Telekomunikace

Novinky listopad 2018

31. října 2018 v 19:37 | Tomáš
Jako každý měsíc, i v listopadu se podíváme na přehled nejzajímavějších novinek z oblasti telekomunikací. Tentokrát hlavně na MIKROTIK a UBIQUITI:

MIKROTIK Cloud Router Switch CRS305 je dodáván v kovovém indoor case a nabízí 4x SFP+ a 1x Gbit port. Switch má zálohu napájení (dva zdroje). Jedná se o novinku představenou na MUM. Cena ani datum dodání zatím nejsou známé. Od stejného výrobce pochází také MIKROTIK RB4011iGS+5HacQ2HnD. RouterBoard je ideální pro malé i větší podniky, domácnosti i kanceláře. Dokáže routovat až 2,5 Gbps, díky integrovanému akcelerátoru má v tunelu s robustním šifrování AES-256-CBC + SHA256 propustnost až 2 Gbps a v režimu switch zvládne přenášet data rychlostí až 9,7 Gbit. Je tak ideální v kombinaci s 10 Gbps miniGBIC modulem, kterým lze RouterBoard rozšířit v rámci integrovaného SFP+ portu.

MIKROTIK Cloud Router Switch CRS305, 4x SFP+, 1x Gbit LAN, Dual PSU, vč. L5MIKROTIK RB4011iGS+5HacQ2HnD, 4x 1,4 GHz, 10x Gigabit LAN, SFP+, 2,4, 5 GHz, 802.11ac, 4x4 MIMO L5

Samozřejmě nesmí chybět novinky od UBIQUITI. Tentokrát je to Cloud Key Gen2. UniFi Cloud Key Gen2 má předinstalovaný software UniFi SDN centralizovanou správu hotspotového systému UniFi. Je 4x výkonnější než UniFi Cloud Key. Podporuje Bluetooth pro rychlou konfiguraci přes mobilní aplikace. UniFi Cloud Key kombinuje to nejlepší z lokální a cloudové správy zařízení. Přední displej zobrazuje základní informace o vaší síti UniFi SDN, například počet připojených AP a klientů. A poslední v tomto krátkém výběru bude UBIQUITI EdgeSwitch 10X. EdgeSwitch 10X je nastavitelný gigabitový switch s 8 ethernetovými porty a 2 SFP porty pro připojení do optické sítě. Konfigurační rozhraní je standardně v prohlížeči na IP adrese zařízení nebo pomocí softwaru UNMS pro centrální správu. EdgeSwitch podporuje PoE napájení 24V na portu PoE In a průchozí na PoE Out, lze softwarově povolit/zakázat.

UBIQUITI UniFi Cloud Key Gen2 - Centrální správa UniFi SDNGWL/Power Ostrovní solární elektrárna OffGrid 2000SOLARIX Instalační kabel CAT6 UTP LSOH 305m boxUBIQUITI EdgeSwitch 10X - 8x Gbit LAN, 2x SFP port, PoE In/PoE Out

Podívejte se na celý přehled novinek v pdf nebo přímo na webu.

i4wifi a 100MEGA Distribution spojují své síly

3. října 2018 v 17:08 | Martin
Společnosti 100MEGA Distribution s.r.o. a i4wifi distribution a.s.
se domluvili na strategickém partnerství, ke kterému dojde od 1. 10. 2018.
     

Co se tedy mění od 1. 10. 2018 pro Vás?
Prakticky vše zůstává, tak jak jste zvyklí. Objednáváte na e-shopu i4wifi.cz, na kterém se nic nemění a všechny Vaše dosavadní výhody i produkty zůstávají. Stále budete v kontaktu se stejnými lidmi, ať už obchodníky, techniky nebo produktovými manažery. Technicky se jedná o převod "části podniku" s telekomunikačními produkty a příslušenstvím.


Když už jsem v tom spojování, tak v našem posledním pravidelném zpravodaji naleznete tipy na vhodné spojení prvků od Ubiquiti a RFelements , které vylepší bezdrátové spoje a v předposledním zpravodaji se dozvíte o novinkách z Mikrotiku, které je možné již objednávat a pomohou Vám zrychlit síť!

