Energie

Více slunce, více na kolech, méně výfukových plynů

7. května 2015 v 12:13 | Martin
Den EV
CPFS
EVbike

Den elektromobility

Zjistěte jaké jsou aktuální možnosti a dostupnost elektromobilů na semináři: Den EV - elektromobilita pro každého.Dozvíte se reálné zkušenosti od provozovatelů elektromobilů, zda je možné jezdit na elektřinu ze slunce, jaké jsou nejlepší elektromobily a hlavně si vyzkoušíte jak se s nimi jezdí. To vše navíc zdarma po registraci na:

Specialista na fotovoltaiku

Staňte se certifikovaným poradcem pro fotovoltaické systémy na školení, po kterém budete schopni navrhnout fotovoltaický systém dle konkrétních podmínek.
Po úspěšném absolvování závěrečného testu získáte certifikát: Certifikovaný poradce v oblasti fotovoltaiky. Více informací a možnost registrace:

Postavte si své elektrokolo!

Novinkou mezi školeními i4wifi je možnost postavit si sám elektrokolo pod dohledem odborníka. Zápůjčíme vám veškeré nářadí, včetně speciálních stahováků a drobného spojovacího materiálu. Vy si přinesete pouze jízdní kolo. Nejenže provedete instalaci pohonu sám, ale zároveň získáte slevu ve výši 3000 Kč na přestavbovou sadu EVbike. Více informací a možnost registrace:

Jak vydělávat na nízkém tarifu

6. května 2015 v 22:45 | Martin
ČEZ má slušný byznys nejenom na výrobě el. energie, ale díky přečerpávacím elektrárnám také v nákupu levné energie.

Jak to funguje?
V době dostatku el. energie tj. ve dne při masivní produkci energie z Německých solárních elektráren levně nakupuje a následně prodává při vyšší ceně v noci nebo zatažené obloze.
Pro ukládání elektrické energie se pro tento účel využívají např. Dlouhé Stráně - taková velká baterka a více se dozvíte v článku na E15.
Přestože je účinnost přečerpávacích elektráren pouze 75%, tzn. že 25% jsou ztráty a samotný provoz elektrárny, stejně se to vyplatí.
Jak by se Vám líbilo něco přes den koupit za 4EUR a ještě večer prodat za 30EUR?


Myslíte si, že si tento byznys nechá ČEZ "ukrást" lidmi, kteří se současnými technologiemi mohou vydělávat stejně?
Ne namísto toho nás skrze stát bude krmit apokalyptickými vizemi o blackoutu s jedninou možnou spásou - dostavba Temlín 2 za 443 miliard korun, které naopak vytáhne z Vašich peněženek.


Přitom decetralizace výroby a ukládání je jasný směr kudy jít a jak se právě blackoutům nejlépe vyhnout bez potřeby staveb obřích jaderných elektráren. Doporučuji tento článek:
Liberalizace v energetice neexistuje a už nikdy existovat nebude

Zodpovídá zásadní otázky:

Co se stane, až přijde možnost efektivně skladovat elektřinu?
Ten okamžik se blíží a to díky pokroku technologií rychleji než kdykoli dříve.

Pokud v roce 2035 skončí životnost Dukovan a pomalu budou dožívat uhelné elektrárny, tak se musíme už dnes regulérně bavit, jaká je budoucnost české energetiky?
Může nastat boom v bateriích a obnovitelné zdroje budou číslem jedna. Pokročí decentralizace.

Spekulace o tom, že se dva bloky Temelína postaví za 250 až 300 miliard korun, jsou čistou blamáží. Když se podíváte, jaké jsou rozpočty na ostatní nové jaderné zdroje v Evropě, tak zjistíte, že realita je dnes někde
mezi 5000 až 6500 eury na kilowattu instalovaného výkonu. To znamená, že pokud se máme bavit o původním záměru postavit 2400 megawatt, tak se bavíme o podstatně vyšší ceně (pozn. redakce - 341 až 443 miliard korun).

.... od dostavby Temelína v roce 2003 exportujeme nepřetržitě
17 terawatthodin elektřiny. Tedy více než Temelín každoročně vyrobí.

V českých podmínkách můžeme horní hranici nákladů na Temelín brát jako tu nejoptimistější, přitom za 443mld Kč lze pořídit 47 GWh LiFePO4 článků.
Pro představu se jedná o kapacitu baterií, které by se nabily doplna až po celém dni plného dodávaného výkonu jaderné elektrárny Temelín jen do baterií.


