 802.3af 48V POEBulletM5 Titanium
K tomuto produktu zmíněmo mnoho informací nebylo, ale v zásadě se dá očekávat, že budou podobné rázu jako u rocketu.

Sektorová anténa Titanium
- kovové pouzdro
- nově umožňuje přímou regulaci vyzařovacích úhlů 60°- 120°

S těmito produkty souvisí i představení nové verze AirControl2. Software umožňuje organizovat a vyhodnocovat informace o všech zařízeních v síti. Kvalitní grafické zpracování rozmístění a organizaci jednotek s možností napojení na Google Maps. Vizualizace komunikace mezi jednotkami s rozdělením dle síly signály a zarušení.

Pro platformu AirVISION byl představen také nový model kamery AirCam PRO, o kterém vás budu informovat později....

Díky časovému posunu je člověk již v 5 hodin ráno vzhůru, takže ideální čas pro pokračování.

Jak jsem zmínil, byl představen i nový model kamery AirCam PRO

Hlavní přednosti a featůry můžete vidět na obrázku. Máme tu chip 1/3" CCD, hliníkové pouzdro, vyhřívání, objektiv Tamron s 3x optickým zoomem, senzor teploty a vlhkosti a další a další...

Spolu s AirCam-PRO byla oznámena nová verze AirVISION 1.1.0 BETA.
V tomto ovládacím rozhraní proběhla úprava vzhledu, rychlosti a zjednodušení ovládání.

Další úpravy jsou:
- systém správy uživatelů a adminů, nevyjímaje možnost uživatelských skupin
- možnost zasílat upozornění alarmu na email a nastavení adekvátnosti alarmu. Tzn. kdy je sepnutí alarmu oprávněné
a kdy ne (např. dle času poplachu, jelikož víte že v 8:00 přijde první zaměstnanec do zaměstnání)
- možnost filtrování jednotlivých zařízení
- analitické nástroje návštěvností a poplachů
- export videa
- a samozřejmě podpora iPadu a mobilních prohlížečů.

Stejně tak jako u nového AirControl2 umožňuje i nová verze AirVISION Google Maps a vy tak víte, kde máte jakou kameru.

TOUGHSwitch POE
5ti a 8mi portové gigabitové nastavitelné POE switche, jakožto ideální prvky pro napájení právě AirCamů a jiných prvků. Napětí na jednotlivých portech je ovladatelné přes webové rozhraní a je tak možné v případě potřeby restartovat zapojená zařízení.
A takovým bonbónkem na závěr je fakt, že Ubiquiti Networks otevřelo UBIQUITI Academy a všichni účastníci prošli na výbornou. Ubiquiti tak má řadu certifikovaných školitelů, kteří budou šířit své znalosti po celém světě.

26.3.2012 proběhne druhé školení v Argentině
29.3.2012 školení v Brazilii

Pro další školení nejsou zatím termíny stanoveny, ale můžete se těšit, protože Česká Republika je právě další v pořadí.

Na závěr byla oznámena nová verze AirOS 5.5.1 dostupná během následujících pár týdnů.
Co přinese tato verze tak zásadního? Pro nás nic:)

V případě Ameriky rozšíření frekvencí:
5255 - 5340 MHz
5475 - 5715 MHz
5725 - 5850 MHz

Konference tedy přinesla mnoho nových produktů, poznatků a vylepšení pro již funkční zařízení a platformy. Můžeme se tedy jen a jen těšit na další podobné setkání.

Zprávy z akce MUM 2012

15. března 2012 v 15:03 | Mikesh, Ziky, Petr
Aktuální zpravodajství ze stánku i4wifi v Polské Varšavě.


Akce začala v 9:00 ráno. Každého účastníka čekalo pěkné přivítání v podobě dárkového balíčku, který obsahoval dvě různá trička s motivem akce. Navíc úplně každý účastník dostal router RB751G a jednotku Groove zcela ZDARMA.


Stánek i4wifi a.s. láká na akční ceny MikroTik po dobu trvání akce a řešení ostrovního napájení RouterBoardů.
O řešení napájení pomocí větrné turbíny je velký zájem. I když uvnitř budovy vítr nefouká, elektrárna se nezastaví.


Během dnešního dopoledne bylo představeno mnoho nových produktů a směrů jakým se budou výrobky MikroTik ubírat v nejbližší budoucnosti. Dobrou zprávou je také to, že řada RB4XX nebude postupně nahrazovat nová řada s příznakem "L" tedy odlehčené verze (více zde na blogu). Zákazníci si tedy dále budou moci vybrat, mezi cenou a kvalitou.


Zajímavou novinkou je jednotka Groove v kovovém šasí. Kovové šasí je zejména z důvodu lepšího odvodu tepla, jednotka má totiž zvýšený výstupní výkon, který dosahuje až 1,3W. Oproti běžné verzi Groove je zařízení vybaveno tzv. "beeper" zvukovou signalizací pro snazší zaměření signálu, podporuje monitor v ROS pro sledování napětí napájení a teploty zařízení.


Zcela převratným produktem je profesionální Cloud Core Router CCR-1036. Router bude využívat novou generaci více-jádrových procesorů. Konkrétně 36-ti jádrový procesor optimalizovaný pro síťový provoz. Každé jádro bude taktováno na 1,2 GHz a 12 MB cache na chipu. Jeho obrovský výkon demonstruje 8 mil zpracovaných paketů za sekundu. V režimu "fastpath" slibuje až 15 milionů zpracovaných paketů za sekundu. Celková propustnost zařízení je 16 Gbit/s. Zařízení by podle odhadů mělo být k dispozici již toto léto a cenou by mělo být níže pod konkurenčními produkty. Router má velikost 1U a je montovatelný do racku. Má 12x Gbit port, 4x SPF slot pro vložení miniGbic modulů. Navíc bude zcela netypicky vybaven barevným dotykovým LCD displejem.

Pro ty kdo se nemohli zúčastnit vysílá MikroTik živé vysílání:

OmniTIK ve slevové akci

13. února 2012 v 20:33 | Martin

Série slevových akcí u i4wifi pokračuje v tomto týdnu oblíbenou venkovní všesměrovou jednotkou OmniTIK, která je vybavena 11n Wi-Fi na 5 GHz s MIMO2x2 8dBi anténou a USB pro připojení 3G modemu.

Až do 17.2. nyní získejte OmnitTIK pouze za 1699 Kč bez DPH. Nabídka je omezena pouze 50 kusy, které objednávejte zde.

Skvělá však není pouze akce na OmniTIK a všichni zákazníci, kteří objednají produkty od Mikrotiku za více než 40 tis. Kč vč. DPH do 17.2.2012, dostanou od i4wifi dárek. Pro prvních 10 je připravena vstupenka na MUM ve Varšavě zahrnující oběd po oba 2 dny konání (15. a 16.3.2012), licenci RouterOS Mikrotik L4 a jako bonus tričko Mikrotik. Pro ostatní je pak připraven dárek v odpovídající hodnotě. Proto neváhejte a objednávejte Mikrotik u i4wifi.
 
 

Reklama