Telekomunikace

Přehled PoE napájení v řadě Ubiquiti UniFi

13. dubna 2017 v 16:27 | Michal
Ubiquiti využívá v řadě UniFi několik způsobů PoE napájení a ne vždy je to přehledné. Sestavili jsme pro Vás tabulku kompatibility mezi UniFi Switchi a UniFi AP, která Vám pomůže při plánování síťe a výběru produktů.

X - značí vzájemnou kompatibilitu.

Detailní informace o produktech UniFi switch na tomto odkazu.

Pozn.:
UniFi Switch 8jeden port PoE In a jeden port PoE out. V případě napájení 802.3at lze z výstupního portu napájet další zařízení (802.3af). V případě napájení PoE 48V pasivní na vstupu je i na výstupu 48V pasivní PoE. Při použití přibaleného DC adaptéru je na výstupu 48V pasivní PoE. Napájení na portu PoE OUT je v základním nastavení vypnuto, je třeba ho aktivovat v rozhraní UniFi Controller.

UniFi Switch 8-60W4 porty PoE Out dle normy 802.3af. Nestačí na napájení UniFi AC EDU a UniFi AC HD, které vyžadují větší příkon. Naopak je možné napájet UniFi AC PRO, UniFi Cloud Key, UniFi AC Mesh, UniFi AC Mesh PRO.

Detailní možnosti PoE napájení na jednotlivých UniFi produktech jsou uvedeny níže.
Detailní informace o produktech UniFi AP na tomto odkazu.
Pozn.:
Jednotky UniFi AP a UniFi Long Range ze starší řady UniFi podporují napájení PoE 24V pasivní.

Máte-li switch 802.3af a potřebujete napájet zařízení s pasivním PoE 24V, i v tomto případě má Ubiquiti řešení, jedná se o konvertory. Přidaná hodnota konvertorů je integrovaná přepěťová ochrana připojeného zařízení.

UniFi AC In Wall - při použití 802.3at na vstupu je možné napájet další zařízení na výstupu (802.3af) například VoIP telefon, zabezpečovací kamery atd.

802.3af mód A (1000Mbit) - využívá všech vodičů pro přenos dat s tím, že na žílách 1,2+ a 3,6- je napájení. Zatímco mód B využívá k napájení žíly 4,5+ a 7,8-.

Pro kompletní přehled udáváme i PoE napájení kamer z řady UniFi Video.
Detailní informace o produktech UniFi Video na tomto odkazu.

Další krok v evoluci hotspotového řešení - MU-MIMO

9. února 2017 v 15:36 | Michal
Ubiquiti představuje novou jednotku UniFi AC HD, která jako první UniFi AP podporuje standard 802.11ac Wave2 MU-MIMO. Proč je kolem technologie takový rozruch a jaký je přínos v porovnání s běžnými 802.11ac produkty jiných výrobců?


Většina současných Wi-Fi zařízení, které jsou označované AC často nevyužívají plný potenciál standardu 802.11ac. V souhrnu standard 802.11ac oproti starší 802.11n dovoluje využívat širší kanál (až 160 MHz), více MIMO prostorových kanálů, vyšší modulaci (256QAM) a simultánní přenos dat ve více streamech (MU-MIMO). Právě v simultánním přenosu dat se liší nové UniFi AC HD od běžných přístupových bodů.

Běžné Wi-Fi

Běžné Wi-Fi routery obslouží v jediném okamžiku pouze jedno klientské zařízení (Single User MIMO, SU-MIMO), zatímco další klienti čekají na vlastní časové okno pro komunikaci s AP. Zvlášť při využívání multimediálních služeb (přehrávání videa apod.) více uživateli je pak prodleva znatelná.

UniFi AC HD s MU-MIMO

UniFi AC HD s MU-MIMO technologií řeší tento problém vytvořením až 4 simultánních streamů pro přenos dat v jediném okamžiku. Výsledkem je několikanásobně větší propustnost přístupového bodu, vyšší počet připojených klientských zařízení a menší latence.


