Solární technika

Fotovoltaická elektrárna GridFree 2kW za 47 127 Kč

16. května 2018 v 10:54 | Martin
Jarní chladnější vzduch a prodlužující se dny je čas, kdy solární panely dosahují nejlepších okamžitých výkonů. Obecně fotovoltaika ušetří nejvíc nákladů za el. energie právě v období od března do září a je tak nejvyšší čas nainstalovat solární elektrárnu, aby co nejvíce energie vyrobila a tím peněz ušetřila ještě tento rok. Navíc nyní máme kompletní solární elektrárnu GridFree 2000 s výkonem 2kW a instalovaným výkonem solárních panelů 2240Wp jen za 47 127 Kč s DPH včetně nejnutnějšího příslušenství!
Tip i4wifi:
Dobrá cena a snadná instalace jsou hlavními výhodami elektráren GridFree. Navíc jsme pro Vás připravili informace, co a jak použít pro solární elektrárny GridFree.
Solární elektrárna nemusí stát statisíce. Solární elektrárny GridFree jsou mnohem dostupnější a navíc je již roky ověřená jejich spolehlivost!
***
JAK SE LEVNĚ A SPOLEHLIVĚ OCHRÁNIT PROTI VÝPADKU ELEKTŘINY?
Nejen telekomunikační prvky je třeba zálohovat, a tak jsme pro Vás připravili technické články, které pomohou s výběrem vhodného záložního systému:
Tip i4wifi:
Dobrou volbou pro zálohování jsou tzv. UPS měniče tj. měniče s nabíječkou baterie. Pokud je detekováno síťové napětí, spotřebiče jsou napájené standardně z něj. V případě výpadku měnič ihned přepne na baterii a spotřebiče tak výpadek síťového napájení ani nepoznají. Po obnovení síťového napájení měnič přepne zpět na síť a začne zároveň vhodně dobíjet baterii.
UPS Měniče pro 12V baterie jsou velmi oblíbené
z důvodu jednoduchosti instalace jedné 12V baterie. Lze je objednat v několika verzích:
Doporučení i4wifi:
Obecně je však lepší používat co nejvyšší vstupní napětí např 48 V z důvodu menších ztrát a potřeby menších průřezů vodičů. Uvažte, že při výkonu 2000 W a napětí 12 V teče kabely 167 A!

Doporučujeme tedy použít 4x menší kapacitu baterií, ale celkem
4 ks spojené sériově pro získání 48V packu.
UPS měniče pro 48V systémy jsou dostupné v těchto variantách:
UPS měniče lze kombinovat i s GridFree elektrárnou v případě použití baterií tj. jedny baterie lze použít zároveň pro GridFree i pro záložní systém. Měniče s limiterem umožňují nastavení vlastní hodnoty min. napětí baterie, čímž lze rezervovat část její kapacity pro hlubší vybití v případě výpadku proudu.
***
CHCETE LEVNĚ A PŘITOM CHYTŘE ŘÍDIT SPOTŘEBIČE V DOMÁCNOSTI NEBO FIRMĚ?
Systémy pro smart home, IoT, Internet věcí, ... (jak už to chcete nazvat), se pohybují běžně v řádech desítek i stovek tisíc Kč. To není vždy třeba a připravili jsme zcela novou verzi LAN ovladače (v3), který za málo peněz umí hodně muziky. Opravdu zajímavý kus hardwaru dokáže za pár stovek ovládat prakticky celou domácnost nebo automatizaci ve firmě. Navíc je použitelný i bez znalosti programování - přehledný a intuitivní web server obsahuje přímo v sobě. Vhodný je i pro laiky.

Detailní popis všech možností naleznete na produktové stránce.

