Nezařaditelné

Neznámá síť dobíjecích stanic

30. září 2015 v 23:01 | Martin
Jestli ještě letos pojedete na houby, možná Vás překvapí na lesní cestě, kde jste právě zaparkovali, zabetonovaná tyč s instalovanou venkovní zásuvkou 230V.


Dle všeho se jedná o unikátní projekt sítě dobíjecích stanic určené ještě pro první elektromobily z předminulého století.
První automobily totiž nebyly poháněné fosilním palivem, nýbrž právě elektřinou. Zásadním důvodem výhry ropy v boji o nejpoužívanější zdroj energie automobilů, byl na začátku jejich éry fakt krátkého dojezdu vzhledm k tehdy nerozvinuté technologii akumulátorů.
Ještě před výhrou tohoto boje však vznikla myšlenka vytvoření husté sítě dobíjecích stanic, včetně osazení lesních cest, jakožto řešení krátkého dojezdu na baterie.
Zatímco na mnohokrát rekonstruovaných pozemních komunikacích byly tyto dobíjecí stanice zlikvidovány, na lesních cestách se s nimi lze setkat ještě dnes.


Zajímavostí na celém projektu je fakt, že tato dávno zapomenutá síť dobíjecích stanic prošla v 70. letech částečnou rekontrukcí. K tomuto paradoxu došlo plným splněním příkazu vlády vydaného v roce 1973, na základě kterého měly být vyměněny všechny venkovní zásuvky 220V ve státních podnicích za nové sovětské v rámci RVHP. Tento příkaz dorazil i do státního podniku Lesy ČSSR, kdy zaměstnanci vyměnili skutečně všechny zásuvky, které našli, tedy včetně těch lesních ( rozkaz zněl přeci jasně).

Aktuální stav těchto stanic vidíte na fotkách. Uvedené číslo patrně sloužilo pro indentifikaci umístění reklamy, což byla původní myšlenka monetizace tohoto projektu.
Je také vidět chybějící středový kolík. Přestože jsou fotky z bezprostřední blízkosti hranic s Německem, nejedná se zde o upgrade na německou zásuvku, kde středový kolík zpravidla není, ale v tomto případě byl prostě odcizen (je z kovu). Dále chybí krytka (protože se může hodit).

Dnes můžeme doufat, že se najde podnikavá hlava, která tuto síť dobíjecích stanic obnoví v rámci nějakého operačního programu EU nebo lépe sdružení nadšenců podobně jako obnova hraničních opevnění z 30. let.

Naštěstí díky dnešní technologii LiFePO4 akumulátorů již není síť dobíjecích stanic tak hustá potřeba, ale jako technická památka si tyto ojedinělé kusy dobíjecích stanic stojí za to zachovat. Navíc jak se říká: Zásuvek není nikdy dost!

Vánoční dárkování

12. prosince 2014 v 14:34 | hubert
Vánoce se kvapem blíží, ale i my jsme si v tomto předvánočním shonu, ať už profesionálním nebo soukromém, našli chvilku a pro naše stálé zákazníky připravili dárečky. A na co se tedy někteří z vás mohou těšit? Přeci na překvapení! :)


Vzpomínka na Ivetu Bartošovou

30. dubna 2014 v 11:29 | Petra

Iveto, i my na tebe vzpomínáme!


Nikdy nezapomeneme na skvělý zážitek na naší firemní akci, kterou obohatila i diskotéka s Ivetou Bartošovou. Na fotografii s Ivetou naši kolegové z vedení společnosti Michal Klečka a Jan Sedlák.

SKLADROID - logistické řešení pro váš e-shop

28. března 2014 v 14:29 | Petra

Představujeme Vám webovou aplikaci SKLADROID.CZ, která se zabývá poskytováním skladových prostor, přijímáním a odesíláním zboží (outsourcing logistiky).

Tato webová aplikace je řešením pro menší e-shopy, které již nezvládají řešit samostatně svou logistiku a vše okolo ní. Dokážeme Vám nabídnout řešení pro veškerou činnost spojenou s logistikou, do níž patří například:

možnost využití jednacích a konferenční místnosti

sjednání pojištění na Vaše zboží uložené na skladě

přijímání zboží od dodavatelů a následné odesílání zákazníkům

shromažďování všech potřebných dokladů, které jsou uloženy na webu online

využívání přepravních služeb s co nejlepšími vyjednanými podmínkami a možností osobního odběru v Praze


Na stránkách SKLADROID.CZ je také možné ihned zjistit přímou kalkulaci nákladů za outsourcing logistiky:


V tuto chvíli s námi již spolupracuje několik společností podnikajících v různých odvětvích. Reference společností, které s námi již spolupracují můžete naleznout zde.

V případě zájmu nás kontaktujte na již uvedených webových stránkách zde.


Těšíme se na budoucí spolupráci!!!