Jedna jednotka UniFi AC HD tak nahradí svým výkonem několik běžných AP. V tomto ohledu poměr cena/výkon a užitek je prostě skvělá.
UniFi AC HD stejně jako celá řada UniFi produktů spolupracuje se systémem UniFi Controller, který umožňuje kompletně spravovat celou Vaší síť včetně bezdrátových jednotek, switchů a dalších produktů. UniFi Controller je zcela zdarma bez žádných licenčních poplatků.Více infomací o UniFi AC HD včetně rezervace prvních kusů na tomto odkazu.

Únorové novinky

7. února 2017 v 13:58 | Lucka
Vážení zákazníci,

prohlédněte si novinky v našem sortimentu na tento měsíc.

MIKROTIK LHG 5 - outdoor klient, anténa 24,5 dBi, 7°, 802.11a/n, L3 (5GHz) - 3 packSada 3 ks. Výborná jednotka za skvělou cenu. LHG 5 je venkovní jednotka se 7° anténou, díky které se hodí, jak pro velmi vzdálené klienty, tak i pro dlouhé spoje bod-bod. Jednotka má velmi pěkný design s výbornými parametry.


MIKROTIK hEX PoE 128 MB RAM, 800 MHz, 5x Gbit LAN, USB, SFP, PoE 802.3at, L4
RB960PGS má 4x PoE výstupy a 1x PoE vstup s podporou normy 802.3at. Díky USB portu lze zařízení rozšířit o externí disk či 3/4G modem. RouterBoard je dodáván s licencí L4.

RouterBoard je možné napájet nejen pomocí klasického konektoru jack, ale také přes PoE. Velkou předností je možnost napájení dalších zařízení po PoE. Součástí balení je také kvalitní napájecí adaptér.


MIKROTIK hEX 256 MB RAM, Dual-Core 880 MHz, 5x Gigabit LAN, USB, slot microSD, L4RouterBoard RB750Gr3 má nyní rychlejší procesor Dual-Core 880 MHz, novější verzi RouterOS Mikrotik (v6) a čytřnásobnou RAM paměť! Stejně jako RB750Gr2 je dodáván včetně krytu a zdroje.Nově byla do RouterBoardu přidána hardware acceleration a tak se výborně hodí jakoVPN koncentrátor. Díky této akceleraci podporuje rychlosti až do 450 Mbps! Jedná se tak o nejlepší monitorovací systém od Mikrotiku v poměru cena/výkon.

MIKROTIK LDF 5 anténa 17°, 9 dBi , MIMO 2x2, 25 dBm, 802.11a/n, L3 (5GHz)Outdoorové klientské řešení. Obsahuje RouterBoard s integrovaným 5 GHz modulem 802.11a/n (MIMO2x2). Jednotku jednoduše vložíte do držáku ozařovače u satelitní antény. Jednotka je včetně systému RouterOS Mikrotik V6 L3.

RouterBoard je umístěn v kvalitním vodotěsném, UV odolném boxu s integrovanou duální 5 GHz anténou se ziskem 9 dBi a výstupem až 25 dBm.


MIKROTIK Cloud Router Switch 106-1C-5S, 5x SFP, 1x SFP+, 1x Combo, Gbit, vč. L5


Cloud Router Switch CRS106-1C-5S nabízí skvělý poměr cena/výkon. Dodáván je v indoor case a nabízí 5x SFP + 1x Combo port (Gbit ethernetový port + SFP port). Je tak předurčen pro rozvod optické trasy.

Ideální řešení pro poskytovatele internetu, kteří potřebují modulární řešení. Díky 5x SFPportům a 1x Combo portu (Gbit LAN + SFP port), je předurčený pro rozvod optické trasy, např. v rámci podniku či lokality.