Testovací a ukázková instalace GridFree

11. prosince 2017 v 15:52 | Martin
Když k nám na Průmyslovou přijedete vyzvednou objednávku anebo pokud si přijedete zdarma nabít svůj elektromobil, všimnete si nové ukázkové a testovací solární instalace.
Vedle umístěná nabíječka sice láká k představě, že nabíjení je prováděno z panelů, ale to jen částečně když zrovna nepřijedete v noci. Tato rychlonabíječka Chademo má přecejen vyšší výkon, než by ji solární panely poskytly.Kvízová otázka na závěr:
Z jakého zapojení získám při takto osvětlených panelech vyšší celkový výkon?

a) z centrálního měniče

Oficiální představení měničů s limiterem

5. dubna 2017 v 15:13 | Martin
Na dnešním školení Certifikovaný poradce pro fotovoltaické systémy pořádaným i4wifi byla oficiálně představena technologická novinka v podobě GridFree měničů, které umí regulovat vlastní výrobu dle aktuální spotřeby domu či bytu.


Zájem účastníků o technologii GridFree a hlavně o nové měniče s limiterem nás velmi potěšil, protože i my vidíme obrovskou užitnou hodnotu v tomto cenově dostupném a škálovatelném řešení, které umí 100% zabránit přetokům do distribuční sítě.

Zákaznická recenze GridFree od i4wifi

21. února 2017 v 15:14 | Martin
Zboží lze koupit přímo na čínském e-shopu, ale u techniky, která má vydržet přes 25 let, to ve většině případů končí špatně. My to sami dobře víme, protože než uvedeme pro vás zařízení, které skutečně 100 % funguje, trvá i rok výběr toho správného produktu a jeho testování.
Zde je jedna reference, která nás pouze ujištěje, že to děláme správně.

Jozef. R:

Již v roce 2012 jsem instaloval první dva panely s mikroměničem 500W, který však nebyl zakoupen u i4wifi a po krátkém čase přestal fungovat Po poruše jsem koupil nové Mikroměniče GridFree již od vaší firmy - i4wifi a další 2 ks panelů s 500W mikroměničem rovněž od Vaší firmy i4wifi.
Tedy zařízení zakoupené u firmy i4wifi slouží k mé plné spokojenosti.
Jinak jsem posadil na střechu u přítele v Orlové další 2 ks panelů a měničů - rovněž od i4wifi


Pokud jsem neměl fotovoltaiku, byla spotřeba cca 220 kWh /měsíc. Nyní s fotovoltaikou byla spotřeba v lednu 176kWh a v Únoru podle dosavadního denního průměru asi 170 kWh.
V rozvaděči mám ještě starý elektroměr s kotoučkem a pokud slunce svítí a jede třeba televize, malé čerpadlo, radio atd. kotouč stojí - tedy fotovoltaika vyrábí - a kryje spotřebu!
I v těchto nepříznivých měsících mohu konstatovat úsporu cca mezi 30-40 kWh/měsíc.

Myslím, že je to jen o tom nebát se toho - GridFree je na každý pád přínosem - mohu doporučit.

Děkujeme za pochvalu a pokud i další zajímá systém GridFree, naleznete více informací na těchto stránkách.

GridFree - Jak vyrábět elektřinu ze slunce levně

21. června 2016 v 20:05 | solárník
Solární instalace GridFree zažívají v tomto roce nebývalý boom a jsou naprostým hitem roku 2016.
V nabídce jsou základní sestavy s výkonem 250W, které se liší použitým solárním panelem:
  1. Mikroměnič 250W + 260Wp polykrystalický panel - levnější ale dostatečné řešení
  2. Mikroměnič 250W + 270Wp celočerný monokrystalický panel - vyšší výkon po celý rok
GridFree: Panel Mono 270Wp černý + Měnič 230V/250W

Pro vyšší výkony je výhodnější použít 500W mikroměniče se vstupem pro dva solární panely.
GridFree Micro AC Invertor DC-AC 500W, 230V CE, YC500
Letní novinkou jsou třífázové mikroměniče s výkonem 1000W.
Lze k nim připojit 4 solární panely s výkonem do 310Wp. Pro každý panel má mikroměnič nezávislý MPPT vstup a nevadí tak, pokud je např. jeden panel zastíněn. Dodávaný výkon z panelů je rovnoměrně dodáván do všech tří fází na 230/400V AC straně.
Kompletní nabídku včetně příslušentsví naleznete zde.
GridFree Micro AC Invertor DC-AC 1000W, 230/400V 3f, CE, YC1000

Více informací o GridFree.