Váš tým SKLADROID.CZ

RMA oddělení i4wifi v novém

12. prosince 2013 v 14:24 | Martin
Počet objednávek u naší společnosti má neustále rostoucí trend a tomu odpovídá i stále rostoucí počet osobních odběrů na naší prodejně na Průmyslové v Praze.
Proto neustále hledáme nové způsby jak osobní odběr urychlit tak, aby jste nemuseli čekat dlouho na odbavení Vaší objednávky.

Provním krok zavedený již v září bylo spuštění osobních odběrů na výdejních místech zasilkovna.cz, kterých je jen v Praze 20 a v celé ČR a SR již 112.

i4-store

Nyní pro Vás připravujeme odělené místo pro osobní příjem a výdej reklamací v nové části prodejny, která byla dříve kuchyňkou pro zaměstnance. Tím budou opět Vaše objednávky vyřizovány rychleji.
K tomu jsme se nevyhnuli některým stavebním úpravám:

Nové reklamační oddělení.

Úprava výdejního pultu pro volný průchod na nové RMA oddělní.


Stavba nové kuchyně na místě původního zpracování reklamací technického oddělení uvnitř skladu.

Věříme, že Vám tím opět ušetříme Váš čas a budeme dále pracovat na dalších zlepšení.

Opravdová "lama"

4. listopadu 2013 v 15:17 | Jsem lama
Určitě znáte lidový výraz: "že je někdo lama", neboli, že je technicky málo zdatný. Dalším stupněm je pak "lamismus" (na rozdíl od lamaismu). Kam až se to dá s lamismem dotahnout ukazuje tento mediální případ vození lamy v tramvaji.


Kolik je na obrázku vlastně lam (lamáků)? Ať žijí lamy!

Pro zajímavost přidáváme odkaz na výskyt slova "lama" na tomto blogu.

Vzorek nového elektrokola

17. července 2013 v 11:33 | Mikesh
Do rukou se nám dostal vzorek nového elektrického kola. Tento vzorek je zejména zajímavý svou cenou. Protože celé kolo zakoupíte za neuvěřitelných 250 Kč. To je zároveň odpověď pro všechny, kterým se elektrická kola zdají moc drahá a chtěli by je za cenu do 1000 Kč.

Už konec povídání a podívejte se sami:


Pokud vzorek projde náročnými vnitrofiremními schvalovacími testy, bude již brzy nabídnut k masovému prodeji.

Více informací sledujte na http://www.EVBIKE.cz

Jak se vyrábí lučina?

30. dubna 2013 v 9:37 | Mikesh

Sice tento blog není o vaření a ani jako muž nejsem žádný velký kuchař, ale tato zpráva je pro mě natolik fascinující, jako když jsem se dozvěděl o výrobě pojítek AirFiber, které za zlomek ceny přinášejí užitek srovnatelný se zařízeními prodávanými 3 dráž.

Znáte český výrobek lučina? Pro mě jedinečná pochoutka. Ani ve snu by mě nenapadlo, že lze v domácích podmínkách vyrobit. Kdo nevyzkouší, tak tomu neuvěří. Výsledek je opravdu stejný a možná i lepší, protože je zaručeně čerstvá a do žervé si můžete přidat své ingredience, jako čerstvé bylinky apod.


Jak se tedy vyrábí?

Ingredience
  • 3 velké bílé jogurty (mě se osvědčila holandia, 500g kelímek)
  • 1 smetana na vaření (nebo šlehačka 12%, 200g kelímek)
  • špetka soli, dle chuti
  • případně již zmíněné ingredience (pažitka, bazalka, atd)
Postup

Vše smícháme a dáme do cedníku s plátnem (stačí zavázat do čisté utěrky) a nechat okapat do druhého dne. Z uvedeného množství dostanete asi ½ kg přírodního žervé.

Dělá se to při pokojové teplotě a vykape syrovátka, která se dá eventuálně i dál využít (vypít). Mě to však nechutná a tak vylévám.

Recept zní neuvěřitelně snadno, ale opravdu funguje a výsledek je fascinující. Podobně jako rychlé pojítko AirFiber za zlomek ceny konkurenčních řešení. Pokud recept vyzkoušíte, garantuji vám, že už nikdy klasické žervé nekoupíte. Navíc ženy, se mohou pyšnit, že jejich děti, či muž vyrábí domácí lučinu.

Takže dobrou chuť!

Co se dělo po svátcích v i4wifi?

4. ledna 2013 v 14:34
Tak nová příčka je konečně hotová a nová pracoviště zprovozněna. Navíc vzniklo také zbruso nové pracoviště pro zpracování nových produktů, včetně fotopracoviště.P.S.: Jen připomínám, že příští pátek, 11.1. proběhne ve skladu inventura a z toho důvodu se nebude v pátek po 12:00 expedovat zboží. Do normálu se vše vrátí zase v pondělí, 14.1.

Co se děje po svátcích v i4wifi?

2. ledna 2013 v 9:27
No, a takhle vypadala nová příčka těsně před Vánoci a vypadá tak i dnes...

 
 

Reklama