MIKROTIK cAP lite AP/Hotspot 2,4 GHz, 802.11n, 2x2 MIMO, 2x case - vnitřní
RouterBoard od Mikrotiku, určený pro hotely, nákupní centra, letiště, ale i pro kanceláře a domácnosti. Díky podpoře centrální správy CAPsMAN lze snadno nastavovat všechna AP z jednoho místa. Podporuje také pokročilý hotspot systém a roaming klientů.

Součástí balení je také kvalitní napájecí adaptér, PoE injektor a dva typy case, jeden pro montáž na strop a druhý pro zeď. Navíc si lze na 3D tiskárně vytisknout vlastní case.


UBIQUITI UniFi AC HD AP/Hotspot, 2,4/5 GHz, 802.11ac Wave2, MU-MIMO 4×4 - vnitřní/venkovní


UniFi AC HD AP/Hotspot, 2,4/5 GHz, 802.11ac Wave2, MU-MIMO 4×4 - vnitřní/venkovní

UniFi AC HD je první UniFi jednotkou s podporou 802.11ac Wave2 technologie, díky tomu nabízí simultální komunikaci MU-MIMO a revoluční přenosovou rychlost až 800 Mbps v pásmu 2,4 GHz a 1733 Mbps v pásmu 5 GHz!
UniFi AC HD je hotspotové řešení využívající standardy 802.11a/b/g/n/ac/ac-wave2. Je vybaveno anténním systémem MIMO 4×4 v podobě integrovaných 3 dBi antén (2,4GHz)a 4 dBi antén (5 GHz).UBIQUITI Single-Mode optický modul SFP, 1Gbit, BiDi - sada 20 kusůOriginální Ubiquiti MiniGBIC moduly pro single-mode vlákna jsou ideálním řešením pro zakončení či vytvoření optické trasy. UF-SM-1G-S umožňuje komunikovat rychlostí až 1 Gbit/s. Ideální pro dlouhé optické trasy do vzdálenosti 3 km.
Výhodnější sada 20 ks!
Největší výhodou komunikace po optickém kabelu je odolnost proti elektromagnetickým interferencím a kvalitní vysokorychlostní přenos dat na dlouhé vzdálenosti.


UBIQUITI Single-Mode optický modul SFP+, 10Gbit - sada 2 kusůOriginální Ubiquiti MiniGBIC moduly pro single-mode vlákna jsou ideálním řešením pro zakončení či vytvoření optické trasy. UF-SM-10G umožňuje komunikovat rychlostí až 10 Gbit/s. Ideální pro dlouhé optické trasy do vzdálenosti 10 km.

Největší výhodou komunikace po optickém kabelu je odolnost proti elektromagnetickým interferencím a kvalitní vysokorychlostní přenos dat na dlouhé vzdálenosti.

UBIQUITI Single-Mode optický modul SFP+, 10Gbit, BiDi - sada 2 kusů
Originální Ubiquiti MiniGBIC moduly pro single-mode vlákna jsou ideálním řešením pro zakončení či vytvoření optické trasy. UF-SM-10G-S umožňuje komunikovat rychlostí až 10 Gbit/s. Ideální pro dlouhé optické trasy do vzdálenosti 10 km.

Největší výhodou komunikace po optickém kabelu je odolnost proti elektromagnetickým interferencím a kvalitní vysokorychlostní přenos dat na dlouhé vzdálenosti.


Další novinky naleznete zde.

Softwarová podpora Ubiquiti airMAX

25. ledna 2017 v 16:26 | Michal
Máte-li vaší síť postavenou na Ubiquiti jednotkách řady airMAX M5, airMAX 5AC a airFiber, je možné využívat i oficiální podpůrné programy, které Vám zjednoduší plánování a správu zařízení.

airLink je online simulátor venkovních bezdrátových spojů Bod-Bod tvořených z produktů airMAX a airFiber. Lze si tak zanést plánovaný spoj přímo do Google maps a simulovat jeho parametry. Simulátor zobrazuje například kapacitu a úroveň signálu v závislosti na jeho geografické poloze. AirLink počítá dokonce s reliéfem terénu a zakřivením země. Výsledkem je grafické zobrazení proveditelnosti spoje včetně zobrazení první Fresnelovy zóny*. Rozhraní je intuitivní a responzibilní bez nutnosti instalace pluginů, díky tomu lze simulovat spoje na mobilním zařízení.