Novinky říjen 2018

30. září 2018 v 23:10 | Tomáš
Den se se dnem sešel a je tu nový měsíc a s ním i pravidelný přehled novinek z oblasti telekomunikací:

UBIQUITI LiteAP GPS je přístupový bod 5GHz s integrovanou sektorovou anténu s vyzařovacím úhlem 90°. Podporuje normu 802.11ac a GPS synchronizaci, díky tomu dosahuje vysoké propustnosti 450+ Mbps. LiteAP GPS má vestavěnou sektorovou anténu MIMO2x2 se ziskem 17dBi a GPS modul. Přesná synchronizace rámce GPS umožňuje společně umístěným zařízením vysílat a přijímat data bez vzájemného ovlivňování, tím dosahuje větší stability sítě. Další novinkou je Goowei Energy Pb záložní akumulátor. Trakční gelové akumulátory řady OTL. Jedná se o uzavřené olověné akumulátory v provedení VRLA. Jde o konstrukci, při níž dochází k regulaci vnitřního tlaku pomocí ventilů (VRLA - valve regulated lead acid = ventilem řízené olověné-kyselinové akumulátory). Technologie GEL znamená, že baterie neobsahuje elektrolyt v kapalném skupenství. Elektrolyt je ztužen v hybridním gelu (kombinace s AGM), a tím je pevně vázán v útrobách článků baterie, čímž je vyloučen jeho únik. Extra silná mřížka článků zajišťuje vysokou cyklickou odolnost baterie.

UBIQUITI LiteAP GPS - AirMAX AC, 17 dBi, MIMO 2x2, outdoor 5 GHz, 90° sektor, 1x Gbit LANGoowei Energy Pb záložní akumulátor VRLA GEL 12V/14Ah (OTL14-12)

Uživatelé Ubiquiti jistě rádi uslyší o novém UniFi Cloud Key Gen2 Plus. Ten má předinstalovaný software UniFi a UniFi Video pro centralizovanou správu hotspotového systému UniFi a kamerového systému UniFi Video. Podporuje Bluetooth pro rychlou konfiguraci přes mobilní aplikace. UniFi Cloud Key kombinuje to nejlepší z lokální a cloudové správy zařízení. Video záznam ukládá přímo na vestavěný 1TB HDD, který lze vyměnit až za 5TB (2.5" SATA). Navíc má integrovanou baterii jako automatickou ochranu při ztrátě napájení. A jako poslední se podíváme na SOLARIX Instalační kabel CAT6 UTP LSOH. Tento instalační kabel z produktové řady Solarix - kategorie 6 s označením SXKD-6-UTP-LSOH je vysoce kvalitní kabel určený pro horizontální rozvody strukturované kabeláže.

UBIQUITI UniFi Cloud Key Gen2 Plus - Centrální správa UniFi, UniFi Video, 1TB HDDGWL/Power Ostrovní solární elektrárna OffGrid 2000SOLARIX Instalační kabel CAT6 UTP LSOH 305m box

Podívejte se na celý přehled novinek v pdf nebo přímo na webu.

Bezúročné půjčky na budování vysokorychlostního Internetu

6. září 2018 v 10:31 | Martin
Od 17.9. začne stát skrze Českomoravskou rozvojovou banku přijímat žádosti na poskytnutí bezúročných půjček na zavedení nebo rozvoj "vysokorychlostního" internetu. Vzhledem k možné výši úvěru od 650 tisíc až do 60 mil Kč. se jedná prakticky jen o opravdu velké projekty a tedy spíše na budování optických tras ideálně do míst, kde dosud "vysokorychlostní" internet není dostupný.


Háček je v tom, že úvěr je určen na pokrytí maximálně 45% nákladů a zbytek je třeba řešit kombinací vlastních zdrojů a případně standardního úvěru. Na druhou stranu je poskytován finanční příspěvek na úhradu úroků komerčního úvěru až 1,5 mil. Kč a splatnost ůvěru jemožná na 10 let s 3,5 letým odkladem splátek.

Zároveň je tento úvěr určen pouze pro malé a střední podnikatele což jsou takoví, kteří zaměstnávají max 250 lidí a roční obrat nepřesahuje 50 mil EUR.

Žádosti je možné domluvit přes tento formulář banky. Za i4wifi jsme připraveni vám pomoct s projektováním GPON sítí, které jsou pro budování vhodné.