Solární napájení Raspberry Pi

11. května 2016 v 22:54 | solárník
Raspberry Pi (RPi) je povedený kousek hardwaru a často je využíván i v průmyslových aplikacích. Co ale dělat pokud je potřeba použít v místě bez možnosti připojení napájecího zdroje?
Řešením je možnost napájet RPi pomocí solárního panelu.

RPi je napájen přes 5V microUSB, což je v mnoha případech výhodné, ale vzhledem k výstupním napětím i menších solárních panelů již moc ne, jelikož jejich typickým nominálním napětím je 12V. Použití DC-DC měniče také není vhodné řešení z důvodu ztrát na změnu napětí.
Existují malé solární panýlky, ale jejich výkon je samozřejmě také malý.

RPi je třeba napájet minimálně 700mA 5V zdrojem tj s nějakou rezervou lze počítat se spotřebou 5W bez dalších připojených periferií. Připojení 5Wp solárního panelu nebude dostačujicí, jelikož se jedná o maximální výkon v ideálních podmínkách a při zatažené obloze bude mít takový panýlek výkon třeba jen 0,5W. Zároveň je třeba mít dostatek výkonu pro dobíjení baterie přes den na pokrytí spotřeby přes noc.

Jedním z použitelných řešení je PWM solární regulátor REG-LS2024EU, který pracuje s napětím 12 nebo 24V, ale zároveň má 5V USB výstup.
Pokud v dané aplikaci nevadí, že může dojít při dlouhodobých špatných slunečních podmínkách k výpadku, lze použít např. menší 20Wp nebo 40Wp solární panel, které se připojují na vstup regulátoru.

Solární panel GWL/Sunny Poly 20 Wp 36 cells (MPPT 18V)Solární panel GWL/Sunny Poly 40 Wp 36 cells (MPPT 18V)

Pro trvalý provoz bez výpadků v podmínkách, které v ČR mohou nastat, je nutné se poohlédnout po výkonnějším solárním panelu s výkonem i 260Wp. Pokud je v zimě (s prakticky 16 hodinami tmy) zataženo, panel může mít přes den výkon třeba jen 25W, z toho 5W pro napájení RPi a 20W pro nabíjení baterie

LiFePO4 Battery Pack (12V/7Ah PCM)LiFePO4 Battery Pack (12V/12Ah PCM)

Jako baterii lze použít např 12V LiFePO4 akumulátor 7Ah nebo 12Ah. Výhodou těchto akumulátorú je velmi dlouhá a roky prověřená životnost několik tisíc cyklů, takže není třeba v průběhu životnosti systému baterii měnit.
Lze také samozřejmě použít i levnější olověné/gelové akumulátory s kratší živostností a rychlým poklesem kapacity.
Pro trvalý provoz bez výpadků je 12Ah akumulátor naprosté minimum.


Pokud Vás solární technologie zajímá víc, doporučuji se zúčastnit pravidelně pořádaných školení Certifikovaný poradce pro fotovoltaiku.

Navštivte nás na veletrhu Solar Praha 2016

15. ledna 2016 v 17:26 | Lucie
Zveme Vás na veletrh Solar Praha, který se koná ve dnech 21. až 23. ledna v PVA EXPO PRAHA v Letňanech.


Na stánku i4wifi Vám představíme komplexní řešení pro vlastní výrobu elektrické energie, které pomůže snížit Vaše náklady za elektřinu. Na vlastní oči uvidíte, že použití GridFree sady, tedy sady solárního panelu a mikroměniče, je velmi snadné a úspora při použití je hmatatelná.

Vedle diskuze s odborným personálem si můžete zasoutěžit o 500W mikroměnič
nebo využít veletržní slevy a zakoupit mikroměniče a panely za speciální cenu.