*Co je Fresnelova zóna? Fresnelovu zónu si lze představit jako oblast ve tvaru elipsoidu mezi dvěma anténami, který by měl být bez překážek. V případě umístění překážky do první Fresnelovy zóny signál může dorazit s fázovým posunem a způsobit sníženou kvalitu přijímaného signálu. Výpočet Fresnelovy zóny v i4wifi kalkulátoru.

airControl je centralizovaný management pro zařízení airMAX a airFiber. Výhodou je nepřetržitý přehled o vlastní síti, možnost změn v nastavení zařízení a hromadný upgrade firmwaru. Software umožňuje přiřazení jednotek do skupin, zanesení do mapy, zobrazení síťové topologie, vizualizaci úrovně signálu a dalších údajů. Dále nastavení upozornění v případě výpadku nebo nástroje na vyhledávání zařízení v síti, ping a speed test.
U CRM™ je komplexní systém pro řízení sítě, správu zákazníků a organizaci fakturačních/platebních procesů. Systém poskytuje administrátorovi databázi zákazníků, sítí a síťových komponentů. Směrem k zákazníkům nabízí klientský portál, pravidelné fakturace služeb a zabezpečené platby kartou. Je možné nastavit odeslání oznámení o neuhrazené platbě nebo automaticky pozastavit přístup k internetu v případě neplatících zákazníků.
U NMS je připravovaný centralizovaný management pro zařízení EdgeMAX a novou řadu produktů U Fiber. Software bude umožňovat kompletní správu zařízení, vytváření záloh, hromadný upgrade firmwaru a zobrazení statistik aktuálního provozu. Tak jako u programu airControl bude možné vložit zařízení do topologie a mapy nebo dostávat upozornění v případě výpadku.


U Mobile je mobilní aplikace pro nastavení airMAX jednotek. Poskytuje vyhledávání zařízení v síti, nastavení jednotky, pomáhá se zaměřováním spoje a umožňuje zálohu konfigurace a upgrade. Dostupná ke stažení na App Store a Google Play.


Hledáte řešení pro kompletní monitoring sítě s jednotkami řady airMAX M5, airMAX 5AC a airFiber? CRM Point je nástroj pro správu síťě (bez fakturačních funkcí). Výhodou je vyhledání Ubiquiti jednotek v síti, hromadný upgrade, plánování spoje atd.. V i4wifi nyní za bezkonkurenční cenu!

UniFi MESH technologie již brzy

12. prosince 2016 v 13:59 | Michal

Revoluční Wi-Fi Mesh technologie

Rozšiřte hranice Wi-Fi hotspotu. Technologie UniFi Mesh zjednodušuje instalace hotspotového řešení zejména ve městech, na stadionech nebo v konferenčních a koncertních sálech.


Venkovní flexibilní AP

Kompaktní UniFi AC Mesh AP je dvoupásmový 802.11ac MIMO 2x2 Wi-Fi přístupový bod s odnímatelnými všesměrovými duálními anténami.

Anténní variabilita

UniFi AC Mesh AP je kompatibilní s celou řadou sektorových a všesměrových antén Ubiquiti airMAX, díky tomu můžete přizpůsobit úhel pokrytí a zároveň zvýšit dosah signálu. Poskytuje tak flexibilitu potřebnou pro optimální nasazení ve vnitřních i venkovních lokalitách.