Novinky září 2018

1. září 2018 v 10:23 | Tomáš
Léto se nám pomalu chýlí ke konci a než venku budeme brzy trávit více časů před monitory. Alespoň tak neprošvihneme novinky z oblasti telekomunikací a fotovoltaiky:

Jako první se podíváme na Záložní zdroj MPU-1200-12. Jedná se o měnič napětí 12V/230V-1200W s funkcí UPS. Připojte akumulátor a máte k dispozici kompletní záložní zdroj s automatickým přepnutím na záložní napájení. Jak to funguje? Při napájení ze sítě jsou napájeny připojené spotřebiče přímo ze sítě, externí akumulátor je dobíjen, při výpadku sítě zdroj automaticky přepne na měnič napětí, energie je odebírána z akumulátoru, spotřebiče jsou napájeny z měniče. Po obnovení el. energie zdroj automaticky přepne na síť, začne se akumulátor dobíjet. Jako každý měsíc, i tentokrát u máme něco od UBIQUITI. Tentokrát je to Vypínač UniFi Dimmer Switch, který umožňuje zapnout/vypnout UniFi LED panely nebo měnit jejich jas v rozsahu 10-100%. Vypínač podporuje PoE napájení 802.3af.

Záložní zdroj MPU-1200-12, UPS, 1200W, čistý sinus, 12VUBIQUITI Vypínač UniFi Dimmer Switch, PoE 802.3af

Další dvě novinky budou z oblasti fotovoltaiky. První novinkou bude CARSPA Měnič s nabíječkou 24V/230V 2000W Měnič napětí 24V/230V-2000W s funkcí UPS. Připojte akumulátor a máte k dispozici kompletní záložní zdroj s automatickým přepnutím na záložní napájení. Měnič s funkcí UPS funguje jako nabíječka, frekvenční měnič a off-line UPS současně. Výhodou oproti standardním uzavřeným UPS je možnost větších kapacit baterií, snadná výměna a nejste odkázáni na často drahé baterie přímo od výrobce UPS. S tímto měničem můžete použít jakoukoliv GEL nebo AGM baterii, které jsou pro zálohování vhodné.
Technologie měniče zajistí, že Vaše zařízení pracuje nepřetržitě i po výpadku proudu.
Měnič má trvalý výkon 2000W a v případě špičky spotřebiče je schopný dodat až 4000W. Je vhodný pro zálohování všech spotřebičů včetně větší indukční zátěže - např. lednice. jelikož využívá na výstupu čistou sinusovku a má vysoká výkon. Nabízíme rovněž sestavu GWL/Power Ostrovní solární elektrárna OffGrid 2000. Ta slouží k přímé výrobě elektrické energie ze solárních panelů, která je prostřednictvím měniče využívána pro napájení spotřebičů. To vše bez nutnosti el. přípojky.
Tento model ostrovní (offgrid) elektrárny se hodí do všech míst, kde není přípojka el. sítě. V elektrárně jsou vybrané komponenty tak, aby byla udržena rozumná cena, ale aby elektrárna dlouho a dobře sloužila. Volba baterií je s ohledem na občasné používaní cca 3cykly/týden. Zvolené gelové baterie s AGM separátorem jsou vhodné i pro cyklické používání, ale z povahy olověných akumulátorů je cyklická životnost nižší než u LiFePO4 akumulátorů. Pro tyto účely jsou však vhodné.

CARSPA Měnič s nabíječkou 24V/230V 2000W, čistá sinus, CARSPA CPS2000-242GWL/Power Ostrovní solární elektrárna OffGrid 2000

Podívejte se na celý přehled novinek v pdf nebo přímo na webu.

Jak na zálohování spojů

31. srpna 2018 v 11:32 | Martin
 
 
 
 
Čeští a slovenští poskytovatelé přecházejí na gelové baterie řady OTL, které jsou navrženy pro hluboké vybíjení i cyklické namáhání. Jedná se o uzavřené olověné akumulátory v provedení VRLA, které kombinují technologii AGM. Ta je využita
v separátoru baterie a tím lépe odolává mrazu a déle vydrží. U VRLA baterií dochází k regulaci vnitřního tlaku pomocí ventilů
a jsou tak vhodné pro záložní systémy.
 
 • Napětí: 12 V
 • Kapacity: 9 - 250 Ah
 • Otřesuvzdorné
 • Nerozlitelný blok: může trvale pracovat pod úhlem náklonu i 90°
 • Určené především pro záložní zdroje, elektronické protipožární systémy, elektronické zabezpečovací systémy, telekomunikační zařízení, nouzové osvětlení, napájení elektromotorů a jiných trakčních EV aplikací, zálohování oběhových čerpadel a kotlů
 
Od 300 Kč
 
 
 
 
 
Pavlův tip:

Stále přidáváme nové články do technické
podpory, které Vám objasní funkčnost
a nejčastější dotazy na produkty z naší nabídky.
Ze záložního napájení to jsou např.:
- jak na záložní napájení,
- jaký vybrat měnič pro zálohování lednice
a čerpadla.

