EVBIKE

EVBIKE na Sport Life 2016

10. listopadu 2016 v 13:38 | Svoboda

Co bylo zajímavého k vidění

Návštěvníci, kteří ve dnech 4.11 až 6.11. navštívili brněnské výstaviště v rámci mezinárodního sportovního veletrhu Sport Life, měli možnost na vlastní oči vidět a vyzkoušet přestavbové sady EVBIKE. Konkrétně velmi populární elektrokoloběžku, elektrokolo s pohonem do výpletu nebo se středovým pohonem.


Tradičně velký zájem vzbudila elektrokoloběžka s přímým pohonem o výkonu 750W do předního kola. Takto silný pohon poskytuje dostatek síly pro každou situaci, koloběžka je velmi flexibilní pro pohyb ve městě i mimo něj a dá se s ní užít i hodně zábavy.

Další přestavby, které se těšily velkému zájmu u návštěvníků veletrhu byly FATBIKE a celoodpružené kolo. Obě kola byla s 1000W středovým pohonem. Tento motor má špičkový kroutivý moment 160 Nm, což umožňuje vyjet skoro každý kopec a otevře tak nový pohled na elektrokola v terénu. Spolu s těmito motory byly představeny nové vysokokapacitní baterie, ke kterým bude brzy možné zakoupit rychlonabíječku, která umožňuje nabíjení 5A.


K vidění také bylo doplňkové zboží, které je plně kompatibilní se středovými pohony EVBIKE a umožnuje variabilně si přizpůsobit elektokolo podle svých potřeb a to hlavně: displeje, dvoupřevodník 42/52, senzor řeazení, obaly na baterie a další.

Proč jsou přestavbové sady EVBIKE tak populární?

Hlavní výhodou je možnost namontovat sadu na libovolné kolo bez nutnosti mechanického zásahu a znehodnocení kola a není třeba si pořizovat nové kolo v řádu desitek tisic.

Těšíme se na Vás i v příštím roce.

AKČNÍ CENY NA SADY EVBIKE

4. listopadu 2016 v 14:32 | Svoboda
Využijte jedinečných akčních slev na přestavbové sady EVBIKE.

Připravili jsme pro Vás akční sady, díky kterým proměníte Vaše kolo na ELEKTROKOLO a to snadno a rychle.
V akční nabídce jsou sady se středovým pohonem a sady s přímym pohonem do předního výpletu.

Pro sportovně laděné cyklisty máme připravený středový pohon 750W s příslušenstvím.
Pro kola s osou 100 mm nabízíme středový pohon o výkonu 1000W se senzorem řazení a displejem s USB výstupem pro nabíjení externího zařízení, třeba telefonu s GPS.
Do města nebo nenáročného terénu jsme připravili sadu do výpletu o výkonu 750W s kompletním příslušenstvím a baterií 48V 9Ah.
EVBIKE-SET-CMS-48 - Středový pohon o výkonu 750W, který je možné v řídící jednotce přeprogramovat na 500W nebo 350W pro úsporu energie. Sada obsahuje kompletní kabeláž, převodník 46T, kryt převodníku a akcelerační páčku. Stačí jen doplnit o libovolný displej a baterii.

CMS-100-C10-GSD - Tato sada obsahuje středový pohon o výkonu 1000W, který je můžete rovněž programovat. Motor je s prodlouženou středovou osou o délce 100 mm, která je vhodná pro montáž na kola se širčí osou než je 73 mm, což jsou kola s Press Fitem a Fatbiky. Senzor řazení je unikátní tím, že při změně rychlosti odpojí motor a díky tomu dojde k hladké změně rychlosti a nedochází k takovému opotřebení řetězu a vícekolečka. Displej má USB výstup, ke keterému je možné připojit telefon nebo jiné zařízení a během jízdy jej dobíjet.

SET-M28F-48V9AR - M28F je dodáván s výpletem i ráfkem a je určen pro instralaci do přední vidlice. V sadě je kompletní kabeláž i ovládací prvky. Řídící jednotka je programovatelná, což umožňuje různá nastavení jízdních vlastností kola. Součástí sady je 48V 9Ah baterie do nosiče nad zadní kolo. Motor s touto baterií má výkon 750W a vysoký kroutivý moment.