Venkovní 3x3 MIMO AP

UniFi AC Mesh Pro AP je dvoupásmový 802.11ac MIMO 3x3 Wi-Fi přístupový bod odolný proti meteorologickým vlivům. Má dva gigabitové ehternetové porty a integrované duální všesměrové antény. Je ideální pro pokrytí velkých venkovních prostor, které vyžadují všesměrové pokrytí.

Exceletní výkon

UniFi AC Mesh Pro AP pracuje v duálním pásmu 2,4/5GHz a poskytuje celkovou datovou propustnost až 1750 Mbps.

Centralizovaná správa

UniFi umožňuje centrální dohled a řízení koncových zařízení v síti na více místech po celém světě. Vše přehledně v jediném rozhraní UniFi Controller s lokálním nebo vzdáleném přístupem.Hledáte mini AP za skvělou cenu s centralizovaným řízením v UniFi kontroléru? UniFi In-Wall je nyní za akční cenu 999,- Kč bez DPH při nákupu na dealerskou registraci.


Chystá se RB3011UiAS-2HnD-IN

1. prosince 2016 v 16:24 | RB4011UASDHNTPACIN
V novém produktovém katalogu Mikrotiku se objevila novinka. Konkrétně se jedná o uživateli dlouho poptávaný RouterBoard RB3011UiAS-2HnD-IN.


Parametry jsou shodné s RouterBoardem RB3011UiAS-RM. Rozdíl je pouze ve velikosti case, který je shodný s řadou RB2011 a hlavně v přítomnosti integrované 2,4 GHz Wi-Fi karty. Tato novinka určitě dává smysl, protože rychlost internetu se stále zvyšuje a max. přenosová rychlost 116 Mbps u řady RB2011 už není dostačují. Nadruhou stranu je škoda, že rovnou nepřidali podporu 5 GHz v normě 802.11ac, která by umožnila využít max. rychlosti zařízení.

Dostupnost ani cenu zatím Mikrotik neuvedl, ale lze očekávat cenu pod 5000 Kč s DPH a dostupnost v první polovině roku 2017.


EDIT 5.12.2016

Podle vyjádření Normise z Mikrotiku nakonec tento konkrétní model nebude, nicméně pro nový rok slíbil spousty zajímavých novinek v oblasti domácích routerů, tak se máme na co těšit.

Poslední školení MTCNA v tomto roce již za 19 dní! Přihlaste se ještě dnes.

24. listopadu 2016 v 11:30 | školitel
 
 
Poslední školení MTCNA v tomto roce již za 19 dní!
Nepropásněte možnost přihlásit se na poslední školení MikroTik Certified Network Associate v tomto roce. Využijte příležitosti a zaškolte se ve vzdělávacím centru i4wifi a.s. s oblíbenými, tradičními, ale stále aktuálními kurzy pro začátečníky.

Na teoretické části se seznámíte s prvky a funkcemi Mikrotik RouterOS, instalací a upgradem systému, ISO/OSI modelem, licencováním, přechodem na routovanou síť a základním nastavení routované sítě (Firewall, Queue, AP, klient).

Na praktické části se seznámíte s RouterOS, DNS, přiřazováním IP Address, Default Route, záložní Gateway, Masquerade, VRRP, tunely - EoIP, PPtP, PPPoE a s příklady dynamického routování RIP.

Zbývá posledních 12 volných míst na každém kurzu!
***

MikroTik Certified Network Associate

MTCRE
13. 12. 2016 - Úvod do systému MikroTik - teorie

15. 12. 2016 - Úvod do systému MikroTik - praxe
Oba dva dny tvoří ucelenou součást certifikovaného školení MTCNA MikroTik Certified Network Associate, a proto je třeba se přihlásit na obě části úvodního školení. Po úspěšném absolvování obou částí
a složení závěrečné zkoušky získáte certifikát MTCNA.
***

S pozdravem,

tým i4wifi a.s.
skoleni@i4wifi.cz
+420 277 007 520
 
www.i4wifi.cz

Akční ceny na produkty MikroTik se spolehlivostí až 99,9 %.