Co tedy brání státu podpořit decentralizaci ukládání el. energie a sumu na dostavbu temelína použít byť třeba v rámci programu "Zelená úsporám" (ať je forma dotací sebehorší) na podporu VŠEM, kdo se chtějí také stát takovými obchodníky s el. energií? Odpověď je asi jasná...

Zajímáte se o úložiště el. enegie? Mnoho užitečných informací naleznete na technologickém blogu GWL (v angličtině) nebo nám dejte o svém zájmu vědět.

Jaký vliv má zatmění slunce na solární elektrárny

20. března 2015 v 16:00 | vtipálek
Často se setkáváme v souvislosti s instalacemi GridFree s dotazem: Jaký vliv má zatměni slunce na celkový dodaný výkon solárního systému?
Dotaz je pochopitelný vzhledem k četnosti výskytu zatmění slunce, vždyť další bude v ČR již v roce 2026!

Takto to vypadalo při dnešním zatmění na naší východně orientované testovací instalaci.

Z grafu je patrné, že oproti předpokladu bez zatmění slunce, byl výkon systému při dnešním zatmění zhruba na 40% svého obvyklého stavu. Naštěstí zatmění trvalo pouze několik minut a vzhledem k návratnosti systému GridFree tj 5 -7 let, se Vám investice do termínu dalšího zatmění slunce vrátí:)

Testování pod plným "proudem" na FOR BIKES 2015

20. března 2015 v 14:19 | Kahan
Srdečně Vás zveme do veletržního areálu PVA EXPO Praha v Letňanech, kde se ve
dnech 27.-29.3.2015 bude konat již 6. veletrh cyklistiky.

Cyklistika je stále více v oblibě a tak je pochopitelné, že letošní ročník bude oproti předchozím na novinky ještě bohatší. Organizátoři avizují rekordní zájem vystavovatelů, vždyť milovníci aktivního trávení volného času, profesionálové, ale i rekreační cyklisté a nadšenci budou moci obdivovat expozice více než 200 firem!

Stále větší zájem však budí elektro kola a proto se není čemu divit, že jim je věnován v rámci veletrhu vlastní "vložený" veletrh FOR E-BIKES. Uvidíte jich zde letos mnohem více než kdykoli předtím. Tentokrát bude poprvé pro elektrokola dokonce vyhrazena samostatná testovací dráha o délce půl kilometru a naše tam budou také!

Chcete si vyzkoušet, jaké je to jet na koloběžce nebo kole na elektrický pohon? Je to velmi návykové. Můžeme Vás ujistit, že si to určitě užijete! Máme pro Vás k testovací jízdě připravené dvě koloběžky s přímým pohonem předního kola s novým typem motoru, který je lehčí, menší a přesto s výkonem 350/500W. Chybět k testovací jízdě samozřejmě nebudou ani kola s přímým a středovým pohonem o výkonu 500W.

Přijďte navštívit náš stánek. A na co se můžete ještě těšit? Speciálně na této výstavě pro Vás budeme mít slevové kupony na nákup nové sady.


.. .. .... ..

Otevírací doba po všechny dny veletrhu je od 10:00 - 18:00h, parkování a vstupné je zpoplatněno.

Připravili jsme pro 40 prvních z vás speciální nabídku v podobě volných vstupenek i další souběžné probíhající veletrhy.
Stačí pouze vyplnit formulář na našich stránkách a získáte tak vstupenku zdarma.


............


Chcete tento víkend více zážitků? Současně zde v areálu probíhá výstava FOR CARAVAN. Mimo jiné Vás může oslovit prezentace autostany.eu

Chcete ještě více? V tomto termínu se konná v Praze MUM - evropské setkání uživatelů MikroTik


Formulář pro získání volné vstupenky na FOR BIKES v hodnotě 190 Kč zdarma. Stačí tento týden nakupit a vyplnit formulář. Akce platí pro 40 nejrychlejších.


Těšíme se na Vás. Váš tým EVBike.

HDP roste a spotřeba energie klesá. Jak to?

9. března 2015 v 19:56 | Martin
V médiích jste již možná zaznamenali přelomovou zprávu, že přestože HDP v roce 2014 v České republice rostlo, došlo k poklesu spotřeby el. energie, přestože je tato spotřeba s růstem HDP silně spojená a v minulých letech tomu tak skutečně bylo.