  Pokud máte jakýkoliv dotaz nebo potřebujete
poradit s výběrem vhodného měniče či baterie
pro Váš záložní projekt, napište mi na e-mailovou adresu benda@i4wifi.cz. Rád se Vám budu věnovat individuálně.
 
Pavel Benda
produktový manažer
záložních zdrojů
 
 
***
 
230V AC záložní systém včetně 12V/35Ah baterie a příslušenství
 
Sada záložního systému obsahuje měnič napětí 12 V/230 V - 600 W s funkcí UPS, automatickou třístupňovou nabíječku akumulátorů a 12V/35Ah GEL baterii pro
10 hodin zálohy 40W zařízení. Měnič
s funkcí UPS funguje jako nabíječka, frekvenční měnič a off-line UPS současně.
 
 • Výkon: 600 W
 • Funkce soft start a plná ochrana
 • Modifikovaná sinus
 • Nízká pořizovací cena
 
3 171 Kč
 
Pokud nastane výpadek napětí v síťové zásuvce, měnič během pouhých 8 milisekund odpojí spotřebič od zásuvky a zcela automaticky jej připojí k výstupu měniče napětí, takže je síťový spotřebič dále napájen z akumulátoru přes měnič napětí.

Jakmile měnič detekuje síťové napětí v zásuvce, ke které je připojen, ihned automaticky přepne napájení spotřebiče zpět na napájení z rozvodné sítě a spustí se nabíječka, která otestuje akumulátor a podle jeho stavu spustí správný nabíjecí cyklus.

Všechny měniče s funkcí UPS >>
***
 

PÁTEŘNÍ SPOJ MIMOSA B24

 
 
Mimosa B24 - typický příklad produktu, kde je třeba 100% zálohovat napájení
 
Páteřní spoje jsou kritickým místem funkční sítě a zálohování je u nich nezbytné. Takovým příkladem je velmi oblíbený spoj Mimosa B24 pro pásmo 24 GHz za skvělou cenu.
 
16 690 Kč
 
 
 
Jaké jsou hlavní výhody?
 
 • Legální provoz v bezlicenčním nezarušeném pásmu 24 GHz v ČR dle Všeobecného Oprávnění
 • Přenosová kapacita do 1,5 Gbps (256QAM, half-duplex) s možností dynamického poměru DL/UL
 • Reálně dosahované rychlosti na 1 km: 780 Mbps (half-duplex, @80MHz)
 • Šifrování AES 128 bit
 • Venkovní provedení s krytím IP67
 • Spotřeba pouze max. 20 W a malé rozměry (průměr pouze 26 cm). Napájení 48 V, 802.3at. Lze napájet pomocí EDGE router.
 • Velmi dobrý poměr cena/výkon
 • Doporučené použití jako last-mile na kratší vzdálenosti
 
Proč koupit B24 u i4wifi?
 
V nabídce máme kvalitnější držák, se kterým se spoj ani nehne a to je u vyšších frekvencí zásadní.
 
 
 
Karlův tip:

Při registraci na stránkách výrobce nastavte
vysílací výkon pro legální provoz na:
+20 dBm (CE). Vyšší výkony +33 dBm (FCC/IC), +37 dBm (other regions) nejsou v ČR povolené.
 
 
 
***
 

Router Turris Omnia

 
Mezi hlavní důvody proč ISP začínají více nasazovat ve vlastních sítích nebo nabízejí svým zákazníkům produkty Turris Omnia od českého výrobce a správce národní domény CZ.NIC jsou zejména:
 
 • Vysoká úroveň kompletní ochrany a aktivní bezpečnosti (tzv. "sdílený firewall", možnost on-line pravidelných aktualizací, přesměrování útoků na servery CZ.NIC a další)
 • Jednoduchá konfigurace
 • Vysoký výkon a modularita výběru pro různé potřeby
 • Lze použít např. OpenSUSE, Debian, Gentoo a další
 • Vývoj i na přání uživatelů (např. monitorovací služba aj.) a stálý rozvoj
 • Podpora v ČR min. 5 let a aktivní komunita
 • Výroba v ČR a záruka 26 měsíců
 
4 936 Kč
 

Nové možnosti GPON řešení Ubiquiti - UFiber 3.0

29. srpna 2018 v 11:41 | Martin

GPON řešení od Ubiquiti zvětšuje dimenzi použití díky nové verzi managementu UFiber v3. Ta přidává funkce:
 • Traffic Shaping přes OLT
 • Management VLAN na SFP+
 • DHCP option 82 Provisioning
 • Client Isolation
Detailní informace v technické podpoře.