7. listopadu 2016 v 9:21 | i4wifi
 
 
***
 
Polohovatelný držák
pro venkovní jednotku LHG 5
  Nízká hmotnost
  Možnost připevnit na stožár i zeď
  Polohovatelný do všech směrů
  (elevace 140°)
134 KčKoupit
***
 
 
 
***
 
Venkovní jednotka SXT Lite5 ac
Venkovní klientská jednotka s podporou standardu 802.11ac je ideální pro spoj PtP nebo jako koncový bod. Je umístěna
v kvalitním vodotěsném, UV odolném boxu.
  Spolehlivost 99,7 %
  Reálná propustnost až 100 Mbps
  Podpora 802.11a/n/ac
  Integrované 2,4GHz rádio
  Zisk 16 dBi
1 137 KčKoupit
***
 
Duální outdoorové AP
Jednotka podporuje frekvence 2,4 GHz
i 5 GHz. Hodí se nejen do venkovních prostor, ale také pro pokrytí hal či vestibulů. Na ethernetové i rádiové části má integrovanou přepěťovou ochranu.
  Spolehlivost 99,9 %
  Podpora 802.11a/n/ac a 802.11b/g/n
  Podpora 2x2 MIMO pro 2,4 GHz
  Podpora 3x3 MIMO pro 5 GHz
1 619 KčKoupit
***
 
 
U NÁS ZÍSKÁTE INDIVIDUÁLNÍ PÉČI
 
 
 
V rámci Technické podpory systému RouterOS Mikrotik Vám pomůžeme
s konkrétním požadavkem:
*
Nastavíme IP adresy, routování, Wi-Fi, Firewall a zkrátka vše pro připojení
a hladký chod internetu.
*
Nastavíme všechny typy tunelů OpenVPN (vč. vygenerování certifikátů),
PPTP, EoIP, SSTP nebo IPsec.
*
Aktivujeme a nastavíme CAPsMAN, který umožní centralizovanou správu
Vašich vysílačů.
*
Lze také nastavit detekování a blokování SPAMU a virů, uzavření DNS pro rekurzivní requesty, automatické odeslání zálohy na email a mnoho dalšího.
*
Nastavíme VRRP, tedy automatické přepínání konfigurace v případě
výpadku zařízení.
*
Nastavíme Queue Simple/Tree pro nastavení omezování rychlosti klientů.
Více informací k technické podpoře >>
***
 
 
ROUTERY DO KAŽDÉ DOMÁCNOSTI
 
 
 
***
 
hAP ac dual band Wi-Fi router
Domácí router podporující frekvence
2,4 GHz i 5 GHz a technologii 3x3 MIMO
s výkonem až 29 dBm. Výhodou je ochrana proti přepětí, USB 2.0 a SFP port pro připojení optického modulu.
  Spolehlivost 99,9 %
  Podpora technologie 802.11a/n/ac
  a 802.11b/g/n
  Podpora 3x3 MIMO
  USB a SFP port
2 482 KčKoupit
 
 
***
Ubiquiti   Mikrotik   LB-link   TP-link
GWL Power   RF elements   EVBIKE
Uvedené ceny jsou v Kč bez DPH a platí od 4. 11. 2016 do 13. 11. 2016, do odvolání nebo vyčerpání interních skladových zásob. Změna ceny vyhrazena, aktuální ceny najdete vždy po přihlášení na www.i4wifi.cz.
 

Změny v MikroTik RouterOS

3. listopadu 2016 v 14:29 | RADAR
V nedávném článku jsme psali o změně balíčků wireless, ke které Mikrotik přistoupil. Důvodem bylo sjednotit všechny balíčky do jednoho a tím značně zjednodušit jejich instalaci a správu. Balíček wireless nyní zažívá další velké změny. Důvodem je tlak ze strany telekomunikačních úřadů u kterých si stěžují provozovatelé meteo stanic. Předmětem stížností není nic menšího než rušení meteo radarů poskytovateli internetu. Zde se můžete podívat, zda nepatříte do seznamu stanic, které meteo radary ruší.