Ano, vysvětlení mírnou zimou je namístě, ale rozhodně tento pokles nelze takto jednoduše vystvětlit. Většina domácností nebo firem el. energii k vytápění nepoužívá. Razantními investicemi do úspornějších spotřebičů pokles vysvětlit také nelze. Jedná o kombinaci mnoha faktorů a podstatný fakt, že není spotřeba jako spotřeba. Do statistik je zahrnut ten údaj, který vychází ze zaplacené el. energie tj. spotřeba , kterou jste zaplatili, ale jedná se skutečně o správný termín?
Ne, spotřebovaná el. energie je ta, kterou využili Vaše spotřebiče, nikoliv hodnota zaplacená na faktuře, a proto skutečná spotřeba může být vyšší. Jak to?

Another small solar GridFree installation Just 3 panels, 3 micro-inverters. Ideal to balance the energy consumption in the household. Start saving the energy from the grid by the self-production of your own energy.

Roky vám pomáháme snížit spotřebu zaplacenou dodavateli el. energie, aniž byste museli omezovat vlastní komfort pomocí systému GridFree viz příklad v tomto článku.

Another single panel installation … When will you install the solar panel on your balcony?


V roce 2014 jsme vám dodali celkem 1 662 500 Wp výkonu v solárních panelech.

Pokud dorazíte na naše školení certifikovaný poradce pro fotovoltaické systémy, dozvíte se mimo jiné, že 200 Wp solární panel vyrobí za rok alespoň 200 kWh el. energie.
To znamená, že solární panely dodané jen od i4wifi za rok 2014, vyrábějí ročně minimálně 1.66 GWh energie.


Toto množství energie jste nemuseli zaplatit.
Při ceně energie 5 Kč/kWh (včetně DPH) je celkový roční úspora 8 312 500 Kč.
V roce 2014 jsme vám tak pomohli ušetřit v úhrnu 8,3 mil Kč.


Jsme rádi, že jsme Vám takto mohli pomoct a již je jasné, že v roce 2015 se systém GridFree ještě více na úsporách projeví.
Pokud jste zatím o GridFree pouze uvažovali, je ten správný čas začít - dny se nám již příjemně prodlužují:)

LED - tipy na osvětlení

28. listopadu 2014 v 10:19 | Willy

Obměna osvětlení v domácnosti?Uvažujete o výměně klasických vláknových, či úsporných žárovkách za LED svítivky ve vaší domácnosti a nevíte si rady s výběrem?

S tím vám můžeme poradit díky kategoriím přibližných náhrad, kde naleznete alternativy ke klasickým 25 W, 40 W, 60 W, 75 W a 100 W žárovkám. Samozřejmě je nutné brát v úvahu typ a polohu svítidla. Pokud např. máte mléčný kryt svítidla, zvolte velmi svítivé typy LED svítivek nazývané "kukuřice". Naopak pokud je svítidlo otevřené, zvolte raději svítivku s mléčným krytem pro lepší rozptýlení světla. S výběrem vám rádi pomůžeme.

Je libo nějaký Vánoční tip?S blížícími se Vánoci je třeba myslet i na dekoraci. Skvěle Vám k tomu mohou posloužit např. LED pásky, které nabízíme za velmi nízké ceny v délce až 5 metrů. Vaší kreativitě se při instalaci LED pásků meze nekladou.

Co třeba podsvítit vánoční stromeček? Pod stromečkem většinou žádné osvětlení nemáte a to je škoda. Pokud třeba omotáte kolem spodního kmene stromečku LED pásek, krásně si osvítite spodní část a navíc to bude velmi pěkně vypadat a navodí to příjemnou atmosféru.

Tip na LED trubice tak trochu jinak...Klasické využití LED trubic zná asi každý. Vzhledem k jejich možnosti téměř neomezeného spínání jsou hojně využívány především v komerčních prostorech, kde se očekává zvýšená zátěž doby svícení a časté vypínání a zapínání. Užití ovšem LED trubice najdou i v domácnostech a to buď běžně např. v kuchyních nebo je možné je použít kreativnějším způsobem jako dekoraci. LED trubici tak můžete například zapojit, aby visela v prostoru, nebo je možné je umístit nestandardně jdoucí šikmo. Tak neváhejte, LED trubice mohou být Vaše za velmi nízké ceny. Vaší kreativitě se meze nekladou.

Nejnovější modely LED svítivek v naší nabídce od TESLY...Crystal LED edice TESLA vyniká vyzařovacím úhlem celých 360°, takže máte světlo opravdu všude. Vyzařovací úhel 360° je díky transparentnímu krystalickému nosiči, na kterém je umístěn křemíkový LED čip. Dále je na těchto svítivkách unikátní i polykarbonový mléčný kryt na spodní části s průhledným chladičem. Nově do této řady zařazujeme i 2,5 W model se světelným tokem 300lm.