Přijďte se podívat a vyzkoušet si sady na sportovní veletrh SPORT LIVE 2016 v Brně 4. - 6. listopadu na brněnské výstaviště.

Nové TEST & EXPO

21. října 2016 v 14:00 | Petr Svoboda
Po několikaleté absenci podzimního veletrhu v cyklistice vznikl nový projekt. Ten se konal krátce po největším evropském veletrhu EuroBike Show v Německu.

Jedním z nejzajímavějších období v cyklistice je přelom září a října, protože se představují novinky na rok 2017. Ve Vysočina Areně se za podpory několika sponzorů současně pořádaly dvě akce:

Finále závodu Kolo pro život pod názvem: VYSOČINA ARENA TOUR ČESKÉ SPOŘITELNY
a výstavu spojenou s testováním jízdních kol a elektrokol: TEST & EXPO VYSOČINA ARENA 2016.


Největší evropská maratonská série Kolo pro život, kterou každoročně absolvují desítky tisíc startujících s programem pro celé rodiny, zaručovala kvalitu obou akcí. TEST & EXPO cílilo nejen na prodejce s koly a elektrokoly, ale také na širokou veřejnost, která se zajímá o fenomén elektrokol. Možnost testování jízdních kol a hlavně elektrokol s představením novinek na další sezonu přilákala i návštěvníky z okolí.

Na stánku EVBIKE jste měli možnost otestovat a vidět různé druhy přestaveb o výkonu 250 - 1000 W. Středové pohony pro horská a teréní kola, ale i přímé pohony pro kola a koloběžky. Byly zde představeny novinky v podobě nových vysokokapacitních baterií s možností rychlonabíjení 5A.


Největší zájem opět sklidila elektrifikovaná koloběžka a fatbike se středovým pohonem o výkonu 1000 W.
Současně zde bylo možné si prohlédnout elektrifikovaný karavan se solárními panely, který slouží také jako servisní zázemí.

Ve spolupráci s časopisem Electric Bike Action, který se specializuje na elektrokola, informace, trendy, a novinky, jste mohli vidět i přestavbu karbonového kola s press fitem.

Více o přestavbových sadách naleznete na stránkách EVBIKE.CZ

LEGISLATIVA ELEKTROKOL A ELEKTROKOLOBĚŽEK

7. června 2016 v 17:03 | Svoboda
Stálou otázkou, která zajímá mnoho zákazníků je maximální povolený výkon a rychlost elektrokol.
Obecně se traduje, že u elektrokol je maximální povolený výkon 250W a omezení rychlosti na 25Km/h.
Jaká je pravda? Jaké vyjádření poskytlo ministerstvo dopravy?
Je důležité rozlišovat elektrokolo z výroby a kolo dodatečně vybavené pomocným motorem.


01.01.2016 vešla v platnost aktualizace evropské normy.
Co o elektrokolech a přestavbových sadách říká česká legislativa?
Vyhláška je s komentářem mluvčího Ministerstva dopravy ČR.

Vyhláška Ministerstva dopravy č. 341/2014, konkrétně část z přílohy č. 12, část C) Technické požadavky na výbavu jízdních kol, potahových vozidel a ručních vozíků (tato pasáž se věnuje požadavkům na jízdní kola a koloběžky vybavené pomocným motorkem):

8. Jízdní kolo může být vybaveno dodatečně pomocným motorkem, jestliže
a) bude nadále zachován původní charakter jízdního kola (podle bodu 1 a 2),
b) pomocný motorek bude přiměřeně plnit podmínky ustanovení § 19 zákona,
c) jeho výkon nepřesáhne 1 kW,
d) v případě použití spalovacího motoru, nebude mít takový motor objem válce nebo válců větší než 50 cm3,
e) maximální konstrukční rychlost nebude vyšší než 25 km/h a
f) montáž pohonného systému - motor, nádrž paliva nebo akumulátor na jízdní kolo si nevyžádá zásah na jeho nosných částech.

(mluvčí MD ČR)
Pokud vozidlo splňuje všechny výše uvedené požadavky, považuje se pro potřeby této vyhlášky nadále za jízdní kolo.