Novinky srpen 2018

31. července 2018 v 19:38 | Tomáš
Pokud v těchto parných dnech neležíte u vody, možná Vás osvěží alespoň čerstvý přehled novinek ze světa telekomunikací.

Rád bych představil RF elements TwistPort adaptér, který umožní snadné připojení na antény s TwistPortem. Integrace do TwistPort "ekosystému" zajistí řadu výhod jako jsou nízké ztráty, vysokou škálovatelnost a bezproblémové umístění více antén na jeden stožár. TwistPort adaptér disponuje speciálními koaxiálními konektory, které jsou bez závitu, takže spojení adaptéru a rádiového zařízení je rychlé a jednoduché. Rocket jednoduše do adaptéru zatlačíte. Při odpojení jednotky od adaptéru jen stačí zmáčknout pojistku a jednotku vyndat. Jako další určitě potěší nové barevné kryty, jako je UBIQUITI Kryt pro UniFi nanoHD. UniFi nanoHD jednotky s volitelnými kryty elegantně dotváří ničím nerušený styl vašeho interiéru.

RF elements TwistPort adaptér pro UBNT Rocket Prism 5AC a airFiber 5XUBIQUITI Kryt pro UniFi nanoHD, vzor maskáč - sada 3 kusů

Od UBIQUITI nabídneme UBIQUITI UFiber Loco - GPON jednotka Sada 5 kusů. UFiber Loco je velmi výkonná GPON jednotka pro vysokorychlostní přenos dat (internet, televize a hlasové služby) po optické síti až ke koncovému uživateli. Je vybavena portem SC/APC pro připojení optického vlákna. A poslední UBIQUITI Parabola 27dBi pro jednotky PrismStation. Parabolická anténa se skvělým vyzařovacím úhlem 6,5° a ziskem 27dBi pro jednotky PrismStation, IsosStation a LTU v 5GHz pásmu.
Díky exceletní směrovosti je parabolická anténa U-OMT-Dish ideální pro venkovní spoje Bod-Bod nebo pro klientské zařízení. Úhel hlavního vyzařovacího laloku je ve vertikální i horizontální polarizaci 6,5°.

UBIQUITI UFiber Loco - GPON jednotka, SC/APC port - sada 5 kusůUBIQUITI Parabola 27dBi pro jednotky PrismStation, IsoStation, LTU, 5GHz

Podívejte se na celý přehled novinek v pdf nebo přímo na webu.

Novinky červen 2018

1. června 2018 v 9:58 | Tomáš
Jako každý měsíc i tentokrát bych Vám rád představil nejzajímavější novinky ze světa telekomunikací.

Za zmínku zcela určitě stojí LtAP mini Wi-Fi hotspot od MIKROTIKu. LtAP mini je miniaturní AP na frekvenci 2,4 GHz s integrovaným LTE modemem, GPS a dvěma sloty pro SIM karty. Napájení je po PoE v rozmezí 9-30V nebo přes 802.3af/at či 5V microUSB. Ideální pro pokrytí autobusů, vlaků, aut a další dopravních prostředků. U stejného výrobce ještě zůstaneme a ukážeme si hEX S 256 MB RAM. Tento routerBoard má procesor Dual-Core 880 MHz a 256 MB RAM paměť. Velkou předností je SFP port, díky kterému je možné připojit optický miniGBIC modul. RouterBoard podporuje PoE vstup i 1x PoE výstup ve standardu 802.11af/at.

MIKROTIK LtAP mini Wi-Fi hotspot 1x LTE modem R11e, 2,4 GHz b/g/n, 2x SIM, GPS, 1x LAN, L4MIKROTIK hEX S 256 MB RAM, Dual-Core 880 MHz, 5x Gigabit LAN, USB, MicroSD, SFP, L4