TESLA LED nevyrábí pouze Crystal LED svítivky s vyzařovacím úhlem 360°, ale i standardní LED svítivky, podobné klasickým vláknovým. Nový model v nabídce má spotřebu 3,5 W a světelný tok 250 lm. LED svítivka je vybavena mléčným krytem pro lepší rozptyl světla. Podívejte se na kompletní nabídku TESLA LED světelných zdrojů.

Více na specializovaných stránkách www.led-230v.cz

300 km test elektro kola EVBIKE

27. listopadu 2014 v 16:38 | Kahan

Právem se říká, že "zkušenost vydá za mnoho slov".


Osobní zkušenost je samozřejmě nepřenosná. Tento test vám však rozhodně přiblíží samotné dojmy z jízdy. Rádi se s vámi proto podělíme o zkušenosti s testovaným kolem doplněným naším setem na přestavbu kola EVBIKE. Malou ochutnávku v podobě některých postřehů se dočtete zde. Nutno podotknout že tento nezávislý test provedl portál http://mtbs.cz/ Celý test najdete na této stránce.

Pro vaši představu citujeme několik z nich:

"Navíc sympaticky drží hlavní masu přidané hmotnosti uprostřed kola a rozkládá tak zvýšenou zátěž rovnoměrně mezi obě kola".

"Praktické srovnání s Boschem, které jsme měli možnost udělat během několika týdnů, nás docela mile překvapilo.
Charakter dopomoci je v tomto případě daleko plynulejší stejnoměrnější".

"Středový pohon je bezesporu nejlepší volbou pro horská kola, a vezmeme-li v potaz poměr ceny a výkonu, tak budete na trhu podobnou cenovou alternativu hledat jen velice těžko".
Pokud vás zaujal středový pohon, využijte sítě našich
partnerů a zeptejte se jich na nový elektrický pohon
pro vaše kolo. Při výběru toho správného partnera se
můžete nechat inspirovat zde

Další zajímavé doplňky můžete nakoupit na evbike

Po roce Vánoce... a s nimi tipy od i4wifi

27. listopadu 2014 v 16:21 | Willy
Každý rok pro Vás vybíráme tipy na dárky, co skutečně potěší, a protože z výběru máme každoročně pozitivní ohlas, pokračujeme s touto tradicí.

Klíčem dárku, který potěší je jeho vlastní funkční hodnota, tedy že pomůže ušetřit peníze, zlepší životní standard nebo prostě posune zas o kus dál.
EV-BIKE

…Vás např. posune přestavbová sada EVbike, díky které si obdarovaný vytvoří z jízdního kola Elektrokolo.

Více se o dárku dozvíte na specializovaných stránkách ev-bike.cz a my doporučujeme přestavbový set EVbike - středový pohon s 13Ah baterií.

Speciální Vánoční tip č.1: Pokud nejíte ryby, kapra si k večeři nedávejte

Zase LEDky? Ano, ale pečlivě vybrané.

designová LED svítivka
Mezi dárky co ušetří, patří již tradičně LED svítivky.
Pokud chcete vybrat něco designově zajímavého, co se velmi podobá klasické vláknové žárovce, doporučujeme tento model.

Pokud chcete darovat více, využijte výhodné sady deseti kusů LED svítivek. Díky klasickému závitu E27 jsou velmi univerzální a už o štědrém večeru si můžete užívat příjemného pocitu z jejich teplého svitu.

Speciální Vánoční tip č.2: Ke štědrovečernímu stolu nezvěte více hostů, než máte talířů.

Tak kde máte ty bezdráty?

designová LED svítivka
Potěšili jste někoho v minulosti např. bezdrátovou meteostanicí a udělali mu tím radost? Pak navrhujeme podobný dárek - bezdrátový měřič spotřeby el. energie MIEO HA-102 , který nejen informuje, ale pomáhá šetřit. Je statisticky zjištěno, že již pouhé zjištění spotřeby el. energie vede k jejímu snížení kolem 15% bez jakékoliv další investice.

Nejen pro tento měřič využijete bateriové články Daily Power - klasické "tužkové" (AA) nebo "mikro tužkové" (AAA).

Speciální Vánoční tip č.3: Zkontrolujte datum spotřeby majonézy použité do bramborového salátu.

Hlavně bezpečně.

SecuFi
Zabezpečení objektu patří mezi chytré dárky a my Vám doporučujeme bezdrátový zabezpečovací systém SecuFi s jednoduchou instalací a nastavením. Jedná se o celý set, který obsahuje vše potřebné k ochraně bytu, chaty a navíc na Vás bude mluvit česky.

Vychází z modelu, který v Česku a na Slovensku chrání již přes 500 objektů. Uživatelé si chválí zejména dlouhou výdrž baterií a bezproblémovou funkci v mrazech.