9. Pro účely této vyhlášky se jízdním kolem rozumí i tříkolky a vícekolky, stejně jako vícesedadlová jízdní kola - tandemy a jim podobná vozidla poháněná lidskou silou a určená i k provozu na pozemních komunikacích, jako například koloběžky.

10. Pro účely této vyhlášky se jízdním kolem dále rozumí i jízdní kola s pedály, která jsou vybavena přídavným elektrickým motorem dle směrnice 2002/24/ES.

(mluvčí MD ČR)
Pokud dále píšeme jízdní kola znamená to samozřejmě i koloběžky.
Z výše uvedené legislativy mimo jiné plyne, že v ČR jízdní kolo může být vybaveno dodatečně pomocným motorkem, jehož výkon nepřesáhne 1 kW při zachování nejvyšší rychlosti 25 km/h. V důsledku toho, že jízdní kolo nepodléhá schvalování MD, je přímou povinností toho, kdo uvádí tyto výrobky na trh, garantovat plnění příslušné legislativy. Dodržování požadavků legislativy je plně na provozovateli předmětných vozidel.


Z vyhlášky vyplývá:
- kola mohou být vybavena motorem o výkonu až 1000W
- maximální konstrukční rychlost nepřesáhne 25 Km/h

Přestavbové sety o výkonu přesahující 250W naleznete na stránkách EVBIKE.cz.
V nabídce jsou motory o výkonech 750W 48V (možno programovat na 500W) a 1000W 48V s osou 68 mm a 100 mm.

Specialized - Extrém bike Most ČP-XCM

3. června 2016 v 16:18 | Svoboda
4.6.2016 se bude konat 15. ročník mosteckého maratonu. Tento závod je zařazen do seriálu Českého poháru MTB maratonů.

Přijďte si zazávodit, ale také vyzkoušet elektrokola a přestavbové sady a jejich možnosti na našem stánku, jsme hrdým partnerem tohoto závodu.


Závod je určen jak pro závodní jezdce, tak pro rekreační jezdce, kteří si chtějí užít jízdu na třech kopcích okolo Mostu. Pro ty, kteří si netroufnou na náročné singltreky Extrém biku je připravena třicítka, která vede po širokých cestách od hipodromu k autodromu, po stezkách okolo vodní nádrže Matylda a zpět přes Ressl do cíle na hipodrom.

NOVÝ DVOUPŘEVODNÍK 42 A 52 ZUBŮ

27. května 2016 v 17:02 | Svoboda
Již je dostupný nový dvoupřevodník se 42 a 52 zuby.
Tato novinka na českém trhu je určena pro středové motory EVBIKE o výkonu 250W (36V) a 750W (48V) (Bafang BBS01 a 02).

Rozšiřuje možnosti využití kola pro jízdu v různých podmínkách. Velký převodník s 52 zuby umožňuje dosažení vyšší rychlosti na silnici a menší převodník se 42 zuby naopak usnadní jízdu v kopcích nebo terénu.
Tento nový dvojpřevodník je nástupcem oblíbeného převodníku se 42 a 48 zuby a nahrazuje originální převodník se 46 zuby, který je dodáván v sadě společně s motorem.

Dvoupřevodník minimalizuje křížení řetězu, ke kterému obvykle dochází u jednopřevodníku. Je vyrobený z lehké a zároveň velmi odolné slitiny Alu, která je určena pro strojní součásti se zvýšeným namáháním.
K dvojpřevodníku doporučujeme použít senzor řazení GearSensor.
Gearsensor se připojuje na místo konektoru brzdových pák. Speciální snímací technika uvnitř sleduje pohyb lanka při řazení a na chvíli odpojuje činnost motoru a díky tomu je možné hladké přeřazení.
Senzor je vhodný pro osoby, které jsou uživatelsky založeny a chtějí si užívat nerušený komfort v průběhu jízdy.

VOLITELNÝ VÝBĚR DISPLEJE KE STŘEDOVÉMU MOTORU

28. dubna 2016 v 12:11 | Svoboda
VOLITELNÝ VÝBĚR DISPLEJE KE STŘEDOVÉMU MOTORU


Nyní je nově možné si zvolit ke středovému motoru EVBIKE displej podle vašich preferencí a potřeb.
Tato možnost volby zatím platí pro středový pohon 750W (48V), a 1000W (48V) .


