Historie

Kim Trump

13. června 2018 v 23:25 | investigativní žulnalist
Bojiště nejlepších špiónů světa - tak byl označovám Singapur médii při nedávno proběhlé schůzce mocných mužů Donalda Trumpa a Kim Čong-una. My jakožto distributoři zboží vyráběného v Číně máme svoje osvědčené zdroje právě od Čínských špiónů a s výsledkem jejich zjištění jsme se Vás rozhodli oblažit.

Unův děd, mladý Kim Ir-sen se rozhodl odpočinout od tlaku budování své Severní Koreje a trochu si "odfrknout" ve svobodném světe. Pro tyto účely si vybral milovanou Severní Ameriku, jelikož mají alespoň polovinu názvu území společnou.

Budoucí vládce rudé Koreje však nedokázal dlouho lenivět a vzhledem ke svým rétorickým a propagačním schopnostem byl ihned přivzat co by poradce na natáčení filmu Rudé peklo.

Zde se seznámil s oklouzlující mladou asistentkou režie, američankou irsko-slovanského původu, Kim McKacer. Snad proto si i jeho budoucí syn, ano budoucí syn, vybral za manželku Češku.

Aniž by Ir-sen, cokoliv tušil, byl nucen se vrátit do své rodné země a pokračovat v uchopení moci a zprvu nenáviděných povinnostech komunistického vůdce. Dlouho se mladá Kim snažila kontaktovat Kima a sdělit mu tu radostnou zprávu, ale Severní Korea pro ni, co by nepřítele státu, již zůstala navždy uzavřená.

Ano, pochopili jste správně a v souběhu osudu, jeho nikým neovlivněných událostí, po mnoha letech, nakonec strýc a synovec stanuli jako nejvyšší vůdci každý své země.

Osudově přitahováni skrze hlavice svých atomových raket mířící jeden na druhého, nakonec spočinuli v náručí chránících světový mír.
Protože jak se říká v jednom krásném českém filmu: Padouch nebo hrdina, dyť jsme jedna rodina.

Historie i4wifi - milníky společnosti

7. května 2015 v 13:14 | Martin
Jsou chvíle, kdy je dobré se ohlédnout za dosavadní činností. Proto jsme i my v i4wifi dali dohromady několik bodů z historie firmy.

Podívejte se na důležité milníky i4wifi (klikněte na obrázek pro zvětšení):

TOP 100 ITC výsledky za rok 2013

24. července 2014 v 15:34 | Mikesh
Již 7 let se účastníme prestižního žebříčku TOP 100 ICT společností v České Republice. A tak se člověk může podívat zpět a zhodnotit své snažení. Na konci roku 2007, kdy jsme poprvé nechali naše výsledky porovnat, byl náš obrat 271 miliónů Kč a umístili jsme se na 63. místě. To byl stav před sedmi lety.

Rok 2013 pro nás pak byl v historii rekordním, dokázali jsme naší firmou protočit zboží a služby v hodnotě 416,5 miliónů Kč a tak jsme se dostali na 51. místo. Oproti roku 2012 jsme si polepšili cca o 20% - tedy o 67 miliónů Kč. Na příčce TOP 100 ITC jsme se tak dostali na magickou hranici 51. Což nás motivuje se v letošním roce ještě více snažit a pokořit hranici TOP 50!

Umístění za rok 2013 na krásném 51. místě!

Výsledky za rok 2012 (58. místo)
Výsledky za rok 2011 (72. místo)
Výsledky za rok 2010 (59. místo)
Výsledky za rok 2009 (57. místo)
Výsledky za rok 2008 (61. místo)
Výsledky za rok 2007 (63. místo)

Abychom nechválili jen sebe, vřelé díky patří samozřejmě také Vám, našim věrným zákazníkům!

Historické brouzdání po i4wifi

25. dubna 2014 v 16:58 | Dita
Každý z nás se nějakým způsobem rád prohrabává ve své minulosti, starými fotkami až po videozáznamy.
Vrácí se zpět do doby, kdy bylo vše ještě jiné.

Tímto bych vám chtěla přiblížit něco málo z našeho archívu, kolegy, kteří již nejsou
v našich řadách, přesto si i vy na ně určitě vzpomenete, neboť vám byli mnohdá k
nápomoci. S některými z nás se setkáváte doposud.

Zavzpomínejte s námi a porovnejte jak to u nás vypadalo, či jak se naši kolegové změnily
během šesti, sedmi let. Usmívající se

PF 2008 - První společné působiště v Michli, s krátkou ukázkou toho, jak to u nás v začátcích i4wifi vypadalo.