Stejně jako Ubiquiti i Mikrotik v nové verzi přistoupil k tomu, aby skryl volbu detekce radarů (Dynamic Frequency Selection) a napevno ji nechal zapnutou. V praxi to funguje tak, že než se jednotka usadí na předem nadefinované frekvenci, nejprve několik minut skenuje, zda nezachytí radar. Tato funkce je nepříjemná zejména pro spoje, které spoléhají na rychlé navázání spojení. V případě uzamčení frekvence (kdy si předem vydefinujete frekvenci na které nesedí radar) byl spoj schopný navázat komunikaci do několika málo vteřin, což nyní nebude možné. Osobně ale tipuji, že v budoucnu (aby Mikrotik splňoval legislativu a zároveň vyšel vstříc poskytovatelům) se spustí radar detek na pozadí, stejně jako to umí sken bezdrátových sítí (Backgound scan).

Kompletní přehled změn najdete na mikrotiku v changelogu sekci download.

Listopadové novinky

1. listopadu 2016 v 16:15 | Lucka
Milí zákazníci,

neustále se posouváme kupředu a do sortimentu jsme v listopadu zařadili tyto nové produkty:

RF elements TwistPort Adaptér Rocket 5AC Prism


Adaptér umožní snadné připojení na antény s TwistPortem. Integrace do TwistPort "ekosystému" zajistí řadu výhod jako jsou nízké ztráty, vysokou škálovatelnost a bezproblémové umístění více antén na jeden stožár.
TwistPort adaptér pro Rocket 5AC Prism disponuje speciálními koaxiálními konektory, které jsou bez závitu, takže spojení adaptéru a rádiového zařízení je rychlé a jednoduché.

RF elements Sektorová anténa s N-female konektorem, 18.5 dBi, 30° (5 GHz)


Revoluční sektorová anténa od RF elements. Jedná se o anténu s N-female konektorem. Anténa má zisk 18,5 dBi a vyzařovací úhel je v obou rovinách 30°.
Symetrické sektorové antény jsou skalární antény ve tvaru rohu resp. nálevky se symetrickým vyzařovacím diagramem. Symetrické sektorové antény nabízejí dokonalou kombinaci funkcí, které řeší slabiny současných anténních technologií.

RF elements Sektorová anténa s N-female konektorem, 13.2 dBi, 60° (5 GHz)

Revoluční sektorová anténa od RF elements. Jedná se o anténu s N-female konektorem. Anténa má zisk 18,5 dBi a vyzařovací úhel je v obou rovinách 60°.
Symetrické sektorové antény jsou skalární antény ve tvaru rohu resp. nálevky se symetrickým vyzařovacím diagramem. Symetrické sektorové antény nabízejí dokonalou kombinaci funkcí, které řeší slabiny současných anténních technologií.

RF elements Sektorová anténa s N-female konektorem, 10 dBi, 90° (5 GHz)Revoluční sektorová anténa od RF elements. Jedná se o anténu s N-female konektorem. Anténa má zisk 18,5 dBi a vyzařovací úhel je v obou rovinách 90°.
Symetrické sektorové antény jsou skalární antény ve tvaru rohu resp. nálevky se symetrickým vyzařovacím diagramem. Symetrické sektorové antény nabízejí dokonalou kombinaci funkcí, které řeší slabiny současných anténních technologií.

