Akce

www.skoleni-mikrotik.cz v novém!

6. září 2011 v 16:18 | Medvěd
S novou školící sezonou se na stránky našeho školícího centra vtrhlo též mnoho novinek.

1. Co Vás bude zajímat nejvíce, jsou vypsány termíny na všechny úrovně školení Mikrotik.
Těšit se tedy můžete na:


Volná místa se rychle plní, proto doporučuji objednat školení ihned.

2. Jako další Vám jistě neunikne nová grafika webu


3. Pro příznivce Mikrotiku je rozhodně zajímavý dvou úrovňový online test, díky nemuž zjistíte, které školení je pro Vás nejvhodnější4. Další inovací je, že všechny informace ke školení i pro platbu Vám budou zaslány ihned po potvrzení objednávky na Vámi vybraný e-mail, aniž byste museli čekat.

Najdete další změny?

Budeme se na Vás těšit!

TOP100 ICT společností - 2010

14. července 2011 v 10:13 | Mikesh
Již 4-tý rok po sobě (vlastně od samotného založení společnosti i4wifi a.s.) se účastníme žebříčku TOP 100 ICT společností v České Republice.

Výsledky za rok 2007 (63. místo)
Výsledky za rok 2008 (61. místo)
Výsledky za rok 2009 (57. místo)

Výsledky za rok 2010 (59. místo)

Opticky jsme si proti loňskému roku pohoršili o dvě příčky z 57. místa na 59. místo. Fakticky nezbývá konstatovat, že naše společnost je na trhu stabilním obchodním partnerem a navzdory minulému "krizovému" roku si dokázala udržet své místo! Tento fakt ještě umocňují hospodářské výsledky "konkurenčních" firem, které se v žebříčku propadají o desítky míst každý rok a s tím klesá i jejich hospodářský výsledek, který je v některých případech nižší o stovky milionů korun. Některé společnosti pak z žebříčku vypadly zcela, nebo vůbec zanikly.

Pro Vás zákazníky je dobrou zprávou, že naše společnost tu bude i nadále, budeme plnit své závazky vůči Vám a budeme se snažit přinášet další nové služby pro Vás.

Děkujeme za Vaší přízeň, díky níž takových výsledků dosahujeme, a těšíme se na pokračující spolupráci v tomto roce.

Team i4wifi a.s.

Zveme Vás na Mikroexpo 2011

22. června 2011 v 13:46 | Martin
Tak jako každý rok se i letos bude konat oblíbená přednášková akce MikroExpo v Uherském Hradišti určená poskytovatelům Internetu.


i4wifi samozřejmě na akci nebude chybět a předvedeme Vám systém pro zálohování napájení.
Akce se koná již 13.7. a pro více informací a možnost registrace pokračujte zde.

Staňte se expertem na Mikrotik

21. června 2011 v 9:31 | školitel
Využijte poslední nabídky v tomto školním roce a prohlubte svoje znalosti RouterOS Mikrotik!


Již 23.6. se v kurzu zaměřeném na bezdrátové rozhraní dozvíte jak
 • nejlépe nastavit spoj i v zarušeném prostředí
 • nastavit karty pracující s normou 802.11n
 • nejlépe nastavit NStreme a Dual NStreme
a spoustu dalších vychytávek a zkušeností z mnohaleté praxe certifikovaného školitele Jaromíra Čiháka.
Více informací a možnost příhlášení naleznete zde.

Druhý expertní kurz proběhne 28.6. a je zaměřen na síťový provoz. Dozvíte se v něm vše podstatné a užitečné, tedy jak

 • správně nastavit DNS
 • chránit síť proti virům
 • bránit síť proti útokům
 • omezovat rychlost
 • vše o nastavení DHCP
 • nastavení firewalu
 • port forwarding
 • diskriminace packetů
Pro další informace a možnost přihlášení na kurz pokračujte zde.

Světový den IPv6

13. června 2011 v 13:50 | Martin
Přestože 8.6. proběhl světový den IPv6 bez většího zájmu médií a tak trochu v tichosti, je jasné, že se s tímto protokolem budeme setkávat stále častěji.
Již nyní celá řada poskytovatelů bezdrátového internetu svým zákazníkům poskytuje přímo IPv6 adresy a připravuje je tak na "Nový Internet"
Také obsah je již na těchto adresách dostupný a Vy si tak můžete vyzkoušet své IPv6 připojení na webech i4wifi např. na adrese: ipv6.led-230v.cz.


K příležitosti světového dne IPv6 jsme také pořádali prezentaci protokolu, kterou vedl majitel sítě Ujezd.net Ing. Jan Pilný, který již má dlouhodobé zkušenosti s provozem IPv6 ve své síti.
Na prezentaci navážeme novými školeními, která se více zaměři na nastavení přímo v RouterOS Mikrotik a budou vypsána na stránkách www.skoleni-mikrotik.cz

Sponzorujeme výuku mladých lidí

13. června 2011 v 13:01 | Mikesh
V i4wifi nemyslíme jen na prodej zboží, ale také rádi pomáháme druhým, nebo sponzorujeme různé akce. V minulosti to byl například:
Naposledy jsme pomohli se vzděláváním mladých lidí na Střední škole spojů a informatiky v Táboře.