Speciální Vánoční tip č.4: To že svátky trvají 3 dny, ještě neznamená, že musíte 3 dny v kuse jíst.

Energie sbalená na cesty.

TP-LINK TL-PB10400
Loni to byl telefon nebo tablet. Letos tomuto dárku prodlužte výdrž. Ideální a elegantní řešení je PowerBanka s kapacitou 10,4 Ah, která dokáže najednou nabíjet jak telefon, tak i tablet.

Díky velké kapacitě tak můžete připojené zařízení přes USB konektor nabít dokonce 3 -5 krát.

Speciální Vánoční tip č.5: Rodinu můžete vidět i jindy než jen o Vánocích.

Stěžoval si tu někdo na slabý signál?

LB-LINK BL-WN1140AH
Notebooky mají pro Wi-Fi připojení jen slabé integrované antény. To způsobuje slabý signál a pomalejší připojení.


Speciální Vánoční tip č.6: Darovanému kapru na kosti nehleď.

Za dárky dostanete dárky.

To je o vánocích obvyklé. Zde to však myslíme tak, že pokud u nás pořídíte dárky pro své blízké, dostanete další dárky za zvýhodněných podmínek např:

SIM karta s kreditem
- oceníte pro alarm SecuFi
SIM karta

Dynamo svítilna
- tu ocení každý
dynamo svítilna

Vibrační alarm
- ocení každý cyklista
vibrační alarm


Celý seznam dárků za dárky je na speciální stránce.

Na závěr poslední speciální Vánoční tip č.7: Loňské splněné novoroční předsevzetí si znovu nedávejte.

Kdo vyrábí spolehlivé LiFePO4 "žluté" baterie?

27. října 2014 v 16:18 | Michaela
Není to nikdo jiný, než Winston Energy Group Limited, Hong-Kongská kapitálová společnost specializující se na výzkum, vývoj a použití čisté energie v podobě lithiových baterií, které prodávají do celého světa. V České republice má naše firma tu čest být jediným výhradním distributorem těchto skvělých článků, které vděčí svému věhlasu profesionální výrobě, založené na rozsáhlém výzkumu a vývoji v této oblasti.

Aby si firma Winston udržela své přední
místo na poli výroby lithiových baterií,
zřídila si vědecko-výzkumnou základnu
na několika amerických univerzitách, kde
na vývoji žlutých baterek pracují prvotřídní
profesoři, lékaři a vědci, kterým nechybí ani
ta nejlepší výzkumná zařízení.Winston Energy Group je jedinečnou společností, která disponuje mimo jiným i velmi cenným duševním vlastnictvím v podobě množství patentů. Obdrželi také mnohá ocenění, z nichž musíme zmínit alespoň ceny Organizace spojených národů, kdy byl zakladatel společnosti Winston Chung zvolen sociálně prospěšným podnikatelem a filantropem roku a společnost jako celek byla zvolena jako nejlepší společensky odpovědná firma.

Co se týče jejich filosofie, velmi výstižně ji reprezentuje následující firemní píseň:

LiFePO4 baterie mají opravdu sílu!

GWL Power/i4wifi účast na veletrhu eCarTec 2014 v Mnichově.

27. října 2014 v 15:58 | Petr
Rok se s rokem sešel a opět proběhl evropský veletrh v oblasti elektromobility a ukládání energie - eCarTec. Ani tento rok jsme nechyběli a účastnili jsme se ve spolupráci s naším dodavatelem baterií CALB.


Mohli jste nás navštívit v hale B3 od úterý 21. až do čtvrtka 23. října na výstavišti v Mnichově.

Společnost GWL spolu s partnerem vystavovala bateriové články s důrazem na příslušenství v podobě originálních konektorů a elektronických systémů BMS. O novinky v technologii LiFePO4 byl velký zájem. Především nová vnitřní struktura článků s keramickými separátory dodává bateriím větší výdrž a ještě menší závislost na okolní teplotě. Jednotlivé modely baterií bylo možné si na stánku osobně prohlédnout.

Veletrh eCarTec je tradiční odborný veletrh nových technologií a elektrické mobility, představuje na jednom místě aktuální produkty z tohoto oboru. Veletrhu se účastní evropští i světoví výrobci, navštěvují jej specializovaní odborníci, ale i běžní zákazníci, kteří se zajímají o nové technologie v dopravě. Výstava je je tematicky zaměřena na bateriové produkty a ukládání energie, elektronické ochranné a monitorovací systémy a především na konkrétní elektrická vozidla.
 
 

Reklama