Zastavte se u nás. Rádi Vás uvidíme a poradíme, jak ušetřit.

150Wp a 300Wp solární panely skladem

18. prosince 2015 v 13:03 | Solárník
Aktuálně jsme pro Vás připravili 250Wp polykrystalické panely za skvělou cenu. Navíc jsou tyto solární panely na seznamu oprávněných zařízení pro využití Slovenského programu podpory využívání obnovitelných zdrojů v domácnostech - "Zelená domacnostiam" a lze je získat i ve výhodné sadě GridFree s 250W mikroměničem.

GridFree: Panel Poly 250Wp + Měnič 230V/250W
Sada GridFree se také hodí pro využití Nové zelené úsporám 2015 pro výrobu elektřiny k přímé spotřebě nejen v domácnostech.

K okamžitému dodání jsou nyní také vysoce účinné monokrystalické panely s výkonem 265Wp, které vypadají skvěle díky provedení v černém rámu. Špičková kvalita provedení spolu s optimálním poměrem cena/výkon dělají z těchto panelů Vaší nejlepší volbu.

Solární panel GWL/Sunny Mono 265Wp 60 cells (MPPT 30V) EUFREE (černý rám)

To nejlepší na závěr.

Právě naskladňujeme menší polykrystalické solární panely s výkonem 150Wp a naopak výkonné 300Wp solární panely.
Za akční cenu také nyní získejte monokrystalické 140Wp solární panely Schutten solar.

SunMAX - GridFree od Ubiquiti

13. října 2015 v 23:19 | Martin
Občas je nám vyčítáno, že se na blogu i4wifi málo věnujeme telekomunikacím - wifinám, ale tento článek opravdu nevím kam mám zařadit.

Není to o tom, že se se nechceme zabývat telco sortimentem, ale vždy jsme se zabývali tím, co pomáhá všem ať už to byl Wi-Fi hardware v době před rokem 2002, kdy bylo třeba krotit monopolní Telecom a nemožnost se připojit k Internetu za rozumné náklady až do roku 2012, kdy jsme začali krotit monopolní ČEZ systémerm GridFree, který využívá námi používaná a testovaná fotovoltaická zařízení.

V telekomunikacích byla a je vždycky hlaním tahounem inovací společnost Ubiquiti, která dle podnětů i4wifi přišla s integrovanými jednotkami NanoStation a jejich dnešními nástupci NanoBeam, PowerBeam atd. s podporou TDMA technologie AirMAX.

Na dnešní konferenci Wispapalooza v americkém Los Angels byl představen nový segment produktů Ubiquiti, zdánlivě odlišných od telekomunikací.
Pod heslem, když máte technika na střeše, využijte všech dostupných možností a instalujte vedle airMaxu také sunMAX.Vše pro Vás vyzkoušíme a se vším novým ohledně systémů Gridfree budeme pokračovat. Pokud chcete mít náskok a s předstihem se chcete o systém GridFree dozvědět víc, přijďte na naše školení Certifikovaný poradce pro fotovoltaické systémy.

i4wifi na Smart Energy Foru

13. října 2015 v 22:44 | Martin
Otázka energetické soběstačnosti, ukládání energie a systémů GridFree je stále častěji otevírána a i4wifi jako autorizovaný distributor řešení GWL Power se v tomto progresivním odvětví angažuje.

Zatímco většina firem se chybně spoléhá pouze na dotace a pomoci od státu, my víme, že je to slepá cesta, a že se člověk musí spoléhat vždy jen sám na sebe, na vlastní soběstačnost, protože se stát v případě potřeby obrátí ne v prospěch svých občanů, ale právě naopak.

I v tomto duchu se nesla naše přednáška na aktuálně největší konferenci v ČR na téma energetických systémů - Smart Energy Fórum.

Foto z konference:Přejděte i Vy na GridFree bez dotací a s maximální úsporou.
 
 

Reklama