Pokud přemýšlíte kam poslat své dospívající dítko, aby mělo perspektivní budoucnost můžete zkusit popřemýšlet o oboru "Informační technologie"

Žáci od nás dostali několik funkčních sad, tak aby mohli řešit reálné nastavení sítě. Učí se na platformách RouterBoard od Mikrotiku,
K dispozi mají osvědčený domácí router WA-2204A.
Nebo oblíbenou a hojně rozšířenou venkovní jednotku NanoStation.

Video - LED pásky

7. června 2011 v 13:07 | Otík
Při stále rostoucí ceně energie se úsporné LED žárovky stávájí běžnou součástí našich domácností.

Do našeho sortimentu tak pravidelně zařazujeme novinky z oblasti LED osvětlení. Tou nejžhavější novinkou jsou v součastnosti LED pásky. Jedná se o univerzální svítidlo, které je možné integrovat kdekoliv v interiéru.

Protože se jedná o opravdu zajímavé řešení, rozhodli jsme se k LED páskám vytvořit instruktážní video. Na výsledek se můžete podívat zde:

Konference Internet a Technologie 11

6. června 2011 v 8:43 | Noční hlídač
Jak už tomu je každý rok i letos se můžeme těšit na konfernci plnout informaci a novinek z oblasti internetu a technologií. Ano, jedná se o "Konferenci Internet a Technologie 11". Konference se koná v Klubu lávka na adrese Novotného lávka 1, Praha 1 a to od 8.6.2011 do 9.6.2011. Registrace probíhá od 9:30 a samotný program od 10:00. Pořadately akce jsou CZ.NIC a NIX.CZ. Konference je prěděvším určena pro odborníky z IT, novináře a internetové nadšence.

Něco málo z programu
První den se můžeme těšit na vystoupení Chrise van Fossena reprezentanta Hurricane Electric, ale i zpěváka s písní o přechodu na IPv6. Problematice IPv6 je věnován celý první den. Na začátek to bude přednáška s názvem "Tak nám došly, no a co?" Můžeme jistě očekávat i vtipný podtext této přednášky.
Dálě pak "Tunelování pomocí 6to4 a Teredo", "Přechod na IPv6 pro další růst mobilního internetu", "Současnost a budoucnost IPv6 v Microsoft produktech".

Jako doprovodný program jsou workshopy "Vytvořte si rozšíření pro Mozilla Firefox (140 minut)" a "Vývoj aplikací pro iPhone (140 minut)".

Druhý den se můžete těšit na témata "Jak těžké je útočit na DNS", "Přínosy zřízení a provozu CSIRT týmu v organizaci" nebo "Možnosti rozšiřování kapacity optických vláken - WDM systémy".

Doprovodným programem druhého dne jsou prezentace českých registrátorů(Active24, Zoner, Dial Telecom).

Registrovat se můžete na webu http://www.nic.cz/it11/

Konference Luhačovice - ISPforum day

30. května 2011 v 13:22 | Willy
Zveme Vás na konferenci ISPforum day do Luhačovic, které se koná od středy 1.6. až do pátku 3.6.2011. Konference je zaměřena přímo na praktické zkušenosti poskytovatelů připojení, převážně se bude jednat o diskuze k zařízením od Mikrotiku, UBNT, 10GHz spojů a informačních systémů.

Na výstavě pro Vás budeme mít připravený solární panel se systémem pro celoroční provoz. Předvedený systém je ve zkratce vhodné použít tam, kde není stálá dodávka elektrické energie, nebo není stabilní.


Přihlašte se na školení Mikrotik a získejte bonus!

26. května 2011 v 10:49 | Medvěd
Zajímá vás RouterOS Mikrotik, ale nevíte jak začít? Potřebujete proškolit nové zaměstnance?

Pak neváhejte a přihlaste se na školení, zbývají poslední volná místa!
"Úvod do systému MikroTik - teoretická část"(14.06.2011)
"Úvod do systému MikroTik - praktická část" (21.06.2011)
Na co se můžete těšit? Autorizovaný školitel a expert na RouterOS Mikrotik pan Jaromír Čihák Vás jednoduchou formou uvede do problematiky nastavení systému v naší moderně vybavené školicí místnosti v Praze.Po absolvování teoretické a praktické části budete schopni:
 • nastavit funkce statického routování,
 • omezování rychlosti klientů nebo přístup do firemní sítě přes VPN tunel,
 • naučíme Vás konfiguraci systému tak, aby byl při výpadku sítě obnoven přes záložní konektivitu,
 • a další praktické dovednosti… Získejte BONUS za včasnou registraci! Každý kdo se na školení přihlásí alespoň 14 dní před začátkem školení, získá poukaz na oběd v samoobslužné restuaraci v areálu zcela zdarma. Za školení však nezaplatíte ani o korunu navíc! Celodenní občerstvení formou rautu včetně teplých a studených nealko nápojů je již standardem.Neváhejte a objednávejte poslední volná místa!

Srdečně Vás zvu!
 
 

Reklama