PF 2009 - zde, celý zástup kolegů a mnozí z vás si jestě vzpomenou na skvělou akci výkupu starého HW.

Tak co, poznáváte? Mrkající Pište v komentářích!

Jak se TP-LINK stal světovou jedničkou v prodeji WLAN

20. srpna 2013 v 15:51 | Mikesh
Značka TP-LINK se těší velké oblibě zákazníků. Toto postavení si vydobyla díky kvalitě za skvělou cenu. Nyní je z této značky celosvětový dodavatel domácích a SOHO síťových produktů a dokonce kraluje celosvětovému trhu s WLAN zařízeními co do počtu prodaných kusů.


Vyplývá to ze čtvrtletního průzkumu společnosti IDC publikovaného pod názvem Worldwide Quarterly WLAN Tracker - 2013 Q1 Final Release. Prodejci bezdrátových síťových produktů jsou zde hodnoceni podle počtu prodaných zařízení a dosaženého obratu.

V roce 2012 se v rámci prvního kvartálu společnost TP-LINK celosvětově těšila 34,86% tržnímu podílu, v roce 2013 se tento ukazatel podařilo zvýšit až na 42,29 % z celkového počtu prodaných produktů. TP-LINK tak v daném období prodal více kusů než další dvě společnosti, jež obsadily druhé a třetí místo, dohromady.

Nepopiratelné zásluhy na rozšíření oblíbenosti značky má i i4wifi. Produkty TP-LINK do Evropy dovážíme již téměř 10 let! V té době dosud neznámá značka. V dalších letech jsme TP-LINK hojně distribuovali také do Maďarska, Polska a dalších sousedních zemí, kde si tato značka též rychle získala oblibu.


Pro pamětníky přidáváme pár stále žijících odkazů do původního obchodu naší firmy, tehdy obchodující ještě pod názvem i4Portfolio.


Zavzpomínejte si s námi na staré časy:

Oblíbený 1 portový AP/klient TL-WA501G za 920 Kč bez DPH

Novinky z roku 2004, kde pomalu do nabídky zavádíme produkty TP-LINK

Také jsme publikovali manuály v CZ jazyce:

Malé okénko do historie:

TL-WR501G (vyobrazený níže) byl jedním z prvních masově nasazovaných AP/klient od TP-LINKu. Měl pouze jeden LAN port a montoval se jako klientská jednotka do voděodolných krabic na střechy domů. V té době podporoval nejmodernější standard přenosu IEEE 802.11g s teoretickou rychlostí 54 Mbit/s a pracoval v pásmu 2,4 GHz. Na páteřní spoje se pak hojně využívalo pásmo 5 GHz. Vyšší frekvenční pásma byla pro tehdy malé české ISP cenově nedostupná.


Produkty TP-LINK od historicky nejstaršího CZ distributora koupíte zde!

TOP 100 ITC výsledky za rok 2012

28. června 2013 v 17:09 | Mikesh
Již 6-tý rok po sobě (vlastně od samotného založení společnosti i4wifi a.s.) se účastníme žebříčku TOP 100 ICT společností v České Republice.

Tento prestižní žebříček má za účel porovnávat velikost a úspěšnost firem v časovém horizontu. Jak jsme dopadli?

Naše společnost se výsledky za rok 2012 probojovala na krásné 58. místo!

Výsledky za rok 2011 (72. místo)
Výsledky za rok 2010 (59. místo)
Výsledky za rok 2009 (57. místo)
Výsledky za rok 2008 (61. místo)
Výsledky za rok 2007 (63. místo)


Letošní rok máme našlápnuto být na konečně pozici pod číslem 50! Tak nám držte palce. Samozřejmě že i pro Vás naše stabilita znamená jistotu silného partnera.

Detailní výpis strany s výsledky si můžete prohlédnout zde. Je zajímavé porovnat také konkurenční firmy, které se rok od roku propadají navzdory tomu, že nabírají další a další zaměstnance.

Máte již vyřízenou licenci na váš radiofonní přijímač?

10. února 2013 v 14:47 | Historik nebo Histerik
Znáte tiskopis 772? Pokud bychom žili v letech 1920 až 1936, museli bychom tento tiskopis vyplnit pro každý rozhlasový přijímač (radiofonní stanici), ještě před tím, než bychom si mohli přijímač vůbec koupit. Zdá se vám to absurdní?

Přesvědčte se sami. Podívejte se na historické důkazy zde:
Koncese na zřízení, udržování a provozování přijímací radiofonní stanice
pro pana Konstantina Solonu, natěračského mistra, v Brně, ulice Sušilova, č. 7


Pořízení rozhlasového přijímače nebylo vždy tak snadné jako dnes. Třeba za první republiky bylo nutné nejprve získat potřebné povolení (tzv. koncesi), a teprve pak si zájemce mohl přijímač koupit. Za udělené povolení musel platil - tzv. koncesionářské poplatky.