Od UBIQUITI tu máme UniFi WiFi BaseStationXG. UniFi WiFi BaseStationXG je velmi výkonné AP z řady UniFi speciálně navržené pro bezpečnou Wi-Fi síť do míst s vysokou hustotou klientských zařízení. Díky 4 dedikovaným rádiím v 5GHz pásmu dokáže obsloužit až 1500 klientů. UniFi WiFi BaseStation XG je hotspotové řešení se čtyřmi rádii, kde tři 5GHz klientská rádia podporují technologii 802.11a/n/ac/ac-wave2 MU-MIMO 4×4 s propustností až 3x 1733 Mbps. Čtvrté rádio je bezpečnostní, které aktivně chrání vaší síť před útoky a podezřelou aktivitou. A nakonec UniFi Security Gateway XG, výkonný router UniFi Security Gateway XG obslouží až 20 000 klientů, je vhodný pro rozsáhlé instalace hotspotového systému UniFi. Kombinuje pokročilé bezpečnostní funkce s vysokým výkonem routování. UniFi Security Gateway XG je vybaveno 8 SFP+ porty pro 10Gbit přenosy přes optická vlákna. O velký routovací výkon se stará 16ti jádrový procesor MIPS64 1,8GHz a operační paměť 16GB DDR4 RAM.

UBIQUITI UniFi WiFi BaseStationXG - 5199 Mbps, 5GHz, 802.11ac Wave 2, MU-MIMO 4×4 Quad Radio, blackRF elements UltraDish TP-400 - Směrová anténa s TwistPortem - 24,5 dBi (5 GHz)UBIQUITI UniFi Security Gateway XG - 8x SFP+, 1x Gbit LAN, 16-core 1.8GHz CPU, 16GB DDR4 RAM

Podívejte se na celý přehled novinek v pdf nebo přímo na webu.

Novinky květen 2018

30. dubna 2018 v 17:00 | Tomáš
Měsíc utekl jako voda a nás čeká další z pravidelných článků o nejzajímavějších novinkách ze světa telekomunikací.

Na začátek představím UniFi nanoHD APod UBIQUITI. UniFi AP nanoHD je postavená na chipsetu Broadcom a podporuje standardy 802.11a/b/g/n/ac/ac-wave2. Má integrované antény 3 dBi pro pásmo 5GHz a 2,8 dBi antény MIMO2x2 v pásmu 2,4GHz. U UBIQUITI ještě zůstaneme a ukážeme si UFiber Loco. UFiber Loco je velmi výkonná GPON jednotka pro vysokorychlostní přenos dat (internet, televize a hlasové služby) po optické síti až ke koncovému uživateli. Je vybavena portem SC/APC pro připojení optického vlákna. Dohled a správa nad jednotkami UFiber Loco probíhá v softwaru UNMS (Ubiquiti Network Management System). UNMS je komplexní kontrolér pro centralizované řízení všech registrovaných UFiber OLT a jejich klientů UFiber Loco a UFiber Nano. Nabízí intuitivní webové rozhraní, rychlou konfiguraci zařízení, grafické přehledy pro efektivní sledování a odstraňování problémů. Největší výhodou jsou nulové licenční poplatky za používání softwaru.

UBIQUITI UniFi nanoHD AP, 2033 Mbps, 2,4/5 GHz, 802.11ac Wave2, MU-MIMO 4×4 - vnitřníUBIQUITI UFiber Loco - GPON jednotka, SC/APC port

Nyní trošku z jiného soudku. CARSPA Měnič s nabíječkou. Měnič s funkcí UPS funguje jako nabíječka, frekvenční měnič a off-line UPS současně. Výhodou oproti standardním uzavřeným UPS je možnost větších kapacit baterií, snadná výměna a nejste odkázáni na často drahé baterie přímo od výrobce UPS. S tímto měničem můžete použít jakoukoliv GEL nebo AGM baterii, které jsou pro zálohování vhodné. Technologie měniče zajistí, že Vaše zařízení pracuje nepřetržitě i po výpadku proudu. Měnič má trvalý výkon 600W a v případě špičky spotřebiče je schopný dodat až 1200W. Je vhodný pro zálohování všech spotřebičů včetně menší indukční zátěže - např. čerpadla. jelikož využívá na výstupu čistou sinusovku.
Pro zálohování standardní lednice použijte model s výkonem 2000W z důvodu vysokých rozběhových proudů.
A poslední novinkou bude UltraDish TP-400, směrová anténa s TwistPort konektorem od společnosti RF elements, která se vyznačuje symetrickým vyzařovacím úhlem, snížením bočních laloků a ziskem 24.5dBi.

CARSPA Měnič s nabíječkou 12V/230V 600W, čistá sinus, CARSPA CPS600-122RF elements UltraDish TP-400 - Směrová anténa s TwistPortem - 24,5 dBi (5 GHz)

Podívejte se na celý přehled novinek v pdf nebo přímo na webu.
 
 

Reklama