TP-LINK CPE210 - Venkovní CPE zařízení, 2,4GHz, 300 Mbit/s, 9 dBi


Venkovní CPE zařízení je určeno pro ekonomické řešení venkovní bezdrátové sítě. Díky centralizovanému systému správy je ideální pro point-to-point, point-to-multipoint a venkovní pokrytí bezdrátové sítě.
Profesionální výkon spolu s uživatelsky přívětivým designem dělá ze zařízení CPE210 ideální volbu pro práci i pro domácí použití.

UBIQUITI UniFi AC In-Wall 1167 Mbps AP/Hotspot 2,4/5 GHz, 802.11ac - vnitřní

UniFi AC In-Wall je malé AP pracující v pásmu 2,4GHz a 5GHz vhodné pro instalaci na zeď místo datové zásuvky. Ideální pro pokrytí administrativních budov, hotelových pokojů, studentských kolejí Wi-Fi signálem s propustností až 1167 Mbps.
Největší výhodou je centralizovaná správa a nastavení všech zařízení v UniFi kontroléru.

UBIQUITI UniFi Switch - 8x Gbit LAN, 1x PoE In, 1x PoE Out

UniFi Switch US-8 je 8-portový gigabitový switch, který nabízí jeden POE in port pro napájení samotného switche a jeden POE out port pro napájení dalšího UniFi zařízení, například UniFi Cloud Key. Switch nabízí vysokou propustnost až 8 Gbps, forwarding rate 11,9 Mpps.
Je vhodný pro podnikovou síť s centralizovanou správou.

UBIQUITI UniFi Switch - 8x Gbit LAN, 4x POE+, 60W

UniFi Switch US-8-60W je 8-portový gigabitový switch, který navíc nabízí čtyři POE+ porty pro napájení dalších UniFi zařízení. Switch nabízí vysokou propustnost až 8 Gbps, forwarding rate 11,9 Mpps.
Je ideální pro menší instalace hotspotového systému UniFi, které požadují výkonný switch s managementem ve stolním provedení. Ideální pro napájení několika UniFi AP a UniFi Cloud Key.

UBIQUITI UniFi Switch 16 XG - 12x SFP+, 4x 10Gbit LAN, 36W

UniFi Switch 16-XG je profesionální 10gigabitový optický switch s 12 SFP+ porty centrálně sprvovaný v UniFi kontroléru, v rackovém provedení 1U.
Výkonný switch je ideální pro UniFi podnikové sítě a propojení s datovými úložišti.
Má 12 gigabitových SFP+ portů pro připojení do optické sítě a navícčtyři 10gigabitové RJ45 porty dle normy 802.3an-2006.

MIKROTIK hEX PoE 128 MB RAM, 800 MHz, 5x Gbit LAN, USB, SFP, PoE 802.3at, L4

RouterBoard je možné napájet nejen pomocí klasického konektoru jack, ale také přes PoE. Velkou předností je možnost napájení dalších zařízení po PoE.
Maximální výstup na jeden port je 1A, dohromady pak max. 2A RouterBoard podporuje normu 802.3at, Součástí balení je také kvalitní napájecí adaptér.
RouterBoard je dodáván s licencí L4.

MIKROTIK hEX 256 MB RAM, Dual-Core 880 MHz, 5x Gigabit LAN, USB, slot microSD, L4

RouterBoard hEX RB750Gr3 má nyní rychlejší procesor Dual-Core 880 MHz, novější verzi RouterOS Mikrotik (v6) a má čtyřikrát vyšší paměť, celkem 256 MB RAM.

Nově byla přidána hardware acceleration a tak se výborně hodí jako VPN koncentrátor (podporuje rychlosti až do 450 Mbps!). RouterBoard také nově podporuje balíček Dude Server a má slot microSD pro ukládání dat. Jedná se tak o nejlepší monitorovací systém od Mikrotiku v poměru cena/výkon.

Vzhledem k velkému výkonu se hodí i jako domácí či firemní firewall. Stejně jako předchůdce má hEX USB port a je dodáván včetně krytu a zdroje.


Další novinky můžete sledovat zde.
 
 

Reklama