Navíc pořízení rozhlasového přijímače bylo vázáno na konkrétní místo a v případě přemístění bylo nutné předem písemně žádat o souhlas s přemístěním a to maximálně na dobu 14 dní.


Časem, s postupující demokratizací společnosti, se postup obrátil. Už nebylo nutné nejprve získat povolení, a teprve pak si člověk mohl rozhlasový přijímač pořídit. Mohl si ho rovnou koupit, neboť k tomu nepotřeboval od nikoho povolení, ale hned jej musel přihlásit do evidence.


Jmenná evidence majitelů jednotlivých rozhlasových přístrojů fungovala ještě v šedesátých a možná i v sedmdesátých letech 20. století. V sedmdesátých letech však díky masovému nárůstu dostupnosti "tranzistoráků" začal státní aparát ztrácet faktickou kontrolu nad jednotlivými radiovými přijímači. Ačkoliv příslušná ustanovená formálně dále platila, jejich vymahatelnost přestala být prakticky realizovatelná. Tato situace trvala až do pádu komunistického režimu v roce 1989.


V určité formě tato absurdita přetrvává až dodnes a to zcela v obrácené formě: Podle současného právního uspořádání to funguje na obráceném principu: předpokládá se, že rozhlasový přijímač má každý a Vy musíte prokazovat, že nejste poplatníky. Zákon totiž zavádí předpoklad, že každý kdo odebírá elektřinu současně vlastní i příslušný přijímač. Pokud jej nevlastníte, musíte to prokázat (čestným prohlášením).


Ať žije demagogie!

Made in 1980

1. června 2011 v 11:14 | STP
V budově, kde sídlí naše firma se můžete dotknout historie a navštívit originální kuřárnu administrativy n.p. Barvy Laky. Vybavení z roku 1980.

Vstup je ZDARMA, bez průvodce a na vlastní nebezpečí. Příležitost k návštěvě máte také během přestávky v době, kdy u nás například absolvujete školení v systému ROS Mikrotik.

Atmosféra prostoru se nedá popsat, takže pár fotografií níže.
Ani sto fotografií nedá za osobní návštěvu. Obzvláště podnětů pro vaše "čichové buňky" je opravdu mnoho.

Kořeny společnosti TP-LINK

1. června 2011 v 10:40 | Historik
Společnost i4wifi a.s. byla jedním z prvních distributorů TP-LINK pro ČR a střední Evropu. Díky naší masivní propagaci se značka rozšířila a každým dnem upevňuje svou pozici na trhu.

Jako distributor provozujeme značkový obchod na doméně www.TP-LINK.cz a produkty u nás můžete zakoupit s jedinečnou zárukou 5 let.

V tomto příspěvku se podíváme na pradávnou historii TP-LINKu.

Původní název firmy TP-LINK znamenal "Twist-Pair Link", neboli "Spojení po kroucené dvojlince".

TP-LINK byl název firmy a první výrobky měly obchodní název MERCURY (v červené barvě). Avšak zákazníci během času výrobkům začali říkat podle jména výrobce, a tak název MERCURY nebyl dále již používán.

Od roku 2005 pak TP-LINK zcela přechází na nové logo TP-LINK v modré barvě, zůstává zachováno pouze identické písmo jako bylo v názvu MERCURY.

Dnes "switche Mercury" byly zcela zapomenuty a prakticky je nezle na Google najít.Kompletní historii značky a její růst můžete sledovat na www.TP-LINK.com

První počítač Prezidenta Václava Klause

29. dubna 2011 v 11:58 | Hlodavec
Prezident Klaus postupně odhaluje svoji minulost. Při návštěvě Liberecka v roce 2011 objevil svoji "pra-Škodovku", viz zde:

Panu Ladislavu Hrubému z Jablonce nad Nisou se podařilo překvapit pana Prezidenta Václava Klause. Na prezidentovu návštěvu ve Smržovce přijel v hnědé Škodě 120 L, která panu Klausovi skoro před čtvrt stoletím patřila. (Informace zde)

Díky tomuto "objevu" se však podařilo vypátrat, jaký byl první oblíbený počítač pana Prezidenta Klause.


Přeci ATARI !


Vzhledem k tomu, jak Atari ovlivnilo mnoho lidí, budeme se touto počítačovou firmou na našem blogu ještě dále zabývat.

Informace o histrorii firmy Atari v češtině naleznete zde - http://historie.atari.sweb.cz/
 
 

Reklama