V nejbližší době se tato možnost volby displeje bude vztahovat i na středový pohon 250W (36V). Vybrat si můžete jeden ze 3 displejů, které máme na skladě.
První je displej C961, který je zaměřen na sportovní jízdu, snadné ovládání v terénu a jednoduchou čitelnost údajů.
Druhým displejem je C965, který byl standardně dodáván ke středovým sadám a umožňuje nejširší možnost nastavení a zobrazení informací.
Třetí displej je novinka C10 s USB výstupem, umožňuje připojení telefonu nebo jiného elektronického zařízení a nabíjet ho při jízdě.

Zážitky z veletrhu FOR BIKES 2016

25. dubna 2016 v 13:53 | Svoboda

Tento měsíc se konal největší cyklistický veletrh v Čechách - For Bikes 2016


Máme pro Vás fotografie z hal, ve kterých byly umístěny stánky EVBIKE, ale i z celého veletrhu. Bylo opravdu na co se dívat.

Letošního 7. ročníku se zúčastnilo 270 vystavovatelů, 30 448 návštěvníků a 140 novinářů.


Zákazníci i vystavovatelé se mohli zúčastnit soutěží, které probíhaly celý víkend. Velkého zájmu se dočkaly soutěže o nejlepší kolo či nejlepší stánek.

Kromě veletržních slev a vystavovaných exponátů si zákazníci mohli užít testování koloběžek a elektrokol s různými druhy pohonů na testovací dráze, která byla umístěna do jedné z hal.

I my jsme pro zákazníky měli připraveny nějaké novinky. K vidění byly nové displeje pro ovládání
středových pohonů a nový 1000W středový motor. Na stánku bylo možné se poradit o možnostech přestavby a o realizaci, posadit se a dát si kávu.


Děkujeme všem, kteří nás navštívili na stánku EVBIKE. Doufám, že jste si veletrh užili tak moc jako my a že se uvidíme i příští rok.

Elektrokolo - jednoduše a levně

8. března 2016 v 9:41 | Svoboda
Na začátek jara jsme pro Vás připravili jedinečnou příležitost elektrifikovat kolo za bezkonkurenční cenu.
Přeměňte své kolo jednoduše a levně na elektrokolo.


Sestava se skladádá z kompletní sady s příslušenstvím s 350W motorem do předního ráfku, kompletně programovatelnou řídící jednotkou, ovládacími prvky a Baterie 36V/9Ah do rámu.

WHEEL KIT - EVBike 36/48V 350/500W Přední 26Baterie pro EV kola do rámu - EVBIKE 36V/8,8Ah

Proč zvolit tuto sestavu?
Běžná elektrokola jsou vybavena 250W motorem, který pro těžší váhy nebo v kopci nemusí být dostatečný.
Zvýhodněná sestava EVbike však obsahuje 350W motor. Budete tak mít stejný pocit, jako když Vám do kopce začne někdo další pomáhat. Cena sady je navíc pouze za 11 198 Kč s DPH!

Využijte jedinečnou příležitost a udělejte radost sobě nebo svým blízkým.

Další novinka od EVBIKE: displej s USB

2. února 2016 v 11:18 | Petr S.
V posledním článku s novinkami v sortimentu EVBIKE jsme Vám slibili představit i další zajímavé produkty.
Co jsme slíbili, to plníme a představujeme další novinku pro rok 2016: LCD displej C10 z řady displejů pro středové pohony EVBIKE.


LCD Displej C10 EVBIKE 36/48V - USB


Tento nový, ergonomicky laděný displej perfektně zapadne do konceptu kola. Disponuje USB výstupem, do kterého můžete připojit telefon s GPS navigací a nemusíte se při Vašich výletech bát, že Vám dojde šťáva v mobilu.
Díky úhlopříčce 3,3" je displej dobře přehledný. IP65, ochrana proti prachu a vlhkosti, jezdci umožňuje bezproblémovou jízdu i v náročném terénu.
Displej je kompatibilní s 36V i 48V motorem. Nechybí možnost nastavení asistence 0-5. Novinka bude již brzy v naší nabídce.


 
 

Reklama